Desene Animate Dublate in limba Romana

Options Desene Animate Dublate in limba Romana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Sunday, April 11, 2010 11:59 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11794
Locatia: israel
De cand vroiam sa intru pe topicul asta si sa urluuuuu .Am cumparat din Romania Dvd-uri cu povestile Degetica,Alba ca zapada,toata colectia plus Purcelusii si m-a innerveza cand am vazut cat de proaste sunt ,cum se tipa si cat de traumate sunt pentru copiiNu stiu care este parerea voastra despre ele dar eu una am ramas asa de dezamagita plans plans sungurul lucru bun pe care eu il vad este ca pot sa auda copii romaneste !
Total dezamagita,daca are cineva ceva in romaneste dar mult mai copilaros si educativ as face schimb cu mare placere .Toate sunt noii noutze!
ninetem
Postat: Sunday, April 11, 2010 3:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Shirel, ti-am trimis PM.
hypnotik
Postat: Sunday, December 4, 2011 7:07 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
buna, care sunt criteriile dupa care alegeti un desen animat pentru copilul dumneavoastra? este alegerea lui, i-l aratati pe cel care doreste el sa-l vada? in functie de continutul scenelor, lectiilor morale si educative sau pur si simplu este alegerea dumneavoastra personala?
zaza_
Postat: Monday, December 5, 2011 2:00 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Pe mine ma enerveaza ca sunt folositi aceeasi actori n toate dublajele! Ma uit la Monsters Inc si il aud pe Fulger McQueen! Ca naiba! Nu suntem profesionisti, pe bune!

Si la tv la fel. Tipul care vinde cutite si aspiratoare la tv-shopping e personaj principal in majoritatea desenelor pe cartoon. Pai, disney cand face film, face castinguri, nu isi bate joc! Dar noi putem sa calcam in pcioare munca altora!

Ma bucur ca nu au dat legea ca toate filmele sa fie vorbite romaneste, altfel il aveam pe Lucian Viziru in toate rolurile de Don Juan in toate filmele posibile pentru toti actorii exceptionali din lume! In loc de Leonardo Di Caprio, Viziru, In loc de Brad Pitt, Viziru, In loc de Depp, Viziru... Nu am nimic cu bietul om, dar de el mi-am adus amnte...
Tzepii
Postat: Friday, April 13, 2012 2:42 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1830
Locatia: Romania-Bucuresti
Sa nu faceti greseala sa luati copiilor filmul de desene animate Coraline. Eu le-am pus aseara filmul, si pe la jumatate a trebuit sa-l opresc. Era deja ora de culcare, si problema era ca nici unul dintre copii nu mai vroia sa doarma singur ras . O descriere a filmului gasiti aici. Pe mine chiar m-a prins, cred ca o sa ma uit singur la continuare. In orice caz, nu e pentru copii !!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed