Dictionarul viselor

Options Dictionarul viselor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
roxinthya
Postat: Monday, July 12, 2010 1:00 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou
ingerash
Postat: Monday, July 12, 2010 1:24 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
roxinthya wrote:
iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou

iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou
lloryy25
Postat: Friday, August 6, 2010 10:01 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Mai fetelor ,am avut un vis cel putin ciudat azi de dimineata si cum semnificatiile asupra lui sunt cel putin contradictorii va cer parerea:ce ar putea insemna?
Am visat ca mergeam pe jos si la un moment dat mi s-a facut sete si am intrat intr-un magazin sa-mi iau apa si acolo statea tolanit un caine maidanez mare, gras si alb care s-a ridicat in 4 labe si m-a apucat de mana cica in joaca stiti cum fac cainii care iti ling degetele, asa si asta ma agata de antebrat in joaca dar pe mine ma durea rau!Ce ar putea fi? stiu ca ,caine prietenos insemna loialitate,si caine care musca =griji !Asa ca...........
shirel
Postat: Friday, August 6, 2010 10:19 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Este vorba de o persoana foarte apropiata tie un prieten bun dar care cred ca te musca fara ca tu sa stii ,deci fii cat de cat mai precauta si incearca sa nu ai incredere in nimeni ci numai in tine.
petronela_gav
Postat: Friday, August 6, 2010 10:19 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
eu stiam ca daca visezi caine inseamna dusmani.
o data am visat ca un caine care era al familiei ma latra si incerca sa ma muste. cineva mi-a zis ca am pe cineva care il consider de-al casei care vrea sa imi faca rau, dar daca nu m-a muscat inseamna ca nu reuseste. si intradevar colega mea de serviciu, care credeam ca e prietena vorbea aiurea despre mine la sef. bineinteles ca seful a inteles "care si cum stau treburile" si nu am avut de suferit decat ca am pierdut o "prietena"
shirel
Postat: Friday, August 6, 2010 10:27 AM

petronela_gav wrote:
eu stiam ca daca visezi caine inseamna dusmani.
o data am visat ca un caine care era al familiei ma latra si incerca sa ma muste. cineva mi-a zis ca am pe cineva care il consider de-al casei care vrea sa imi faca rau, dar daca nu m-a muscat inseamna ca nu reuseste. si intradevar colega mea de serviciu, care credeam ca e prietena vorbea aiurea despre mine la sef. bineinteles ca seful a inteles "care si cum stau treburile" si nu am avut de suferit decat ca am pierdut o "prietena"

am fost in aclasi gand cu tine.Cainele este considerat prietenul cel mai apropiat al omului dar aici in vis se transforma in dusman mai ales caine alb daca era mic as fi spus ca este ceva cat de cat de bine dar caine alb si mare care provoaca dureri fara sa muste poate sa fie doar un prieten/a foarte apropiat as spune poate chiar iubit sau sot.
raly
Postat: Tuesday, August 31, 2010 2:45 PM

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Ce inseamna cand visezi puroi?Am visat ca am scuipat puroi!
danamaria
Postat: Saturday, September 4, 2010 10:38 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
fetelor am mare nevoie sa-mi "traduceti" si mie ce am visat.

1. eram la munte, era tot verde, aer proaspat, curat revigorant si foarte linistitor....era ca intr-un basm. acolo unde ma aflam eu era o mica, mica cascada cu apa cristalina. asta e unul din vise.

2. cel de al doilea: eram intr-o camera cu niste pereti albi albi de zici ca atunci ar fi fost varuit, eu cred ca stateam pe ceva, un scaun iar linga mine era un pomisor cu frunze verzi, sanatoase, carnoase si cind ma uitam mai bine la el am vazut ca are si rod....parea o lamaie mare, lucioasa si foarte foarte galbena si parca cineva, parca soacra-mea (desi imi e greu sa cred!sic ) imi dadea sa maninc ceva fructe....nu stiu de care erau, dar erau foarte gustoase si dulci.

ce sa fie fetelor....ma ajutati?computerlove
ingerash
Postat: Saturday, September 4, 2010 10:44 PM

Am ai eu astfel de vise...munte,apa curgatoare,natura verde,danamaria,este de bine.
Femeia(soacra)era in varsta?Daca era inseamna ca ai intelepciune sa discerni intr-o problema.Fructele sper ca nu aveau samburi;daca aveau sunt probleme cu amigdalele.

Raly,cineva cauta sa-ti rastalmaceasca vorbele.
danamaria
Postat: Saturday, September 4, 2010 10:54 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
nu ingerash, nu aveau samburi.....multumesc multcomputerlove
ingerash
Postat: Saturday, September 4, 2010 10:56 PM

danamaria wrote:
nu ingerash, nu aveau samburi.....multumesc multcomputerlove

Atunci este bine,cu dragcomputerlove
marivic
Postat: Saturday, September 4, 2010 11:00 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Eu am visat ca mi-i se propusese un job foooarte bine platit,aproape dublu cat primeste sotul meu,sa fac aceeasi munca pe care o face el,numai ca sa fim ,spuneau sefii, impreuna.Mie nu-mi venea sa cred,....de oferta primita asa ca m-am trezit,....dezamagita.Oare ce-o insemna?Ma lamuriti si pe mine?
praslea_cel_voinic
Postat: Thursday, October 28, 2010 8:25 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
hohot hohot hohot Am visat ca barbata-meu ma inseala...si ce m-am luat de tipa aia (eu care de obicei sunt oita blanda)...dar ce e ciudat e ca mi-a ramas intiparita in minte figura ei, era cu parul lung, negru, prins in coada de calutz la spate...Ce inseamna? Pe mine ma buseste rasul cand ma gandesc, nu de ce am visat ci de cum am reactionat in vis....hohot
shirel
Postat: Thursday, October 28, 2010 10:19 PM

praslea_cel_voinic wrote:
hohot hohot hohot Am visat ca barbata-meu ma inseala...si ce m-am luat de tipa aia (eu care de obicei sunt oita blanda)...dar ce e ciudat e ca mi-a ramas intiparita in minte figura ei, era cu parul lung, negru, prins in coada de calutz la spate...Ce inseamna? Pe mine ma buseste rasul cand ma gandesc, nu de ce am visat ci de cum am reactionat in vis....hohot

Iubita stai linistita eu de cand sunt maritata de 4 ani macar de 2-3 ori pe luna visez asa ceva ,ba ca divorteza ,ba ca eu am pe altul ,ba ca are el o amanta chiar si doua hohot hohot sunt deja obisnuita cred ca si el sic hohot hohot alcool in iecare dimineatza dupa asa un vis vai cel mai pupacesc si-l mai imbratisez cand il vad ca este cu mine !Iubitul de el iloveyou iloveyou ma intreaba "iar ai visat ca te-am inselat si ne-am despartit"
La mine visul asta are o singura explicatie subconstientul meu inca nu realizeaza ca sunt casatorita ceea ce realizeaza ca sunt foarte fericita si sunt tare iubita dar parca totul nu este realitate ,de fiecare data imi este frica sa nu pierd aceasta realitate in care ma aflu fiindca sunt prea ,prea FeriCita si iubita.Frica mea ca el sa nu ma paraseasca exista acolo undeva in subconstient in realitate nici nu o am, ne iubim prea mult ca asa ceva sa se intample si crede-ma ca ,DUPA una asa ca mine Yohanan se plictiseste cu amanta sigur!hohot hohot hohot Valorez cate 10 AMANTE LA UN LOC!hohot hohot hohot
praslea_cel_voinic
Postat: Friday, October 29, 2010 2:29 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Shirel hohot pupici cool cool cool Cat am ras! Te cred... numai ca eu nu am avut pe cine strange si pupa ca era plecat la munca cand m-am trezit ....alcool sic Pupici cu drag! pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed