Desene Animate Dublate in limba Romana

Options Desene Animate Dublate in limba Romana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Wednesday, April 30, 2008 4:43 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Andrei desi are foarte multe desene dublate in romana, totusi nu vrea sa renunte la preferatele lui pe care le cere non-stop, si din care a invatat o multime de replici pe care ti le serveste cand iti e lumea mai draga: In cautarea lui Nemo si Cars . Abia ieri am reusit sa il convingem sa se uite la Tarzan, dar nu a fost foarte impresionat. I-a placut, dar tot preferatele lui raman in top.

Alice se uita la toate, pe rand, si i-a cumparat Tzepii o multime de DVD-uri originale, dublate in romana (fara stirea mea, of course nervi ).
crista
Postat: Thursday, May 1, 2008 1:14 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Noi avem o mareeee colectie de desene animate, cam tot din ce ati scris voi pe aici, dar marea majoritate sunt in engleza si doar subtitrarea in romana, ma gandeam sa se obisnuiasca David sa prinda din zbor ...de pe la desene lb. engleza si asa romaneste vorbim in casa toata ziua ras in mai traduc eu, ii mai citesc....imi amintesc ca fratele meu mai mic la 8 ani stia engleza perfect a invatat de la cartoon network pe atunci si la scoala abia din clasa 5-a a invatat-o...acum e in Anglia de cateva luni si zice ca e mai fain sa vorbeasca engleza decat romaneste hainoroc sic
Sotul meu toate dvd-urile le-a dat jos de pe torrent, are tot felul de conturi pe acolo si a luat o gramada de dvd- de colectie si accelea vechi cu Popeye, Mikey, Buggs Bunny si altele...
Apropo unul din desenele preferate a lu' David e Thomas the Tank Engine, la copii vostrii le plac desenele astea, ca David e innebunit dupa ele bounce ras
bereea
Postat: Thursday, May 1, 2008 4:34 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
si noi avem o colectie impresionanta de desene animate, unele in limba romana altele nu.Eu le-am descarcat de pe DC++.
Preferata Alessandrei este Cenusareasa si chiar ieri am descarcat partea a treia.Ii place foarte mult desenele cu winnie the Pooh si cele cu Barbie.
dana1610
Postat: Friday, January 2, 2009 10:27 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
Buna ! Eu am doi ingerasi de 4 si respectiv un anisor, si ambii sunt inebuniti dupa desenele dublate. Am o colectie impresionanta de desene animate dublate in limba romana dar de departe disney sunt preferatele lor. Am gasit pe net pe okazii pe cineva care vinde si sunt super, au carcasa color,dvdul e imprimat pe fata, arata ca originalele, si mai important, nu sunt cele redesenate de prin selgros sau carrefour. Sunt f multumita mai ales ca nu ne permitem sa dam pe un disc original 500 mii. Daniela
marivic
Postat: Friday, January 2, 2009 1:22 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Bine ai venit dana1610,si sa-ti tyraiasca piticii!ai dreptate in carrefour sunt foarte scumpe dar am mai gasit si promotii la 100000lei bucata.ce-i drept cam putine minute pe cd dar asta e,...
diana_mm27
Postat: Wednesday, April 1, 2009 4:29 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/1/2009
Postari: 449
Locatia: Brasov
Buna la toata lumea! Azi am aparut si eu printre voi. Am vazut ca ne preocupa cam acelasi lucru. Si eu ii caut micutei mele desene dublate in limba romana. Eu am destul de multe deja si vi le-as da cu draga inima, insa nu stiu cum sa facem. Am si unele dupa cele originale, cum sunt Cartea Junglei ambele parti, Peter Pan 1 si 2, si inca cateva, luate de pe net. Gasiti o modalitate si eu vi le copiez si mai facem schimb. Astept idei.newclap
ilioara
Postat: Wednesday, April 1, 2009 6:21 PM

Intrat: 1/5/2009
Postari: 1230
Locatia: craiova
diana mm27 bine ai venit printre noi si mi se pare foarte interesanta propunerea ta drept pentru care eu iti multumesc pupici
ilioara
Postat: Wednesday, April 1, 2009 6:22 PM

Intrat: 1/5/2009
Postari: 1230
Locatia: craiova
diana mm27 bine ai venit printre noi si mi se pare foarte interesanta propunerea ta drept pentru care eu iti multumesc pupici
crinam
Postat: Thursday, May 28, 2009 1:15 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Eu am lut toata colectia de dvd cu povesti de la ERC PRES sunt niste povesti minunate, foarte bine realizate, in limba româna, sunt foarte mult vizionate de copii mei care au 2 ani si 7 luni, gemeni si nu se plictisesc niciodata de ele, au si melodii si sunt si accesibile la pret, nu o sa regretati daca alegeti aceasta colectie, mai mult le puteti folosi si la calculator.
Daca nu le gasiti la magazin le puteti comanda si on line, si le primiti prin posta in foarte scurt timp.
Mela
Postat: Thursday, May 28, 2009 1:44 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
avem si noi 3 cd-uri de la erc press,foarte dragute si educative thumleft
Roxie
Postat: Wednesday, July 29, 2009 7:43 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
okiii, hai sa imi spun si eu pasul: suntem (eu, Denisa si Mihnea, dar si tati, de ce nu?) mari fani Barbie "CD cu printese" cum zice Denisa. Avem cumparate toate DVD-urile cu Barbie, mai putin Barbie in Lacul lebedelor. De doua luni de zile caut prin toate magazinele Lacul Lebedelor, si nu-l gasesc. Il vazusem odata de mult in iarna la sala Dalles, m-am gandit sa il iau dar era ultimul si era cam jumulit ambalajul (vroiam sa il iau cadou de Craciun pt Denisa) si am renuntat. banghead Biiig mistake. banghead A fost prima si ultima data cand am vazut DVD-ul ala. Am o mare rugaminte la mamicile din Bucuresti, daca cumva il vedeti pe undeva printr-un magazin pe Barbie in Lacul lebedelor, dati-mi si mie de veste si zbor sa il cumpar.
Ne mai plac desenele de la Disney, 101 dalmatieni, Frumoasa Adormita si alte desene cu printese (Frumoasa si Bestia, Alba ca zapada si Cenusareasa, doar ca pe astea doua nu le avem dublate, nu stiu daca exista in romana), le mai plac Pisicile aristocrate. Imi pare rau ca nu exista Ice Age in romana, muuulte faine nu sunt in romana.
A, si spre marea mea surpindere, lui Mihnea ii plac mai mult tot desenele cu printese, decat Cars. ras La Cars nu are rabdare sa se uite la tot filmul, la Barbie si Castelul de diamant sta nemiscat si stie dinainte replicile. Bine, ca la 100 de mii de ori cat am pus filmul asta, nici nu ma mira.
ninetem
Postat: Thursday, July 30, 2009 8:29 AM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Roxie, noi avem Barbie - lacul lebedelor inregistrat de pe Minimax, se vede acceptabil. Daca il vrei asa deocamdata, trimite-mi PM cu adresa sa ti-l trimit.
Roxie
Postat: Thursday, July 30, 2009 9:34 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
pupici Ninetem, multumim frumos pentru oferta. O sa ma gandesc serios la ea, daca chiar nu gasesc pe nicaieri DVD-ul. Eu inca mai sper. Asta e singurul care ne lipseste din toate filmele cu Barbie-printese dublate in romana. Mai e unul cu 12 printese balerine, dar nicaieri nu l-am vazut cu audio in romana, doar engleza, asa ca nu l-am luat.
Vai, acum mi-a picat fisa... ce fac eu cand nu mai am ce film cu Barbie sa cumpar? Cand nu mai am ce cauta prin magazine? hohot
bereea
Postat: Monday, August 3, 2009 12:40 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Cu Barbie am toate filmele , unele in romana , altele in italiana.Daca vrei ti le trimit.
ninetem
Postat: Tuesday, September 22, 2009 6:12 PM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Am si eu o problema, care aveti Clubul lui Mickey Mouse, in romana. Noi avem doar vreo 5 epidoade (Minnie adormita, Broscoiul Donald, Parcul de distractii, Mickey il salveaza pe Mos Craciun) si mai vrem. Oferim alte desene la schimb.Cu subtitrare am in jur de 180, iar dublate cam 40.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed