dspre pilulele anticonceptionale

Options dspre pilulele anticonceptionale
Subiectul anterior · Subiectul urmator
istanmoni
Postat: Monday, August 28, 2006 5:02 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna! am un baietel de 7 luni. imediat dupa nastere am luat Exluton la recomandarea medicului ginecolog. acum nu mai alaptez si Exluton nu mai iau. Cu ce tip de pilula sa continui? ce sa iau in continuare? ce ma sfatuiti? la doctor am incercat sa ajung de 2 ori... dar nu s-a putu... nu am cu cine pur si simplu sa-mi las acopilul ca sa pot sa stau si sa astept pe doamna doctor cand o fi ea libera!!!!!!!!
va multumesc!!
dya
Postat: Monday, August 28, 2006 5:54 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
yes dance Bine ai venit in familia noastra . te asteptam cu cit mai multe postari. Sa-ti traiasca baietelul si sa creasca mare si sanatos.dance

Vei poate gasesti ceva aici... http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=326
Kiki
Postat: Monday, August 28, 2006 6:21 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Parerea mea este sa mergi la medic. Am inteles ca ai incercat, dar nu s-a putut. macar da-i un telefon. Sau mergi la alt doctor.
Maria & Mario
Postat: Monday, August 28, 2006 7:15 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Moni, fa-ti timp si mergi la doctor. Peste putin timp nici la noi nu se vor mai gasi anticonceptionale luate fara prescriptie din farmacii ! Si oricum , o opinie avizata nu strica, mai ales ca nu e vorba despre orice fel de medicatie. Ia-ti si voinikul cu tine , poate asa scapi de stat la rand ( coada ) , daca nu e cu programare si gata.

PS: sper ca am nimerit-o cu numele ( moni ) ultimele 4 litere de la nick-ul tau.

Sa iti traiasca voinikul !
alinutza
Postat: Tuesday, August 29, 2006 1:30 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
Cel mai bine este sa mergi la medic.Si mie mi-a fost recomandat dupa nastere Novinette, parca asa ii spune ca-i mult de atunci,dar nu mi-a fost prea bine de la ele si am renuntat, chiar la sfatul medicului. Desi am uter fibromatos si sint chiar indicate anticonceptionalele, eu nu voi mai apela la ele. Sint destule metode contraceptive...ras
alinutza
Postat: Tuesday, August 29, 2006 1:31 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
Aaaaa, bine ai venit printre noi.Sper sa te simti bine aici cu noi si sa gasesti raspunsuri la problemele tale.

alinutza attached the following image(s):
doamna_vagabondul[1].gif

georgy_adinutza
Postat: Tuesday, August 29, 2006 1:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Si eu am luat tot exluton insa numai pe perioada alaptarii mi l-a recomandat dr .........dupa eu am aluat Rigevidon , ca asta luasem si pana sa raman gravida , insa nu mi-a fost bine bine cu el .....asa ca am zis , pana ajung la dr sa imi pun sterilet , exista prezervativ ras ras ras
Miri
Postat: Tuesday, August 29, 2006 2:40 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Ca sa nu pierdem informatii ,inchid acest topic si continuam discutia aici:
http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=326
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed