duphaston sau miligest afecteaza fertilitatea sau ovulatia ?

Options duphaston sau miligest afecteaza fertilitatea sau ovulatia ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mlore
Postat: Saturday, May 2, 2015 6:25 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/2/2015
Postari: 1
Locatia: Giurgiu
AM O MARE NEDUMERIRE ! ACCEPT SFATURI SI RECOMANDARI DE DOCTORI GINECOLOGI DIN BUCURESTI
Pe data de 8 ianuarie am aflat ca sunt insarcinata in 11 saptamani-prima mea sarcina-specific ca in rel anterioara de 7 ani nu am ramas desi am vrut am incercat in mod natural dar nu a fost sa fie -nu am luat niciodata anticonceptionale -doar la 18 ani un tratament cu ovule nu mai stiu pt ce era ! Acum am 24 de ani !
Pe 27 ianuarie 2015 am facut un chiuretaj la cerere obligata de parintii mei si ai iubitului pe motiv ca nu sunt resurse financiare si ca anul asta sunt cu licenta ca mai apoi sa imi spuna : "mai bine il pastrai" ! nu sfatui pe nimeni sa faca un chiuretaj e cel mai rau lucru posibil din viata unui om!eu nu am sa uit niciodata pt ca a fost primul meu bebe si f dorit de mine :( si nici nu stiu cum am sa trec peste ! Stiu in adancul sufletului meu de cate ori am fost si m-am dat jos de pe masa aia si stiu ca eu cand aud de avort spun le da Dumnezeu la cine nu trebuie dar uite ca atunci cand mi l-a dat mie n-am fost in stare sa fac ceea ce vroiam eu ! mentionez ca eu cu iubitul meu care avem 9 luni impreuna ni-l doream f mult,de aceea si perioada dintre 11 si 27 ian in care am incercat sa ne convingem parintii dar fara nici o sansa :( noi neavand servici sau o locuinta proprie
Dupa chiuretaj am asteptat sa imi vina menstruatia dar nu a aparut asa ca pe 15 aprilie m-am dus la doctor;in urma unei ecografii intravaginale,abdominale si unui control ginecologic mi-a zis ca am un chist pe ovarul stang si mi-a recomandat Duphaston 2 pastilute pe zi timp de 7 zile iar apoi Milligest
Eu fiind impotriva pastilelor am luat doar 5 zile 2/zi Duphaston si m-am oprit ,la doua zile dupa mi-a venit menstruatia cam 2-3 absorbante de zi intr-o zi timp de 4 zile .
INTREBAREA MEA ESTE : SA MAI IAU MILLIGEST ?documentandu-ma pe internet am inteles ca duphaston nu regleaza menstruatia dar credeti-ma ca eu nu am luat niciodata anticonceptionale si nu as vrea sa iau milligest pentru ca acum mi-am gasit un job iubitul meu la fel si planuim in iulie sa ne mutam amandoi singuri si sa incercam sa avem un bebe si imi este foarte frica ca sansa de a mai avea un bebe e redusa nu stiu de ce si nu vreau sa afectez sansa aceasta pentru nimic in lume .Sentimentul matern este singurul lucru care mi-a adus adevarata fericire .sunt distrusa psihic dupa acea intrerupere Sa nu va ganditi : asta l-a omorat pe primu vrea altul : da stiu ca eu mi-am omorat propriul bebe si cred ca nu am iertare pt asa ceva doar ca imi doresc din tot sufletul un copil :( si stiu ca acea alegere trebuia luata doar de mine cu orice risc !
Astept raspunsuri daca stiti ce efecte ar putea sa aiba milligest daca afecteaza fertilitatea ?-21 de zile mi-a recomandat apoi sa ma duc la control///pale
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed