Dictionarul viselor

Options Dictionarul viselor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Friday, March 12, 2010 10:35 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
Este foarte interesant si asta in permanentza cum eu si Ingeras avem interpretatii foarte diferite ,ceea ce tu, Dana trebuie sa faci ras ras este sa aduni totul impreuna si sa analizezi situatia si cu sigurantza vei ajunge la cea mai buna deslusire a acestui vis.computerlove computerlove iloveyou
ingerash
Postat: Saturday, March 13, 2010 9:44 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
shirel wrote:
Este foarte interesant si asta in permanentza cum eu si Ingeras avem interpretatii foarte diferite ,ceea ce tu, Dana trebuie sa faci ras ras este sa aduni totul impreuna si sa analizezi situatia si cu sigurantza vei ajunge la cea mai buna deslusire a acestui vis.computerlove computerlove iloveyou

Am observat!pupici iloveyou Fiecare este unic in felul saudance si impreuna formeaza o unitate minunata.

danamaria,gandeste pozitiv!angel Sti puterea gandului,a atractiei...numai bine draga meailoveyou pupici ceea ce simt eu pentru tine,este o deschidere spre spiritualitate.
ingerash
Postat: Saturday, March 13, 2010 10:03 AM

shirel,gandesc si eu asa,kabalistic...de cate ori citesc "Inima intelege",am asa niste vise pe care nu le inteleg...deci kabalistic visele nu trebuiesc luate in considerare.Atunci de ce visez?
shirel
Postat: Saturday, March 13, 2010 8:03 PM

ingerash wrote:
shirel,gandesc si eu asa,kabalistic...de cate ori citesc "Inima intelege",am asa niste vise pe care nu le inteleg...deci kabalistic visele nu trebuiesc luate in considerare.Atunci de ce visez?

Omul viseaza de multe ori lucruri la care el se gandeste in timppul zilei ,de multe ori in creier raman ultimele imagini care te-au impresionat la un film pe care le-ai vazut normal si fara sa vrei poti visa asta dupa o perioada sau chiar in acelasi zi deci asta fara ca sa aiba vreo semnificatie pentru tine.Creierul nostru interpreteaza si inregistreaza foarte multe informatii pe parcursul unei zile de aceea seara ,noaptea noi suntem mult mai linistiti si relaxati de aceea el ne aminteste multe evenimente care sunt intiparite in subconstientul nostru si asta in diferite versiuni.
pe de o alta parte se spune ca visuriile dinspre dimineatza sunt cele care intradevar pot sa ne transmita tot felul de mesaje care trebuie luate in considerare deoarece este perioada cea mai adanca a somnului nostru si in care corpul este foarte ,foarte linistit si lagatura noastra cu sufletul care noaptea se intoarce se spune la locul de unde a fost trimis la noi ,deci corpul este asemenea sufletului ...sfant si curat si poate primi mesajele care trebuie intradevar sa ajunga la noi.
Ufff,tare greu imi este sa explic unele chestii dar macar ma straduiesc,ingeras intreaba asta la cursul de Kaballah si vei primi un raspuns mult mai pe larg si sigur.pupici pupici

Plus de asta nu fiecare vis trebuie inteles si are vreo semnificatie,iti dai seama daca am primi toate raspunsuriile prin vise si am intelege ce semnifica fiecare vis pe care-l visam unde am ajuge ,mie personal chiar nu mi-ar conveni sa aflu explicatii la tot ce visez,imi place sa ramana cateodata totul un mister nedeslusit de nimeni!
byli
Postat: Thursday, March 18, 2010 6:57 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/3/2009
Postari: 166
Locatia: craiova
buna fetelor!
eu am dormit putin la pranz si am visat ca eram la cumparaturi cu nasa mea si mama soacra si dintr-o data purtam in mana un cos cu o pisica neagra,cand eu ,cand nasa ,cand mama soacra,pisica era f blanda,nu fugea din cos decat se intindea.a sunat tel si m-am trezit dar cu gandul la pisica aia neagra
TheSunflowerFairy
Postat: Friday, March 19, 2010 12:15 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
computerlove Ingerash ms mult mult de tot.computerlove
corika
Postat: Saturday, April 10, 2010 8:46 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Hello Girls ,

cautand o explicatie la un vis super ciudat ce l-am avut am dat de acest topic si forum.

Am visat oua ,foarte multe oua... crude ...doua trei castroane de oua crude ,le mutam dintr-unul in altul .le separam cu mana de albusul crud galbenusul il mancam...destul de ciudat ......dar stiu ca erau oua prin toate coltzurile...prajite dar cu galbenusul moale curgand pe laterale,crude dar tot cu galbenusul imprastiat...si tot incercam sa le pun intr-un castron si curgeau pe lateral....ciudat

stiu da la mama ca ea cand a visat ca strangea oua a murit bunica ...si in general ca e rau

Culmea ieri nouapte am visat pe tata si pe fratele ca se zbateau in apa ...cat pe ce sa se inece..

chiar imi fac griji!...o fi doar creierasul meu obosit de atata stres la muncaduel ?
giulia_mamik
Postat: Saturday, April 17, 2010 10:59 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Doamne,fetelor..am avut aseara un cosmar oribilnervi banghead .Sunt inca in stare de soc.Am visat ca fetita mea a cazut de la etajul doi(de la mama,aici stam la 1) direct in strada.Si era numai sange in jur.Si ea avea capul spart si nu miscabanghead uff .M-am trezit tipand.Si cand sa imi caut fata in pat,ia-o de unde nu-i.Si ce am sarit ca arsa din pat.Am realizat imediat ca e samabata dimineata,e weekend si ea e la mama mea...frown .Nu prea cred in interpretarea viselor...stiu doar de la mama ca sange inseamna rusine.Cand viasezi pe cineva ca moare ii moare moartea...vrajeli din asteauff
roxinthya
Postat: Friday, May 28, 2010 4:03 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Shirel te-am visat acum vreo cateva nopti - nu mai tin minte ce faceam dar m-am trezit cu un sentiment placut! pupici
shirel
Postat: Friday, May 28, 2010 6:55 PM

roxinthya wrote:
Shirel te-am visat acum vreo cateva nopti - nu mai tin minte ce faceam dar m-am trezit cu un sentiment placut! pupici

Poate vei fi si tu insarcinata!sic ras
ingerash
Postat: Friday, May 28, 2010 7:07 PM

shirel wrote:

Poate vei fi si tu insarcinata!sic ras

Adica daca te visez si eu,raman burticutza?ras hearts
shirel
Postat: Friday, May 28, 2010 7:26 PM

sic
ingerash wrote:

Adica daca te visez si eu,raman burticutza?ras hearts

Incearca !!!Uuite si Mela m-a visat si este insarcinata! sic ras

Aiurea hohot hohot ,este normal sa visezi pe cineva de pe forum cand iti petreci jumatate din zi pe forum si intram in legatura mintala cu atatea persoane ,deci cineva tot ne ramane intiparit in subconstient si-l visam!
ingerash
Postat: Saturday, May 29, 2010 10:13 AM

Asa este,shirelpupici

Aseara am visat-o pe raly,eram intr-o curte mare cu iarba verde verde,era super si noi aveam niste iepuri,cica ii hraneamangel ,erau albi si parca cresteau asa vazand cu ochicyclops Oare ce-o mai fi si asta???scratch
petro
Postat: Saturday, May 29, 2010 3:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Ca raly trebuie sa-si ia iepuri pe cand vii tu in Romania. Sa fie sigura ca ii faci o vizita! sic
ingerash
Postat: Saturday, May 29, 2010 3:46 PM

petro wrote:
Ca raly trebuie sa-si ia iepuri pe cand vii tu in Romania. Sa fie sigura ca ii faci o vizita! sic

petropupici pupici
Daca cumpara sper sa nu fie ca in vis,sa creasca asa repede,ca pune de-o afacere cu iepuriras Cu iepuri sau fara nu scapa ea de mine/noidance yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed