diaree insotita de febra

Options diaree insotita de febra
Subiectul anterior · Subiectul urmator
pusikmea
Postat: Monday, February 22, 2010 1:56 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna fetelor, sunt noua pe acest forum, am si eu o problema, baietelul meu de 7 luni are diaree insotita de febra 38.2, nu stiu daca dintisorii sunt cauza, acum 3 saptamani am fost la medic si ne-a sp k ii da un dintisor, insa nici pana acum nu a iesit, stie cineva cat dureaza pana iese? stau cu frica sa nu fie vreo infectie sau altceva mai grav....cry cry cry
monique
Postat: Monday, February 22, 2010 7:27 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Eu zic sa mergi urgent la spital, s-ar putea sa fie vreun microb, sa nu se dezhidrateze puiutul, pt ca apoi ii va pune perfuzii si e mai aiurea. De cat timp dureaza?
Oricum, fa-i ceai de menta mai concentrat, mucilagiu de orez... sanatate multa!
pusikmea
Postat: Monday, February 22, 2010 7:48 AM

ms frumos , de aseara e in starea asta, in timpul noptii a facut de 2 ori si de dimineata o data, o sa mergem la medicul de familie cu el, nu vr sa merg la spital pt k am fost internata cu el si stiu ce inseamna spital, mancarea nu o refuza, l-am bagat pe regim, dar ai idee dak e din cauza dintisorilor, cat dureaza pana ii sparge gingia? stiu k difera de la copil la copil, dar m-ar incuraja sa aud cazuri similare....
shirel
Postat: Monday, February 22, 2010 8:04 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11705
Locatia: israel
Sunt sigura ca este de la dintii ,mai ales daca ti-a spus medicul ca trebuie sa-i iasa un dintisor si fiindca diaree si temperatura este mai mult noaptea.Si Oshry al meu a avut asa numai ca temperatura lui era 40.Orcum o nua vizita la medicul de familie ar fi indicat.Incearca sa te uiti in guritza lui sa vezi cum i sunt gingiile si daca se vede ceva alb la orizont.Pupam micutul si asteptam vesti.pupici
pusikmea
Postat: Monday, February 22, 2010 9:51 AM

va multumesc frumos fetelor, am sunat medicul si abia la 3 mergem, pt k are program dupa amiaza, sper k pana atunci sa nu se agraveze, nu ramane decat sa-l tin pe regim si sa ma rog la D-zeu sa fie de la dintisori, o sa va tin la curent, va pupam pe toti dulce dulce:*:*:*
shirel
Postat: Wednesday, February 24, 2010 7:33 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11705
Locatia: israel
pusikmea, cum se simte baietelul ?Ce a spus doctorul?
pusikmea
Postat: Wednesday, February 24, 2010 9:45 AM

buna fetelor, am fost la dr si ne-a sp k de la mancare s-a stricat la burtik, i-am dat un iaurt de la humana si cred k de la el a fost asa, insa nu sunt sigura, ink il tin la regim, acum e bine, dar mi-e frik sa nu se strice iar, ne-a dat niste saruri tot de la humana, le accepta, ne-a schimbat si laptele, humana fara lactoza, acum speram sa fie bine, va pupam si va dorim o zi frumoasa:*:*:*:*
cosmin01
Postat: Tuesday, March 20, 2012 10:53 AM

Nivel: Membru

Intrat: 3/20/2012
Postari: 4
Locatia: galati
imi cer scuze ca mam bagat si eu ca baiat aici... da am si eu o fetita de 1 an si 1 luna si are diaree acuta... este foarte molesita si vomita... a fost la spital pentru raceala si s-a trezit si cu diaree cand a plecat... in afara de medicamentele astea care is scumpe... niste remedii babesti stiti??? va rog frumos sa imi ziceti... ca nici la doctor cand am fost nu sa uitat la ea daca nu le bagi ceva in buzunar... si noi nu suntem asa de instariti...
kali
Postat: Tuesday, March 20, 2012 11:12 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14147
Ma mir ca au externat-o cu diaree...
Parerea mea e sa mergeti din nou la spital - daca nu aveti posibilitati sa cumparati medicamente - pentru ca nu-i de joaca cu diareea si voma la un copil atat de mic. Macar acolo primeste medicamentatie + perfuzii - daca e nevoie... si tare cred ca-i trebuie asa ceva - si o tin sub supraveghere.
alimami
Postat: Tuesday, March 20, 2012 12:54 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1844
Locatia: Romanica
cosmin01 wrote:
imi cer scuze ca mam bagat si eu ca baiat aici... da am si eu o fetita de 1 an si 1 luna si are diaree acuta... este foarte molesita si vomita... a fost la spital pentru raceala si s-a trezit si cu diaree cand a plecat... in afara de medicamentele astea care is scumpe... niste remedii babesti stiti??? va rog frumos sa imi ziceti... ca nici la doctor cand am fost nu sa uitat la ea daca nu le bagi ceva in buzunar... si noi nu suntem asa de instariti...

Pai de obicei se merge la spital,la Urgente daca un copil asa mic are diaree severa.Nu e voie sa-i dai meidcamente dupa ureche,isr sfaturile cu remedii babesti sunt aiurea in cazul asta(ce te astepti?sa-ti spunem sa-i dai orez fiert?apa de orez si branza?).Daca a luat cumva vreo enterocolita..doar medicii o pot ajuta.Iar asta ca-s scumpe medicamentele..no commentsorry Tineti-o atunci acas cu diaree,eventual febra, poate si voma sau ceva..ca se poate dezhidrata si Doamne fereste.. Eu nu as face experimente pe copil...au si medicamentele rolul lor..
cosmin01
Postat: Friday, March 23, 2012 9:22 AM

ok atunci dar daca s-a dus cu raceala si a venit si cu diaree... cine stie cu ce mai vine... dar o sa ne mai ducem odata sa vedem ce fac doctorii multumesc pentru sfat:D
AdrianaC
Postat: Friday, March 23, 2012 11:01 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Cum mai sunteti? Ati fost la doctor?

Pentru diaree severa e posibil sa va recomande saruri de rehidratare,dar e foarte posibil sa nu le accepte...
Ceai de menta neindulcit poate sa ajute...

Poti intreba medicul de familie eventual, daca 1/2 plic de Biotics baby va ajuta pentru diaree (asta daca nu cumva diareea vine de fapt de la vreo enteroviroza - enterocolita...

Sanatate multa!
cosmin01
Postat: Sunday, March 25, 2012 6:29 PM

nu mancase un iaurt si de acolo i s-a tras toata doareea... acum este sanatoasa la burtica... mai e un pic racita.. dar nu tare si se face bine pe zi ce trece si vazand cu ochiul liber...
Ce bine ca mai ai de unde sa iei un sfat cand ai nevoie... multumesc mult pentru sfaturi... sper sa nu mai apelez la voi cu vreo problema... ci doar sa vorbim.
Katrina
Postat: Sunday, March 25, 2012 8:43 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3451
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Cosmin,ma bucur sa aud ca pitica e bine.
Multa sanatate in continuare!
cosmin01
Postat: Monday, March 26, 2012 6:45 PM

multumesc si voua la fel... sa nu aveti probleme cu spitalul nici voi nici micutii pe care o sa-i aveti in continuare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed