Desene Animate Dublate in limba Romana

Options Desene Animate Dublate in limba Romana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Postat: Friday, March 7, 2008 8:31 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
cute_baby_of_mine wrote:
Iar minunata melodie cu "Floare de colt"...banghead banghead banghead banghead banghead banghead

exact banghead nervi nervi banghead
codruta
Postat: Friday, March 7, 2008 11:13 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 2034
Locatia: la loc cu verdeata...
cute_baby_of_mine wrote:
Pe mine ma termina Chit-Chit! "Domnule Sobol,...." Numai cand o aud! Iar minunata melodie cu "Floare de colt"...banghead banghead banghead banghead banghead banghead

multumesc ca mi-ati reamintitnervi abia reusisem sa-mi spal creierul de cand e medeea la bunici...si acum, ghiciti de melodie imi suna in cap?banghead floare de colt, floare de colt , sa nu uiti niciodataaaaaa.....
cred ca-mi pun Veronica,poate reusesc s-o inlocuiesc pe degeticarambo
Maria & Mario
Postat: Friday, March 7, 2008 11:27 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Hai ca m-ati distrat ! hohot hohot

Eu nu le aud . Maria sta singura in fotoliu cu sonor doar pentru ea si ii alternez mereu, cu ce imi cere. Cel mai dorit e Frumoasa si bestia, la care eu ador melodiile , am trecut de Cartea junglei cu brio . Doamna si vagabondul e la mare cautare inca. Alice in tara " menelor " e singurul in Romaneste , dar nu prea il vrea ! Cenusareasa si Alba ca zapada sunt mai de acttualitate ! Nu vrea Tarzan , cred ca e confuza ca e asemanator putin cu Cartea Junglei si e confuza ..... Lampa lui Aladin sta putin la ea si nu il cere ( doar eu sa i'l aleg ).

Sa va mai spun ca le-am vazut si eu de cateva ori bune ? alcool sic Imi plac foarte mult. Sunt originalele , de la Disney , frumoase tare ! Parca sunt copil si eu ! angel

Cand o sa venim acasa o sa luam si cateva in Romana , poate prinde gust totusi ! maseluta bataus
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, March 7, 2008 12:24 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Oana, si mie imi plac cele de la Disney! Dar cele mai sus mentionate sunt facute nu stiu unde si dublate in Romania. Cu melodii cu tot!!!!!! Vaiiiiiii!
Marea aventura a porcusorului, din seria Pooh, de pe HBO a fost tradusa impecabil, cu Pitis, Dumnezeu sa-l ierte! A fost minunat! Dar degetica.....banghead banghead banghead banghead Si eu sunt fan Bambi 2! Il recomand tuturor taticilor!ras
TatyKS
Postat: Monday, March 10, 2008 7:43 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
La Media Galaxy am vazut DVD dublate in limba romana si am luat si eu Degetica si Vrajitorul din Oz . Nu sunt de la Disney, dar sunt dragute . Karinei i-a placut Vrajitorul din Oz, iar din cele de la Disney Alba ca zapadapupici
kali
Postat: Monday, March 10, 2008 10:20 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
Eu tot va citeam si ma intrebam de unde aveti Degetica si Pinochio dublate in romana ca eu nu gasisem pe nicaieri (le cautam pe cele clasice), dar tocmai m-am luminat si am facut si eu comanda.

La noi este la putere Doamna si vagabondul, Mare aventura a porcusorului, Cartea junglei si 101 Dalmatieni- dublate in romana si realizate superb. Mai avem si altele, dn cele mai noi, dar inca nu prezinta interes.
danab
Postat: Monday, March 10, 2008 7:35 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Si noi suntem fani Degetica si Alice in tara minunilor, de fapt Miru, ca mie nu-mi plac del dar le-am invatat pe de rost.
Dintre celelalte, in engleza, avem o lista luunga de preferinte, iar Miru a invatat cantecelele din cele mai multe. Acum cere Cenusareasa (Censheasa), Iceage, (aisegi), Cartea junglei - mogli, Lion King ... si, nelipsitele Alba ca zapada (cazapada) si Pisicile aristocrate (Picicile abady). Ce-a invatat Miru cel mai usor din ultima: stupid cat!ras ras
katy_lumika
Postat: Monday, March 10, 2008 7:51 PM

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Noua ne plac "Poveste fara sfarsit", "Ultimul inorog" si filmuletul cu Tom si Jery si Robinfirstprize
Fluturas
Postat: Tuesday, March 11, 2008 9:27 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
de unde as putea descarca aceste desene,oricare ar fi.noi ne uitam la minimax,tom si jerry,cars si mai nou la ratatouille(ultimele doua nefiind subtitrate)
camiasf
Postat: Tuesday, March 18, 2008 3:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/16/2008
Postari: 32
Locatia: brasov
Si noi ne uitam la tom si gery,h2o de la minimax,parca am uitat de povestile frumoase de alta data,si cum nu avem timp nici sa respiram ne multumim de ce le pe care le vedem la tv, mie una tare nu imi plac,ca toate sunt cu lupte ,altceva parca nu mai stiu.
banghead angry
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, March 18, 2008 4:06 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Fluturas, le gasesti pe toate pe DC++, dar nedublate; doar cu subtitrare.
Am cumparat si noi Marea aventura a porcusorului; am dat 50 RON, dar merita toti banii!!!!
kali
Postat: Tuesday, March 18, 2008 4:14 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14339
cute_baby_of_mine wrote:
Fluturas, le gasesti pe toate pe DC++, dar nedublate; doar cu subtitrare.
Am cumparat si noi Marea aventura a porcusorului; am dat 50 RON, dar merita toti banii!!!!

Daaa, merita!
Si noi ne-am completat colectia: Tarzan, Pisicile aristocrate, Compania monstrilor, In cautarea lui Nemo... si mai avem planuri de achizitie.
Toate sunt peste asteptari, nu ma asteptam ca dublajul sa fie atat de bine realizat!

Mai nou a facut fixatie pe pisici si porcusor, asa ca refuza sa le vada pe celelalte. Intre timp eu si cu tati am inceput sa discutam in replici de la desene, iar in FIECARE dimneatza cand ma trezesc imi suna in ureche melodia de inceput a marii aventuri.
celena
Postat: Tuesday, April 29, 2008 7:02 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/8/2008
Postari: 240
Locatia: Bucuresti
Noi i-am facut cadou de iepuras Cartea Junglei 1 si 2 (originalele- au si versiune in RO) si e innebunita. Toata ziua il striga pe Baloo, are chiar si un ursulet care seamana cu acesta si toata ziua (chiar si noaptea in pat)sta cu el in brate.
taki
Postat: Tuesday, April 29, 2008 6:14 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Semnam si noi condica cu Pisicile Aristrocrate si 101 Dalmatieni!firstprize
Ely
Postat: Wednesday, April 30, 2008 3:56 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Karina mare amatoare de :Noddy,Teletubbies,Ruca,Alba ca zapada si cei sapte pitici,Pinocchio,Poccoyo,Bee.flowers
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed