Displazia de sold...

Options Displazia de sold...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Postat: Thursday, April 27, 2006 4:46 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Lamuriti-ma si pe mine ras care este treaba cu cutele de la pulpitele copiilor?

Daca la piciorul drept sunt 2 cute si la stangul trebuie sa fie tot 2 ? uff oare

Acum stau ca pe ghimpi sa vad daca Sasha este ok uff .
TatyKS
Postat: Thursday, April 27, 2006 4:56 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Multumesc fetelor pentru sprijin si incurajari!
Am fost aseara sa o vada si Dr ei si a zis ca nici vorba de displazie de sold , dar ca sa ma linistesc mi-a dat trimitere la ecograf. Si DECI, ne ducem sa facem ecografie, luni seara la Medsana, la Prof. Dr . Ulmeanu.
Si cu ocazia asta o sa vreau sa o si consulte foarte amanuntit pe Karina si sa-si de-a si el cu parerea despre : Ca, rahitism, bubite pe corp, scaun...si altele .Aaaaa si cum sa incep diversificarea!
O asistenta mi-a spus sa incep cu suc de morcov, alta cu cereale ...nu stiu ce sa mai cred.Astept sa vad ce zice si Dr asta.
Pupici multi de la mine si karina, ca ne purtati de grijapupici pupici
TatyKS
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:02 PM

Taki nu stiu ce sa-ti zic! Am inteles ca e foarte greu sa-ti dai seama doar la control normal, ci trebuie ecografie. Ieri Dr i-a desfacut piciorusele Karinei si a cracanat-o, cu picioarele talpa in talpa( ca sa zic asa) si asa si-a dat ea seama ca nu are. Cica daca ajungeau picorusele pana pe saltea , cand apasa ea , atunci era diplazie de sold.
Nu te agita degeaba , decat daca iti spune vreo nebuna de asistentaras !
taki
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:08 PM

Quote:
Nu te agita degeaba , decat daca iti spune vreo nebuna de asistentaras !

Deocamdata nu ma agit ras , dar sunt in alerta sic ...ca mai bine sa previn daca pot ...

Luni ne ducem la controlul de 1 luna de zile, sa vedem ce ne zice uff ras
TatyKS
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:13 PM

Bravo!
bravo
Bafta si sa-ti fie bebelina sanatoasa tun si bineinteles si tu!thumright
taki
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:14 PM

taty wrote:
Bravo!
bravo
Bafta si sa-ti fie bebelina sanatoasa tun si bineinteles si tu!thumright

Multumim la fel!pupici
mihaela75
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Ma bucur ca s-a terminat cu bine,poti sa-i spui asistentei sa nu-si mai dea cu parerea daca nu e in domeniul eibanghead ,cine stie cate mame or mai fi oftat dupa vizita asistentei atotstiutoareuff
TatyKS
Postat: Thursday, April 27, 2006 5:44 PM

Sa de-a Dumnezeu sa fie bine! Luni o sa respir usurata, dupa ce facem ecografia!
Multumim mult!
leut
Postat: Thursday, April 27, 2006 7:52 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Fetelor...stati asa! Nu aruncati cu pietre in asistenta asa cum nici eu n-am facut-o in ce-o priveste pe dr. pediatru .Stiti ce mi-a spus doctorul ortoped in ultima instanta? Felicitari doctoritei ca asa trebuie sa procedeze...chiar daca greseste, o chestie de-asta nedepistata la timp e drama ! Nu-mi pare rau ca am trecut prin clipe de cosmar pentru ca Doamne fereste, daca era adevarat si nu o vedea nimeni?
Taty manevra facuta de dr. se numeste "Ortolani " si e prima care trage un semnal de alarma!
flowers
TatyKS
Postat: Thursday, April 27, 2006 8:15 PM

Mersi Leut !
Da ai dreptate in privinta asistentei! A si zis ca poate se inseala.
Faza e ca ea mi-a mai spus ca ar avea si rahitism si lipsa de Ca, iar Dr fetei a zis ca nu are nici o problema, sa stau linistita.
Acuma zi si tu ce sa mai cred. Cum am mai spus ma duc Luni si rezolv toate dilemele!oare
Pupici multi!pupici
Ely
Postat: Thursday, April 27, 2006 9:09 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Taty sigur o sa fie totul bine problema cu scaunelul a avut si Karina,vedeam firicele de sange dar nu in fiecare scaun ,asa ca am ajuns la urgenta si doctora mi-a zis ca nu are cum sa fie microb atata timp cat suge la piept si ca ar putea fi din cauza ca se screme sa faca caca si poate a facut o mica fisura cu toate ca ea nu a fost niciodata constipata,sau mai putea fi din cauza unui puf sau scame de pe vreo haina,jucarie rosie si sa o fi inghitit si se elimina prin caca.Mi-a zis sa o mai urmaresc si cu timpul nu am mai vazut nici un firicel rosu.Pupici de la Karina Karinutei tale si sa auzim de bine Doamne ajuta.pupici pupici
TatyKS
Postat: Friday, April 28, 2006 10:49 AM

Multumim Ely! pupici
Karinuta mea e cam constipata, de atunci adica de miercuri parca nu a mai facuta cacuta si o sa-i bag supozitor, ca alta solutie nu am. I-am dat ceiuturi , dar deloc Mi-e o mila de ea de mi se rupe sufletul!
TatyKS
Postat: Tuesday, May 2, 2006 4:50 PM

Fetelor dupa cum va spusesem, trebuia ieri sa ma duc lac Dr sa fac ecografie la Medsana.
Cand ne pregateam sa mergem la nasi , la pranz, sotul m-a intrebat dc sigur e cineva la clinica de 1 Mai, atunci eu ca sa sa stea linistit am sunat. Si cand colo, nesimtitii imi spun ca m-au sunat sa ma reprogrameze,CEEA CE NU S-A INTAMPLAT,si bineinteles ca s-a anulat ecografia.
Acum o sa trebuiasaca sa sun din nou sa ne reprogramam, dar la cat de neseriosi au fost, nu stiu dc ma mai duc la ei.
Nu ma linistesc pana nu ma duc, va dati seama.

Ely , in legatura cu "scaunul" Karinei , e ok! A facut normal !Mersi mult!
Kiki
Postat: Tuesday, May 2, 2006 4:59 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Sa stii ca sunt seriosi cei de la Medsana, pe mine tot timpul ma sunau sa le confirm ca vin la programare si ma sunau si daca gaseau o zi mai libera decat cea in care imi facusem programarea. Cine stie ce s-a intamplat acum, dar de regula nu am auzit reprosuri la adresa lor. pupici
leut
Postat: Tuesday, May 2, 2006 6:46 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Lasa-i Taty ca or fi avut si ei o zi proasta! Important e sa-ti atingi scopul si anume echografia...sa fie Karina sanatoasa...restul e...
sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed