Doresc sa botez copil

Options Doresc sa botez copil
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kendra
Postat: Wednesday, October 13, 2010 6:10 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna seara!
Imi doresc as botez un copilas, dar al unei familii care nu are nasi. M-am gandit si la varianta botezului unui copil in centrele de plasament, dar as vrea sa pot tine legatura cu el de-a lungul vietii si sa stiu ca are o familie alaturi de el.
Inca nu ma pot bucura dand nastere unui ingeras(nu din motive medicale ci pur si simplu Dumnezeu hotaraste cand sa avem pe cineva alaturi), de aceea imi doresc sa botez unul.
Nu stiu daca voi avea sorti de izbanda cu dorinta mea dar eu sper.

Pana atunci felicitari tuturor mamicilor si, va rog, da-ti-mi de stire daca se intampla sa cunoasteti pe cineva care doreste o nasica.
Mentionez ca locuiesc in Bucuresti, sunt de profesie expert contabil si am 30 ani.
O seara buna!
ioana0023
Postat: Wednesday, October 13, 2010 8:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/24/2010
Postari: 2383
Locatia: Romania
Foarte frumos gestul tau! Succes newclap
danab
Postat: Thursday, October 14, 2010 2:22 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
kendra wrote:
. M-am gandit si la varianta botezului unui copil in centrele de plasament, dar as vrea sa pot tine legatura cu el de-a lungul vietii si sa stiu ca are o familie alaturi de el.

Cred ca gestul ar fi si mai frumos daca ai boteza un copil dintr-un centru de plasament, chiar daca nu are parintii alaturi. Ai putea sa-i fii tu alaturi, ca nasa.
Si ai grija ce-ti doresti, ca si eu doream sa botez si am ajuns in 2 ani la 4 fini, dar nu toti parintii copiilor sunt de treaba.
delfinasa
Postat: Thursday, October 14, 2010 7:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Foarte frumos gestul, Kendra!

Si eu imi doresc sa botez, nu am avut ocazia pana acum, ma gandesc ca daca o sa fie sa botezam vreodata vreun copil sau mai multi, o sa se intample si asta. Nu ni s-a propus niciodata de nimeni si nici noi nu am cautat. Adevarul e ca fiind asa departe de tara, e mai greu cu deplasarea, dar cine ne cunoaste, stie ca il consideram o mare bucurie si onoare.

Ca tot a venit vorba de asta, acum vreo saptamana am fost si eu foarte trista si dezamagita din cauza ca cineva din familia noastra indepartata, nasi de cununie ai parintilor, la care nici prin cap nu ma asteptam sa reactioneze asa, au refuzat sa boteze uff uff uff. Parintii au gasit imediat nas, n-a fost problema, dar am ramas atat de marcata de refuzul acestei rude, care practic mie mi-a fost ca o sora mai mareuff. Nu am discutat cu ea aspectul asta desi chiar ieri am sunat-o de ziua ei...ea evita sa-mi spuna, dar stie clar ca am aflat...ma doare sufletul ca a ales asauff.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed