Droxana

Profil: Droxana
Despre
Utilizator: Droxana
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia Brasov
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Tuesday, October 22, 2019
Ultima vizita: Tuesday, January 28, 2020 10:01 PM
Numarul de postari: 20
[0.00% din toate postarile / 0.20 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Monday, January 13, 2020 8:15 PM
Mihaela14 wrote:
Fetelor, eu am sa va dau o veste buna. Tocmai am facut un barza ultrasensibil si e pozitiv !Love

Felicitari!!!Clap
Postat: Tuesday, January 7, 2020 1:13 PM
Miha1989 wrote:

Eu in trecut am luat si profecund dar exact degeaba am luat, exact cum zici si tu le-as lasa dar parca totusi as lua ceva...

a luat si sotul sau doar tu? eu ma gandeam sa ii iau si lui sa simt ca mai fac ceva in plus Hilar
Postat: Tuesday, January 7, 2020 11:08 AM
Miha1989 wrote:
.

Ha ha ha asta chiar este buna "ala la care nu ii curg mucii sta deasupra". Referitor la pastile sincer iau de mai bine de jum de an profertil pe deasupra ca este scump eu nu vad sa ma ajute intr un fel... Sincer as vrea sa renunt la el si as lua altceva, nu stiu niste vitamine care sa ma ajute mai mult de cat o face profertilul.

Eu cand am luat prima luna am ramas dar dupa pierdere si eu iau de vreo 4 luni si degeaba.. Boredom
ma gandeam sa le las si eu dar totusi as lua ceva sa ma ajute.. nu stiu care e diferenta intre profertil si profecund.. ca la bani tot pe acolo sunt Crazy
Postat: Tuesday, December 24, 2019 8:01 AM
Neataaa
Din pacate la mine a aparut spottingul Cray poate 2020 e mai cu noroc..
Sarbatori fericite sa aveti!
Postat: Monday, December 23, 2019 12:28 PM
da ..mai astept cateva zile Hands Hands si fac altul..
va multumesc tututor pentru raspunsuri!computerlove
Postat: Monday, December 23, 2019 10:34 AM
buna dimineata!
Stiti cumva unde se gasesc teste clear blue? sunt acelea care ar arata in a cata saptamana de sarcina esti..
ma omoara asteptarea asta si testele negative :( nu am avut probleme pana acum sa imi intarzie..
am fost azidimineata sa fac un beta hcg dar mi a zis ca e gata prin 30 sau 31 dec deci nu ma ajuta cu nimic..uff Hands
Postat: Sunday, December 22, 2019 9:49 AM
Buna fetelor! Mai adaug si eu 3 teste negative din pacate insa tot sper sa fie un cadou frumos de craciun ..
Ultimele 2 menstruatii mi au venit la 24 si 26 de zile, adance computerlove cum teoretic as avea 3 zile intarziere ..cand am ramas prima oara m au durut sanii, acum nu am simtome..poate sunt un pic umflati..ma tot pipaiHands
Dupa teste as fi avut ovulatie in 11 dec deci ma consolez cu gandul ca poate e prea devreme..in dimineata de craciun mai fac un test (daca nu ma surprinde cineva pana atunci:() mi as dori tare mult sa fau startul la teste pozitive!
Va pup ,sa aveti zile frumoasa
Postat: Tuesday, December 3, 2019 1:28 PM
Felicitari Adina!!

Am lipsit un pic de pe grup dar am revenit :)

Dupa cum stiti unele dintre voi, am pierdut o sarcina la 7-8 sapt , am fost sapt trecuta la hematolog cu analizele de trombofilie, m a linistit cat de cat in sensul ca mi a spus ca aprox 80% din populatie au cate o mutatie, si cele pe care le am eu nu sunt atat de grave... mi a mai spus ca sarcinile pierdute din cauza trombofiliei se pierd dupa 10,11 sapt si cam atat...nu este nevoie sa fac clexane atunci cand o sa raman iar ( asta ma tot stresa pe mine :)) si mi a zis sa iau un aspenter in fiecare zi.
Acum a fost prima luna cand am incercat ( dupa ce mi a spus dr ginecolog sa facem pauza dupa pierdere) , insa mi a venit nenorocitul rosu mai repede cu o saptamana :( cred ca mi s a dereglat un pic in conditiile in care il aveam la 28 de zile acum mi a venit ba la 24, ba 26 NuImiPasa
Sper ca luna asta sa fie norocoasa avand in vedere ca vin si sarbatorile , poate Doamne Doamne ne face un cadou la toate cu ceea ce ne dorim :)

o zi frumoasa sa aveti si 2 liniute pe testele de sarcina Clap computerlove
Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Friday, November 8, 2019 9:30 AM
La multi ani sanatosi fetelor!! topai majoreta
Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Friday, October 25, 2019 10:20 AM
Miha1989 wrote:

Asa este cel mai ok, sincer eu nu am auzit nimic nasol de ea, am o prietena care a mers la ea cand a ramas insarcinata si ia dat tratamentul corect, o prietena lucreaza ca asistenta la Regina si mi-a zis ca este foarte ok, ideea este ca daca tu simti ca cva nu este in regula mai bine ceri o a doua parere, mie de ex Anastasiu mi-a zis ca in sarcina nu este nevoie de clexane pt mutatiile mele, mi s-a parut foarte ciudat insa intamplator o cunostiinta mi-a zis ca prima sarcina a dus-o doar cu aspenter si acum trbuie sa nasca a doua oara si a luat doar aspenter. Referitor la Dumitrache asa face... am o prietena dupa 10 ani a avut bebele, a pierdut 3 sarcini( si alea obtinute foarte greu la cativa ani diferenta) , dupaia ia dat pt trombofilie si evident ca iau iesit cateva mutatii pozitive, ia consumat doza ovariana cu stimulari si nu a ramas cand a facut stimulariile... s-a hotarat sa o schimbe si pana la urma a ajuns la FIV, cand a trebuit sa fac procedura pt recoltare au declarat-o infertila . I-au dat sanse 0.01 %, s-a resemnat s-a indreptat catre Dumnezeu si minunea a venit prin cale naturala dupa 10 ani...

Uau..ce fericita cred ca a fost dupa toate rezultatele care i s au dat..
eu cred ca depinde si de corp si de cum e fiecare persoana, dar cel mai important sa fim optimiste si cu credinta :)