Desene Animate Dublate in limba Romana

Options Desene Animate Dublate in limba Romana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
FLORI
Postat: Wednesday, September 30, 2009 6:53 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna! Sunt o mamica care are nevoie de ajutor.Am o fetita de 2 ani care a inceput sa se uite la desene animate...va rog sa-mi spuneti de unde as putea cumpara multe desene disney la un pret accesibil. VA ROG AJUTATI MA!!!pupici
FLORI
Postat: Wednesday, September 30, 2009 7:00 PM

Doreste cineva sa-mi trimita si mie desene disney copiate? Contra cost binenteles.
anda_c
Postat: Monday, November 2, 2009 11:42 AM

Buna...

Sunt si eu noua in zona "desene animate" (pana acum am intrat doar la Articole tricotat/crosetatras ), si as face bucuroasa schimb/achizitie de desene animate. As dori versiuni originale, cu subtitrare sau dublaje - de exemplu eu am "Winnie - in cautarea lui Porcusor", si pot sa selectez usor limba RO sau EN, dar filmu e cel facut de disney...
Ieri am luat si Vrajitorul din Oz, si e tot asa, dar nu stiu sigur cine a facut filmul...

Am incercat sa vorbesc prin PM, dar nu ma lasa (am sub 50 postari).

Cum putem face?

multumesc,
Anda

PS: eu sunt din cluj...
Roxie
Postat: Monday, January 4, 2010 10:31 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
Locatia: Bucuresti
Asa, sa mai trec pe aici sa mai povestesc... am vazut in diferite hypermarketuri DVD Barbie in 12 printese balerine. Il stiam de mult, doar ca nu era dublat in romana, la audio nu avea romana, doar la subtitrari, asa ca nu am vrut sa il iau, ca Denisa nu prea se uita daca sunt in engleza.
Acum... ieri, in Auchan, erau aceleasi DVD-uri pe care era aplicat abtibildul galben cu roz sau ce culori are el cu "film dublat in limba romana". SI zic "yupiiii!!!". Doar ca, in interior, pe ambalajul dvd-ului nu scria la audio "romana", erau exact aceleasi dvd-uri dinainte doar cu un abtibild pe ele. Eu l-am luat oricum, ca sa ii completez fetii colectia, desi eram 99% sigura ca nu va avea dublajul in romana.
Deci ideea pe care vroiam sa o spun e sa verificati ce scrie pe hartia dvd-ului, pe spate, unde e tabelul cu audio, subtitrari si durata, chiar daca are abtibild pe carcasa care spune ca e dublat.

In alta ordine de idei, eu as vrea toata seria Iceage in romana, si nici nu stiu daca exista. Stiu doar de partea a 3-a, ca pe aia am vazut-o la cinema. Celelalte doua parti sunt dublate?
Roxie
Postat: Monday, January 4, 2010 10:38 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
Locatia: Bucuresti
Aaa, si uitam: Toystory exista dublat?
sweet angel
Postat: Sunday, February 7, 2010 9:55 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
bachus daca vrei posteaza lincul
cute_babies_of_mine
Postat: Sunday, February 7, 2010 10:09 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Daca e link de torrent, nu se poate decat prin mesaj privat! Regulamentul forumului interzice postarea de link-uri catre torrente.
sweet angel
Postat: Sunday, February 7, 2010 11:33 AM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
cute babies of mine, nu am stiut.
bachus ms
miha87
Postat: Saturday, February 27, 2010 9:39 PM

bereea wrote:
Cu Barbie am toate filmele , unele in romana , altele in italiana.Daca vrei ti le trimit.

buna, le-as vrea si eu daca esti draguta!
te rog
bereea
Postat: Sunday, February 28, 2010 2:18 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
miha, da-mi adresa ta pe PM
miha87
Postat: Monday, March 1, 2010 10:31 AM

bereea wrote:
miha, da-mi adresa ta pe PM

nu mi da voie sa scriu pe pm , pt ca am sunt noua si nu am 50 de postari.
adresa mea de mess este cazaniuliana
miha87
Postat: Monday, March 1, 2010 10:35 AM

fetitei mele, Nicol ii plac desenele cu barbie,dar nu am decat Barbi as Rapunzel, Barbi in magia curcubeului , barbie in spargatorul de nuci si barbie si al ei pegasus magic.
daca imi dati o mana de ajutor si imi puteti trimite cumva sau , nu stiu cum!!!!!!!
miha87
Postat: Monday, March 1, 2010 1:31 PM

am incercat pe saitul asta care i postat putin mai sus , dar foarte greu se descarca!!!!!!!!!!!!!!
mioara
Postat: Monday, March 22, 2010 2:57 PM

Multumim pentru desene, copii mei sunt super incantati cool firstprize firstprize
petro
Postat: Monday, April 5, 2010 7:24 AM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Eu iau de pe torrent-uri de obicei. I-a download-at lui Darius "Clubul lui Mickey Mouse" in romaneste vreo 20 de episoade. E super incantat copilul. De cand se uita la ele a inceput sa numere si sa numeasca culorile. Nu mai spun ca stie toate personajele cum se numesc. Vreau sa-i caut si in germana, tot asa, dublate. Mai am "Cartea Junglei" in romaneste si cand am timp vreau sa-i caut "Cars". De Cartea Junglei nu e foarte incantat. Poate cand mai creste.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed