dureri de rinichi

Options dureri de rinichi
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexdante
Postat: Thursday, January 14, 2010 11:18 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
am cautat pe internet sa vad daca exista cineva cu problema pe care o am eu si am ajuns pe acest forum...
problema mea este urmatoarea :
in majoritatea dimineatilor, mai ales acum iarna cand temperatura este mai scazuta, cand ma trezesc dimineata simt o durere in regiunea lombara, in zona rinichilor...nu este o durere foarte mare, ci mai mult ca un discomfort, insa devine mai puternica in momentul in care trag aer puternic in piept. mi se intampla asta in cazul in care dorm dezvelit sau cu mijlocul gol, fara ca bluza sa fie in pantaloni. dupa ce ma duc la baie si urinez durerea dispare.
am aceste simptome de ceva timp...chiar de asta primavara, insa foarte rare pe perioada primaverii si a verii, acum in perioada asta de iarna diminetile in care ma trezesc cu problema asta au devenit din ce in ce mai dese, asta vara nu am avut nici o simptoma de acest gen...
am inceput sa devin ingrijorat de aceasta problema si va cer sfatul cu ce as putea face, sau daca exista persoane care au aceeasi problema sa-mi spuna si mie cum au rezolvat-o.
va multumesc!
roxinthya
Postat: Thursday, January 14, 2010 11:23 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Am avut asa ceva in august si am fost la doctor si mi-a spus ca am pietricele f mici la un rinichi iar la celalalt nisip. Mi-a recomandat nospa si urinal parca.
Dar mai bine du-te la doctor!!!
alexdante
Postat: Thursday, January 14, 2010 11:30 AM

o sa imi fac o programare pentru o ecografie, dar pana atunci vroiam sa stiu daca mai exista persoane care au manifestat aceste simptome si cum au scapat de ele...fac asta deoarece increderea in medici mi-am pierdut-o demult si nu vreau sa arunc bani total aiurea cum mi s-a intamplat mai acum ceva timp cand am fost la 3 medici diferiti si fiecare a venit cu un tratament diferit pentru cate o boala diferita....numai pentru ca aveam nasul infundat...acum trebuie sa astept primavara pentru o operatie cu laser in vederea subtierii mucoasei nazale...asta fiind adevaratul diagnostic dat de ultimul medic dupa ce cheltuisem o groaza de bani pe tratamente care nu au avut nici un efect..
sper sa gasesc aici persoane care imi pot da un sfat...
alexdante
Postat: Thursday, January 14, 2010 11:32 AM

am mai gasit pe internet pe cineva cu aceleasi simptome, insa nu i s-a dat nici un raspuns pe acel site...
acesta este site-ul respectiv...
http://forum.romedic.ro/prod/dureri_de_rinichi_09136.html
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed