Dictionarul viselor

Options Dictionarul viselor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexandrabogdan
Postat: Saturday, May 29, 2010 6:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
vai fetele ce am visat ieri noapte...si acuma ma apuca fiorii cand ma gandesc. am visat ca cineva mi-a luat-o pe sara si a dat-o altei femei. in vis parca as fii vrut sa o adopt si cand m-am intors dupa ea nu am mai gasit-oplans plans m-a cuprins un sentiment de disperare si in vis. oare ce sa insemne visul asta??
TheSunflowerFairy
Postat: Tuesday, July 6, 2010 2:03 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetele!

Eu aseara am avut un vis tare aiurea m-am trezit la 2 noaptea speriata de tot. Am visat ca era noapte si ma uitam pe geam si in curte in spate am vazut doi oameni la shed si i-am zis lui Flo si a iesit el afara si parca au plecat si noi am mers la somn si mai tarziu s-au intors mai multi si au intrat in casa sa ne fure, eu incercam sa sun la 999 da nu mergea deloc si apoi au plecat si am zis pfiu gata a trecut dar s-au intors si cum ar veni ca ne tineau ostatici si era tot noapte si eu tot imi repetam ca de ce nu am plecat din casa dupa ce au jefuit prima oara si ca trebuie sa avem o geanta pregatita cu toate actele si etc in caz de chestii de astea. M-am trezit asa speriata ingrozitor vis.
Are cineva vreo idee ce poate insemna? uff

Va multumesc in avans pt raspunsuri.pupici
ingerash
Postat: Tuesday, July 6, 2010 3:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
TheSunflowerFairy,scapi de niste griji,se vede o reusita la orizontthumright cum era geanta grea,usoara?
TheSunflowerFairy
Postat: Tuesday, July 6, 2010 9:40 PM

Ingerash ms mult de raspuns.thankyou

Mai geanta era una de aia medie ca marime nu stiu greutatea, pp ca na mai usoara ca era ideea ca ma invinovateam ca de ce nu am avut geanta pregatita cu actele si ce e mai imp si de pret ca in caz de faze din astea sa o avem la indemana o luam si plecam, casa dao incolo.
Bine macar ca e de bine ca eu is terorizata de fazele astea cu spartul casei si etc ca poa sa ia ei tot ce vor dale incolo de lucruri numai noi sa fim intregi.
alexandrabogdan
Postat: Tuesday, July 6, 2010 9:47 PM

ingerash poate ma lamuresti si pe mine, ce poate insemna visul meu??
ingerash
Postat: Tuesday, July 6, 2010 10:32 PM

TheSunflowerFairy wrote:
Ingerash ms mult de raspuns.thankyou

Mai geanta era una de aia medie ca marime nu stiu greutatea, pp ca na mai usoara ca era ideea ca ma invinovateam ca de ce nu am avut geanta pregatita cu actele si ce e mai imp si de pret ca in caz de faze din astea sa o avem la indemana o luam si plecam, casa dao incolo.
Bine macar ca e de bine ca eu is terorizata de fazele astea cu spartul casei si etc ca poa sa ia ei tot ce vor dale incolo de lucruri numai noi sa fim intregi.

Detaseaza-te de teama aceasta,totul e bine!pupici Ma bucur sa te revadhearts

alexandrabogdan,ai vazut cine a luat-o si a dat-o acelei femei?Era barbat sau femeie?
TeosOf
Postat: Tuesday, July 6, 2010 11:13 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
TheSunflowerFairy wrote:
Buna fetele!

Eu aseara am avut un vis tare aiurea m-am trezit la 2 noaptea speriata de tot. Am visat ca era noapte si ma uitam pe geam si in curte in spate am vazut doi oameni la shed si i-am zis lui Flo si a iesit el afara si parca au plecat si noi am mers la somn si mai tarziu s-au intors mai multi si au intrat in casa sa ne fure, eu incercam sa sun la 999 da nu mergea deloc si apoi au plecat si am zis pfiu gata a trecut dar s-au intors si cum ar veni ca ne tineau ostatici si era tot noapte si eu tot imi repetam ca de ce nu am plecat din casa dupa ce au jefuit prima oara si ca trebuie sa avem o geanta pregatita cu toate actele si etc in caz de chestii de astea. M-am trezit asa speriata ingrozitor vis.
Are cineva vreo idee ce poate insemna? uff

Va multumesc in avans pt raspunsuri.pupici

Uite asa am aflat si eu nr de care vroiam sa intreb pe forumtopai hearts
alexandrabogdan
Postat: Wednesday, July 7, 2010 10:31 AM

ingerash wrote:

Detaseaza-te de teama aceasta,totul e bine!pupici Ma bucur sa te revadhearts

alexandrabogdan,ai vazut cine a luat-o si a dat-o acelei femei?Era barbat sau femeie?

nu, doar ca nu am mai gasit-o si mi s-a spus ca au dat-o altcuivaplans

la mine visele nu sunt intamplatoare. cand am pierdut prima sarcina am visat ca am nascut un copil "neterminat" exact in perioada in care inimioare bebelusului s-a oprit. iar la a 2-a sarcina am stiut ca totul va fii bine pt ca am visat ca am mers la ecograf iar bebelina facea cu manutza si ne zambea. si in realitatea la ecografia de 13 sapt bebe era in pozitia in care il visasem eu.
ingerash
Postat: Wednesday, July 7, 2010 2:32 PM

alexandrabogdan wrote:

nu, doar ca nu am mai gasit-o si mi s-a spus ca au dat-o altcuivaplans

la mine visele nu sunt intamplatoare. cand am pierdut prima sarcina am visat ca am nascut un copil "neterminat" exact in perioada in care inimioare bebelusului s-a oprit. iar la a 2-a sarcina am stiut ca totul va fii bine pt ca am visat ca am mers la ecograf iar bebelina facea cu manutza si ne zambea. si in realitatea la ecografia de 13 sapt bebe era in pozitia in care il visasem eu.

