durere de gat

Options durere de gat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mariutza_mea
Postat: Saturday, January 23, 2010 4:41 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/5/2008
Postari: 766
Locatia: Suceava
cusca fetelor..eu am o problema destul de urata. acum vreo luna de zile am fost suspectata de spondiloza cervicala. urma sa fac o radografie si ceva analize, pe care bineinteles ca nu le-am facut...nu ma mai supara, si nici cu banii nu am stat prea bine. acum..de dimineata eram ok..ma durea putin gatul..acum nu ma mai pot misca nu mai pot roti gatul, nu mai pot ridica nimic in mana dreapta, gatul p partea dreapta e pur si simplu de neatins..ma doare ingrozitor si din 5 in 5 min am un soi de spasme musculare tot la gat pe aprtea dreapta. nu mai suport durerea. nu m-am fortat in nici un fel, nu am ridicat, nu mi am fortat gatul..nu stiu care sa fie cauza..si un remediu rapid macar de ameliorare.

heeeeeeelpppp ca o iau razna de durere cusca cusca banghead banghead
praslea_cel_voinic
Postat: Saturday, January 23, 2010 5:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Poti sa incerci cu un antiinflamator...si un miorelaxant...nu mai staiu care mai sunt in farmacii acum pe acasa....Si comprese calde. Incearca sa te intinzi si sa dormi fara perna, sa fie coloana cat de cat dreapta...
Sanatate multa!pupici
monique
Postat: Saturday, January 23, 2010 5:54 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Multa sanatate. Mariuta!computerlove computerlove computerlove hearts hearts hearts
raly
Postat: Saturday, January 23, 2010 7:53 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
Ramona multa sanatate!Pune-l pe Alex sa-ti faca o frectie cu spirt dar la temperatura camerei sau caldut!pupici
Fluturas
Postat: Sunday, January 24, 2010 12:31 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
eu zic ca e vreun nerv acolo care s-a miscat din loc,asa ca frectie..incearca,poate ajuta,sau daca poti si ceva masaj pe acolo.o sa te doara,dar ajuta.
poti incerca si antiimflamator,si eu am suspectat spondiloza dupa e am nascut-o pe karina.am mers la doctr si mi-a spus ca nu e spondiloza,ci doar din cauza ca am cam m-am cam fortat(2 copii mici) s-a imflamat si cu antiimflamatoare mi-am revenit

multa sanatate,stiu ce durere urata e
mariutza_mea
Postat: Sunday, January 24, 2010 9:51 AM

maseluta multumesc de sfaturi fetelor! am dormit fara perna, l-am pus pe Alex sa imi faca un masaj si m-a mai lasat putin,

computerlove
sousourel
Postat: Sunday, January 24, 2010 10:25 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Incearca la recuperare...la policlinica, fac masaje terapeutice si poate presopunctura. Sanatate!
mariutza_mea
Postat: Sunday, January 24, 2010 10:49 AM

sousourel wrote:
Incearca la recuperare...la policlinica, fac masaje terapeutice si poate presopunctura. Sanatate!

si cam cam costa? ras tinand cont ca eu nu am domiciliul in Iasi desi locuiesc aici..banuiesc ca mi-ar trebui o trimitere de la dr de fam nu?
sousourel
Postat: Sunday, January 24, 2010 2:12 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Probabil. Dar costul nu e exagerat. Aici, spre ex, sunt recomandate "proceduri", ei costul uneia nu cred ca trece de 25-30 roni, Intreb maine, eventual pe cei care au facut si revinpupici
raly
Postat: Sunday, January 24, 2010 2:44 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
Ramona sa nu crezi ca dupa un masaj trece,pune-l pe Alex sa-ti face de 2 ori/zi timp de vreo sapt.Trece iti zic eu!pupici pupici
giulia_mamik
Postat: Saturday, March 27, 2010 9:07 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Apropo de glanda tiroida.
Eu am fost diagnosticata cu noduli tiroidieni.Nu depaseste nici unul din cei 6,marimea de 1 cm dar mi s-a zis ca voi reveni la 6 luni la o noua ecografie sa vedem daca nu cresc.Daca cresc se va lua punctie sa vada ce fel de noduli sunt.Si am inteles de la dct ca daca incerc sa fac vre-un bebe acum e posibil sa pierd sarcna in primul trimisetru datorita acestor mici noduli.Ati auzi asa ceva pana acum ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed