dureri de picioare la copii 3-5 ani

Options dureri de picioare la copii 3-5 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
camiasf
Postat: Wednesday, February 27, 2008 2:31 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/16/2008
Postari: 32
Locatia: brasov
Multimim pentru urari inger7pupici
camiasf
Postat: Wednesday, February 27, 2008 2:32 PM

Multumim pentru urari inger7pupici
camiasf
Postat: Friday, February 29, 2008 2:45 PM

am ridicat analizele ,are o usoara anemie si la exudat i-a iesit stafilococ auriu, nu prea e de bine.favorizeaza racelile si netratat cred ca e cam grav,stie cineva ceva despre asta?
Lilly of the valley
Postat: Friday, February 29, 2008 3:22 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
stafilococul auriu are si nepotica mea in varsta de 2 luni. se trateaza foarte greu cu antibiotice. citeste aici LINK
sanatate multa!
camiasf
Postat: Tuesday, March 18, 2008 2:21 PM

Vai ca m-am speriat,e posibil sa am si eu acest stafilococ, ca de curand m-am umplut de bubite pe corp ,si parca prea dintr-o data ,si nu cred ca am consumat ceva alterat,plus ca am avut si o raceala puternica, m-ai pus pe ganduri cred ca am sa fug la medic. Vai ca nu am apucat sa citesc mai repede ca am avut mult de lucru si nici nu am apucat sa ma mai uit pe forum.

danab
Postat: Wednesday, March 19, 2008 2:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Cami, multa sanatate!!!!!!
camiasf
Postat: Wednesday, March 26, 2008 12:45 PM

Buna fetelor,am revenit.Am refacut analiza si tot a iesit stafilococ auriu.Acum am fost la alt centru medical deoarece se spune despre acel centru ca scoate copii pe banda cu stafilococ auriu.Nu comentez, sper sa fie bine,in rest fata se simte foarte bine nu prezinta nici un fel de simptom de boala ,a fost racita dar acum se simte foarte bine,starea generala a sanatatii e buna.imi poate spune cineva ce inseamna asta mai exact,ca doctorul nu spune prea multe cry dar uni spun ca e destul de serios.Eu am inteles ca toti suntem purtatori de acest mocrob,sunt tare nedumeritanervi
ingerash
Postat: Wednesday, March 26, 2008 12:52 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Nu am mai auzit asa cevascratch sa fim purtatorioare
Multa sanatate ingerasului tau si totul sa fie binepupici
camiasf
Postat: Wednesday, March 26, 2008 3:25 PM

multumim inger7,ce sa spun cica suntem,nu stiu ce sa mai zic, plus ca am citit fel si fel de linkuri in care spuneau ca au aparut bubite ca niste furuncuri,ceea ce la noi nu este cazul.Dar data viitoare cand merg la doctor promit ca nu ies din cabinet pana nu ma lamureste si pe mine.
oare
camiasf
Postat: Wednesday, April 2, 2008 10:44 AM

Am ridicat analizele si de la al 2 lea centru de recoltare,aici a iesit negativ,nici vorba de stafilococ auriu,cu toate ca acum fata are rosu in gat ca am fost sambata afara si am alergat putin am baut si suc rece,poate e de la asta,nu stiu ce sa mai spun.Acum o sa luam un tratament si pe urma repetam in alta parte sa vedem ce mai iese.oare uff
marivic
Postat: Wednesday, November 24, 2010 8:21 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13375
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Si Victor se plangea acum 2-3 ani de dureri mari de picioare,in special noaptea.Se trezea plangand di somn ca-l doare piciorul,si nu mai stiam de mine.Si eu am fost la medic si la fel mi-a spus ca sunt dureri de crestere,...i-am dat tota sa vitamine si a trecut acea perioada urata.Acum ii dau din cand in cand CAVIT si Minimartieni.El oricum are o problema cu anemia,caci este thalassemic,dar acest lucru am intalnit la mai multi copii si m-am linistit cat de cat.Pana la 6 ani,6 ani si jumatate vor dura aceste crize de picioare.Eu il ungeam pe Victor cu un gel de plante ,nu mai stiu cum se numea ,dar era pt.contuzii,entorse,febra musculara si miracol,il lasa durerea dupa care isi continua somnicul.
Stiu ca postarea este veche,cne a scris,.....dar am zis sa stiti,poate va mai confruntati cu astefel de situatii.
SANATATE MULTA TUTUROR!pupici
yaya
Postat: Wednesday, November 24, 2010 1:43 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
Si Alexia se trezeste plangand si spune ca o dor picioarele.eu am tot dat vina pe vanatai.ea parca e argintu viu.vitamine ii dau si eu .
Fluturas
Postat: Wednesday, November 24, 2010 4:25 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
am auzit si eu de dureri de crestere,noi din fericire nu am avut probleme,dar din cate am inteles este in zona genunchilor.
victor,alexia,sanatate si sper sa nu mai aveti astfel de dureri
Katrina
Postat: Tuesday, January 25, 2011 9:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3451
Locatia: alaturi de primele mele iubiri

marivic wrote:
Si Victor se plangea acum 2-3 ani de dureri mari de picioare,in special noaptea.Se trezea plangand di somn ca-l doare piciorul,si nu mai stiam de mine.Si eu am fost la medic si la fel mi-a spus ca sunt dureri de crestere,...i-am dat tota sa vitamine si a trecut acea perioada urata.Acum ii dau din cand in cand CAVIT si Minimartieni.El oricum are o problema cu anemia,caci este thalassemic,dar acest lucru am intalnit la mai multi copii si m-am linistit cat de cat.Pana la 6 ani,6 ani si jumatate vor dura aceste crize de picioare.Eu il ungeam pe Victor cu un gel de plante ,nu mai stiu cum se numea ,dar era pt.contuzii,entorse,febra musculara si miracol,il lasa durerea dupa care isi continua somnicul.
Stiu ca postarea este veche,cne a scris,.....dar am zis sa stiti,poate va mai confruntati cu astefel de situatii.
SANATATE MULTA TUTUROR!

Durerile de picioare si articulatii apar si in Reumatismul Articular Acut.Uneori durerea dispare brusc o perioada si reapare mai mare in intensitate.O simpla analiza, ASLO,depisteaza daca e RAA sau nu.
Valoarea normala ASLO este <200 .Daca e mai mult inseamna ca trebuie sa consulti un pediatru si sa-ti faca o schema de tratament.

Sper sa nu fie nimic RAA si sa fie doar dureri de crestere,dar nu srica sa-i faci o analiza pentru ca nedepistat la timp RAA da complicatii destul de grave pe termen lung,unele ireversibile.
serarg
Postat: Saturday, March 19, 2011 5:45 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/10/2010
Postari: 3227
Locatia: bucuresti
fetelor!n-am dormit toata noaptea,Rares plange de dureri de picioare....
s-a mai plans si saptamana trecuta si l-am dus la dr ,nu ne-a gasit nimic,ce ma fac?
inebunesc atunci cand imi spune ca-l dor tarecry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed