Dermatocosmetice impotriva caderii parului

Options Dermatocosmetice impotriva caderii parului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ely
Postat: Tuesday, November 20, 2007 10:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Care sunt cele mai bune sampoane ,balsame,masti de par impotriva caderii parului? pupici
oanalaurisa
Postat: Tuesday, November 20, 2007 11:17 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Ely wrote:
Care sunt cele mai bune sampoane ,balsame,masti de par impotriva caderii parului? pupici

Ai doua variante:

VICHY DERCOS gama cu aminexyl,care are sampon si tratament impotriva caderii parului,specific faptul ca tratamentul e sub forma de fiole,care se aplica la radacina parului si sunt separat pentru femei si separat pentru barbati.

DUCRAY CHRONOSTIM,tratament anti-cadere a parului si din aceeasi gama mai exista lotiunea ANASTIM si samponul ANAPHASE.
Ely
Postat: Wednesday, November 21, 2007 1:52 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Oanalaurisa multumesc frumos pentru raspuns.pupici .
Am o prietena aici care a inceput tratamentul cu produsele Kerastase,sa vedem cum ii este in functie de cum ii merge ma hotarasc daca incep tratamentul de la Vichy or Kerstase.
oanalaurisa
Postat: Wednesday, November 21, 2007 4:20 PM

Ely wrote:
Oanalaurisa multumesc frumos pentru raspuns.pupici .
Am o prietena aici care a inceput tratamentul cu produsele Kerastase,sa vedem cum ii este in functie de cum ii merge ma hotarasc daca incep tratamentul de la Vichy or Kerstase.

Acuma nu ca tin eu cu Vichy,dar e superior ca si calitate,insa nu e batut in cuie sa-l iei neaparat,e alegerea ta,doar ca fiecare persoana isi gaseste un produs care i se potriveste si are efect.
La Vichy imi place ca au facut tratament separat pentru femei si separat pentru barbati,deoarece exista diferente intre caderea parului la femei si la barbati.
tris
Postat: Thursday, November 29, 2007 3:46 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Mie imi cadea parul in smocuri de am crezut ca voi ramane cheala. Pentru inceput am vorbit cu farmacista si imi dadu-se niste vitamine speciale pentru asa ceva, dar nu au functionat, desi am luat o luna, dupa care am apelat la coafeza mea care mi-a recomandat samponul si lotiunea pt toate tipurile de par "against hair loss" de la Subrina Recept. Intr-o luna mi-am revenit aproape complet, iar la doua luni nu am mai avut nici o problema. Samponul si lotiunea le-am folosit doar o luna apoi am luat un sampon pentru par vopsit tot de la ei. Dar va repet ca imi merge foarte bine, desi am un par foarte pretentios care nu prea suporta sampoanele din comert, in ultimul timp, inainte de a avea problema caderii parului foloseam sampon de la Herbalife.
Am vazut pe produse un site www.subrinaprofessional.com.
oanalaurisa
Postat: Thursday, November 29, 2007 8:10 PM

tris wrote:
Mie imi cadea parul in smocuri de am crezut ca voi ramane cheala. Pentru inceput am vorbit cu farmacista si imi dadu-se niste vitamine speciale pentru asa ceva, dar nu au functionat, desi am luat o luna, dupa care am apelat la coafeza mea care mi-a recomandat samponul si lotiunea pt toate tipurile de par "against hair loss" de la Subrina Recept. Intr-o luna mi-am revenit aproape complet, iar la doua luni nu am mai avut nici o problema. Samponul si lotiunea le-am folosit doar o luna apoi am luat un sampon pentru par vopsit tot de la ei. Dar va repet ca imi merge foarte bine, desi am un par foarte pretentios care nu prea suporta sampoanele din comert, in ultimul timp, inainte de a avea problema caderii parului foloseam sampon de la Herbalife.
Am vazut pe produse un site www.subrinaprofessional.com.

Tratamentele medicamentoase pentru caderea parului se fac cel putin 3 luni si doar primavara si toamna , asa ca pe vitaminele respective ai dat banii degeaba daca nu le-ai mai luat dupa o luna .
tris
Postat: Saturday, December 1, 2007 8:43 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/17/2007
Postari: 77
Locatia: pe ici pe colo prin FS
Probabil. Important este ca mi-am rezolvat caderea parului.
oanalaurisa
Postat: Saturday, December 1, 2007 9:40 AM

tris wrote:
Probabil. Important este ca mi-am rezolvat caderea parului.

Asa este!
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 16, 2008 10:31 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Nu stiu cat de eficient poate fi un sampon si in cat timp ai rezultate, DACA ai, in skimb eu ama vut rezultate in 3 saptamani cu ...gaz (petrol, + vit.A+A+ulei de masline), de 2x/saptamana timp de 3 saptamani, apoi 1x/saptamana timp mai indelungat.Mi s-a regenrat foarte repede parul si nici nu mi-a mai cazut.Problema asta am avut-o in timpul alaptarii.

Am vrut ceva babesc, dar care sa aiba efect garantat.Si a avut.

Pt.sotul meu am tot cautat produse anti-matreata si am gasit.Problema e ca dca skimba samponul, iar face matreata.SI atunci stau si ma intreb: exista sampoane care sa trateze matreata pana la disparitia ei dar efectul sa ramana si dupa skimbarea samponului?
oanalaurisa
Postat: Friday, May 16, 2008 1:46 PM

stele_pe_cer wrote:
Nu stiu cat de eficient poate fi un sampon si in cat timp ai rezultate, DACA ai, in skimb eu ama vut rezultate in 3 saptamani cu ...gaz (petrol, + vit.A+A+ulei de masline), de 2x/saptamana timp de 3 saptamani, apoi 1x/saptamana timp mai indelungat.Mi s-a regenrat foarte repede parul si nici nu mi-a mai cazut.Problema asta am avut-o in timpul alaptarii.

Am vrut ceva babesc, dar care sa aiba efect garantat.Si a avut.

Pt.sotul meu am tot cautat produse anti-matreata si am gasit.Problema e ca dca skimba samponul, iar face matreata.SI atunci stau si ma intreb: exista sampoane care sa trateze matreata pana la disparitia ei dar efectul sa ramana si dupa skimbarea samponului?

Exista samponul echilibrant,chiar si de la Ducray,care pastreaza efectul intre mai multe tratamente cu sampon anti-matreata...
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 16, 2008 2:28 PM

oanalaurisa wrote:

Exista samponul echilibrant,chiar si de la Ducray,care pastreaza efectul intre mai multe tratamente cu sampon anti-matreata...

O sa ii cumpar si d'asta...sa vedem daca e ok!
lori16ro
Postat: Saturday, May 17, 2008 7:40 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 994
Locatia: iasi
EU AM REZOLVAT PROBLEMA NUMAI CU 2 SAU 3 FIOLE DE VITAMINA ( NU STIU CARE , POATE D SAU E) INJECTABILA, DUPA CONTROL LA MEDIC SI MULTE CHESTII DE DAT PE PAR
stele_pe_cer
Postat: Monday, May 19, 2008 7:37 AM

lori16ro wrote:
EU AM REZOLVAT PROBLEMA NUMAI CU 2 SAU 3 FIOLE DE VITAMINA ( NU STIU CARE , POATE D SAU E) INJECTABILA, DUPA CONTROL LA MEDIC SI MULTE CHESTII DE DAT PE PAR

Ce anume: caderea parului sau matreata?
endy
Postat: Wednesday, December 21, 2011 5:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
ceva ca parul se fie mai des se poate recomanda de cele care au avut probleme???
marivic
Postat: Monday, February 11, 2013 8:50 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13404
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Mie mi-au iesit foarte multe bubite,ca niste cosuri pe pielea capului.....Cu ce as putea sa dau?uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed