diana.dmn

Profil: diana.dmn
Despre
Utilizator: diana.dmn
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Thursday, November 29, 2018
Ultima vizita: Friday, January 24, 2020 1:40 PM
Numarul de postari: 34
[0.00% din toate postarile / 0.08 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 77
Postat: Wednesday, January 22, 2020 3:36 PM
ivy wrote:

o singura stimulare??

ma gandeam ca e scump dar nici chiar asa, wow!

am o intrebare ca nu sunt sigura: stimularea e tip? (adica da, adaptata pe fiecare persoana in parte. )
Ma refer la stimulare pt fiv, iui sau contact dirijat. Intre astea.. unele proceduri sunt mai stimulante ca si altele? sorry1

Intreb pt ca la mine astea urmeaza: Inseminari.. si daca e 1000 si ceva de euro pe luna parca se renteaza mai mult FIVul, unde rata de reusit e si mai mare.
IUI, din ce vad in semnaturile fetelor de aici, ca eu nu cunosc cazuri, nu prea iese, ajungandu-se dupa 3, 4, 5 incercari tot la fiv.

Buna, eu sunt un caz fericit in care IUI a iesit din prima. Costul tratamentului e mai mic pt ca se face o stimulare mai usoara. de ex eu am avut doar stimulare 8 zile cu 75 menopur (aprox 700lei) si injectia cu pregnyl.

TTC: septembrie 2017
Sarcina oprita din evolutie la 9 saptamani in decembrie 2019 πŸ™
Postat: Wednesday, January 15, 2020 10:23 AM
Mihaela14 wrote:

Este normal sa ai zile mai grele, si eu am inca dupa jumatate de an. chiar luna asta am facut o "criza" sa o numesc asa, pentru ca in aceeasi zi doua persoane m-au intrebat daca sunt insarcinata ca nu stiu unde m-au vazut ele cu burta si cand am ajuns acasa am explodat. la mine prima menastruatie a venit repede, a doua s-a lasat asteptata, ciclu de 49 zile. Medicul ce ti-a zis? Mie mi-a ziz sa astept trei menstruatii inainte sa incercam din nou.

Mi-a zis ca ma asteapta la control dupa prima menstruatie iar pt bebe mi-a zis sa asteptam tot 3 menstruatii.

Postat: Wednesday, January 15, 2020 9:07 AM
Mihaela14 wrote:

Diana cum mai esti? S-a oprit spottingul?

Sunt mai bine acum, desi am si zile mai proaste. Spotting-ul s-a oprit de aproape o sapt. Acum astept menstruatia care ar trebui sa apara ca sunt deja in z29 de la chiuretaj iar inainte aveam menstruatie la 25-27zile.
E prima oara in ultimii 2 ani cand o astept cu nerabdare Lol

Postat: Wednesday, January 15, 2020 8:51 AM
Merry89 wrote:
Fetelor, la vizita din octombrie de la Columna, am primit indica?ie sa încercam o inseminare ?i dupa sa trecem la FIV. Am facut o parte dintre analize, AMH a ie?it fff mare (9), iar spermograma: 16 mil, 25% slab mobili ?i 3% forme normale (astenoteratospermie). Ieri am fost sa repet verificarea trompelor, de data asta la Columna. Trompa stânga e permeabila, cea dreapta mai pu?in permeabila. Cred ca o sa facem inseminarea luna viitoare, când am ovula?ie pe stanga (sper). A ramas sa ne trimita mail cu tratament pt stimulare. Din experienta voastra, stimularea începe în prima zi A CM sau mai trz?

Buna, eu stimularea pt IUI am inceput-o in z2.

Postat: Monday, January 13, 2020 7:44 PM
Mihaela14 wrote:
Fetelor, eu am sa va dau o veste buna. Tocmai am facut un barza ultrasensibil si e pozitiv !Love

Felicitari din suflet! Love

Postat: Tuesday, January 7, 2020 6:43 PM
Mihaela14 wrote:

Diana imi pare rau, din pacate stiu prin ce treci pale
Dupa chiuretaj am avut spotting doua saptamani, apoi s-a oprit cateva zile, dupa care a inceput iar pana in ziua 21 cand a venit prima menstruatie.

Multumesc! E asa de greu..

zgubyro iti multumesc si tie. Eu nu am suficiente mesaje postate ca sa iti pot raspunde.

Postat: Tuesday, January 7, 2020 3:36 PM
Buna fetelor. Cele care ati trecut printr-un chiuretaj (din pacateCray ) ati avut cumva spotting dupa sangerare? Am deja spotting de o saptamana (f putin cantitativ) si nu stiu cat e de ok.

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 55 UPDATED
Postat: Saturday, December 21, 2019 5:52 PM
Va multumesc pt sfaturi. Sunteti un grup frumos, unit si ma bucur sa fiu printre voi!

Postat: Saturday, December 21, 2019 10:53 AM
monican wrote:

Îmi pare tare rau, ?tiu cât de mult doare... Multa putere pe mai departe!
În legatura cu analizele de trombofilie cam asta e recomandarea generala. Eu le facusem fara recomandarea vreunui medic, pentru lini?tea mea, dupa o sarcina pierduta. Atâta ca sunt tare scumpe ?i nu vei primi cu ele nicio certitudine referitoare la motivul pierderii sarcinii de acum, dar ajuta sa po?i lua anumite masuri pe data viitoare la recomandarea hematologului, în func?ie de mutatiile descoperite.

Multumesc! Imi poti spune te rog care din analizele de trombofilie le-ai facut? Am vazut ca sunt mai multe pachete.

Postat: Saturday, December 21, 2019 10:51 AM
Multumesc pt sprijin.