Trimite-mi ID pe PMpupici
TheSunflowerFairy
Postat: Thursday, July 8, 2010 11:22 AM

Ingerash ms mult. pupici Good to be back.hearts
TeosOf nu stiai nr de la urgente din uk? Glad to be of help. pupici E fain ca e f simplu e un sg nr si gata. Sper sa nu ai nevoie de el vreodata.hearts
Eu vise din astea asa aiurea tare si ciudate si intense sa zic asa am destul de rar.
Ca veni vb de fetite si bebeii, inainte sa aflu ca sunt gravida cu primul copil, aveam bilete luate sa merg in ro ca era bunicul bolnav tare si cu o sapt inainte sa merg in ro am visat ca aveam o fetita blonda si cu ochi albastri si era toddler cam asa si ne jucam acolo unde locuiam in uk si ca a cazut in apa si a trebuit sa sar dupa ea, na visul a fost mai lung da basically eram f happy etc si apoi ea a cazut in apa, dupa asta m-am trezit si a doua zi am aflat ca bunicul a murit si dupa ce m-am intors din ro am aflat ca sunt gravida si primul copil e intradevar o fata blonda si cu ochi albastri. Acuma nu stiu daca e vreo legatura intre astea, din ce staim eu fetele in vis nu sunt bune adik ceva rau se intampla,asa am auzit si eu de la altii da nu ma pricep, hence de aia va chinui cu intrebari aici.:018:
roxinthya
Postat: Monday, July 12, 2010 10:50 AM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Fetelor sunt ingrijorata spre disperata!
Am visat ca Mariuca lu' mama murise si ii vedeam spiritul transparent si am luat-o in brate si ma bucuram ca macar asa o mai vad. plans plans plans
Nu am vazut-o efectiv moarta doar asa ca spirit - moartea se petrecuse in trecut.
Dar cel mai tare m-am ingrijorat ca azi o colega de serv mi-a zis ca m-a visat si ca i-o dadeam pe fi-mea s-o tina in brate si ea nu intelegea de ce. Ca parca as fi vrut sa i-o dau de tot.
Puteti sa ma ajutati ? Ca de azi dimineata stau numai cu inima in gat!
alexandrabogdan
Postat: Monday, July 12, 2010 10:54 AM

cand viseazi ca moare cineva se zice ca " i-a murit moartea". zice-se ca nu ar fii de rau. acuma nu stiu....nu vreau sa ma gandesc cam ce stare nasoala ai dupa asa un vis....brrrr....Doamne fereste
ingerash
Postat: Monday, July 12, 2010 12:09 PM

roxinthya wrote:
Fetelor sunt ingrijorata spre disperata!
Am visat ca Mariuca lu' mama murise si ii vedeam spiritul transparent si am luat-o in brate si ma bucuram ca macar asa o mai vad. plans plans plans
Nu am vazut-o efectiv moarta doar asa ca spirit - moartea se petrecuse in trecut.
Dar cel mai tare m-am ingrijorat ca azi o colega de serv mi-a zis ca m-a visat si ca i-o dadeam pe fi-mea s-o tina in brate si ea nu intelegea de ce. Ca parca as fi vrut sa i-o dau de tot.
Puteti sa ma ajutati ? Ca de azi dimineata stau numai cu inima in gat!

O schimbare de atitudine fata de ea,este de bine,este ceva de suflet,probabil o legatura sufleteasca mai puternica intr-e voi douacomputerlove coeur

alexandrabogdan,sa ma cauti pe mes,mai pe seara sa vorbimpupici
roxinthya
Postat: Monday, July 12, 2010 12:13 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Ingeras mi-ai luat o piatra de pe inima . Nu am fost buna de nimic pana acum. Multumesc din suflet!!iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou computerlove computerlove
Sa stii ca intr-adevar planuiam sa fac in asa fel incat sa petrec mai mult timp cu ea ca parca ma simt vinovata ca nu o fac! hearts
ingerash
Postat: Monday, July 12, 2010 12:28 PM

roxinthya wrote:
Ingeras mi-ai luat o piatra de pe inima . Nu am fost buna de nimic pana acum. Multumesc din suflet!!iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou computerlove computerlove
Sa stii ca intr-adevar planuiam sa fac in asa fel incat sa petrec mai mult timp cu ea ca parca ma simt vinovata ca nu o fac! hearts

Si ea ti-a raspuns in vis,ti-a aratat sufletul ei purpupici computerlove iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed