Dermatocosmetice impotriva caderii parului

Options Dermatocosmetice impotriva caderii parului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Postat: Tuesday, February 12, 2013 8:58 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Impotriva caderii parului recomand cu incredere Klorane samponul si balsamul impotriva caderii parului -face minuni.
endy
Postat: Sunday, February 17, 2013 7:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Marivic , spalate cu sampon in care pui o lingurita de bicarbonat si clateste cu ceai de galbenele sau musetel
E buna si limpezirea cu apa cu otet 1 la 1
marivic
Postat: Sunday, February 17, 2013 7:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
endy wrote:
Marivic , spalate cu sampon in care pui o lingurita de bicarbonat si clateste cu ceai de galbenele sau musetel
E buna si limpezirea cu apa cu otet 1 la 1

Mersi,endy pupici pupici pupici computerlove
miorita02
Postat: Wednesday, February 20, 2013 11:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/12/2009
Postari: 304
stele_pe_cer wrote:
Nu stiu cat de eficient poate fi un sampon si in cat timp ai rezultate, DACA ai, in skimb eu ama vut rezultate in 3 saptamani cu ...gaz (petrol, + vit.A+A+ulei de masline), de 2x/saptamana timp de 3 saptamani, apoi 1x/saptamana timp mai indelungat.Mi s-a regenrat foarte repede parul si nici nu mi-a mai cazut.Problema asta am avut-o in timpul alaptarii.

si eu alaptez si imi cade parul cu pumnul.am crezut ca din cauza ca l-am vopsit de craciun.sa fie oare de la alaptat?a mai patit cineva?
raly
Postat: Thursday, February 21, 2013 7:34 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
De la Gerovital este lotiune regeneranta cu petroleum,se unde scalpul capului cu un tampon imbibat in lotiune,se lasa 2-3 ore apoi se spala pe cap,face minuni ,se spala cu sampon anticadere,apoi se spreiaza cu ser anticadere,in 10 zile ai scapat de caderea parului,crede-ma ca sunt foarte bune!

Exista un atfel de tratament si pt varfuri deteriorate!hearts hearts
kali
Postat: Thursday, February 21, 2013 8:16 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
miorita02 wrote:
si eu alaptez si imi cade parul cu pumnul.am crezut ca din cauza ca l-am vopsit de craciun.sa fie oare de la alaptat?a mai patit cineva?

Nu, nu e de la vopsit.
Toate mamicile se confrunta cu asta dupa nastere si dureaza cateva luni bune pana iti revii. Nu ai observat ca in sarcina nu prea ti-a cazut parul? Acum recuperezi...
endy
Postat: Thursday, February 21, 2013 8:17 AM

Le-am folosit , sint ieftine si de efect ! le recomand !
miorita02
Postat: Thursday, February 21, 2013 3:00 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/12/2009
Postari: 304
am observat ca nu a prea cazut si m-am bucurat.si mi-a crescut mult mai repede si unghiile la fel.
MihaelaS
Postat: Wednesday, May 22, 2013 3:45 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/22/2013
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
salutare marivic ... in primul rand trebuie sa consulti un medic sa vezi cauza aparitiei bubitelor, apoi sa cauti un tratament potrivit. Impotriva caderii parului, eu folosesc Spectral DNC (il iau din SUA) pe baza de minoxidil 5% de mai bine de un an si sunt multumita.
vasilescuz
Postat: Thursday, July 11, 2013 4:39 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/11/2013
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Recomand pentru caderea parului un produs facut din plante ce se numeste Follixin. L-am folosit timp de 4 luni si am reusit sa-mi rezolv problemele legate de caderea parului. Sincer nu credam ca o sa mai reusesc vreodata sa imi rezolv problema asta, dar ma bucur ca s-a intamplat asa. Mi-am schimbat parerea despre suplimentele alimentare. Pe mine astea m-au ajutat !
endy
Postat: Friday, July 12, 2013 8:42 PM

Parul se mai poate sa fie mai des ? cu ce tratamente ???
sousourel
Postat: Monday, July 29, 2013 11:03 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
endy wrote:
Parul se mai poate sa fie mai des ? cu ce tratamente ???
Ma tem ca nu. Am urmarit o emisiune cu o dna doctor care vorbea despre asta. Ce a cazut, cazut ramane.
Cris-DL
Postat: Monday, July 29, 2013 11:29 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Eu nu stiu ce sa mai cred... pe de-o parte, la Traistariu, nici implantul n-a rezolvat problema -chiar mi se pare ciudat ca intarzie sa-i apara parul, iar pe de alta parte, o prietena de-a mea, la recomandarea dr., a facut doar niste injectii la nivelul scalpului si rezultatele sunt real vizibile...
bobi90
Postat: Wednesday, May 13, 2015 11:56 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si uleiul de ricin e destul de bun pentru intarirea firului de par. Pana la urma trebuiesc gasite metode care sa intareasca radacina firului de par, iar asta se poate intampla doar printr-un aport de vitamine si minerale care sa ajute.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed