Dental fashion

Options Dental fashion
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mikaela
Postat: Saturday, February 2, 2013 10:04 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Azi m-am crucit... azi am citit un articol cum ca in Japonia ar fi la moda dintii strambi alcool Am auzit de bijuterii dentare, am auzit de proteze purtate ca asa-i moda, da' sa-ti faci dintii strambi cand toata lumea vizeaza la zambetul de-un alb perfect si aliniat si simetric?? alcool

DIn punctul meu de vedere cea mai potrivita moda dentara e zambetul curat si sanatos...poate ma insel??? Voi ce stiti de moda asta in ale dintilor?

Si aici e articolul http://shine.yahoo.com/beauty/japanese-snaggletooth-craze-spawns-dental-procedures-girl-group-194500258.html
mikaela
Postat: Monday, February 4, 2013 1:09 AM

Sa vin si cu cateva fotografii, unele cu bijuterii dentare, altele cu tatuaje dentare, altele cu dintii strambi sau cu bratari dentare, toate cica sunt la moda.

mikaela attached the following image(s):
1.png 2.jpg images 7.jpg images.jpg images3.jpg imagescarcds43.jpg imagescazdznnp.jpg untitled 3.png

kali
Postat: Monday, February 4, 2013 8:21 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14305
hohot hohot
Nu stiu daca e de ras sau de plans...
Insa - intreb si eu -, cum vine asta cu bratara dentara? Nu e aparat dentar ala?
Cris-DL
Postat: Monday, February 4, 2013 8:40 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
hohot hohot Maine merg la stomatolog...maseluta

Asta mi-a adus aminte de sotia medicului meu, care purta aparat dentar pentru ca avea un dinte stramb si i se parea si cool... sa-i spun ca acum se poarta cei strambi?!:018:
Oricum stramb a ramas si ala, ca nu se mai indreapta ei la peste 35 de ani...
kali
Postat: Monday, February 4, 2013 8:54 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14305
Da, aparatul dentar cu bracketi este considerat cool. Partea practica ma intereseaza mai mult decat cea fashion - acum, sincer, mie nu-mi plac deloc dar daca vor avea nevoie copiii prefer sa se considere in pas cu moda decat sa-mi urle ca nu vor sa-l poarte.
Pe langa faptul ca-ti usureaza considerabil buzunarele, partea buna e ca bracketii aia se schimba si exista in tot felul de forme atragatoare pentru copii - fluturasi, floricele, etc...
Ca adult, insa...alcool
mikaela
Postat: Monday, February 4, 2013 3:21 PM

kali wrote:
hohot hohot
Nu stiu daca e de ras sau de plans...
Insa - intreb si eu -, cum vine asta cu bratara dentara? Nu e aparat dentar ala?

Da, da, bratara dentara e un aparat dentar, aparatele dentare sunt de mai multe tipuri, eu asa stiam, poate gresesc...

Uite aici "Protezele sau aparatele dentare - Protezele sau aparatele dentare, cum sunt bratarile dentare, pot contribui la aparitia halenei." Sursa http://www.sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/halena-sau-halitoza_10521
mikaela
Postat: Monday, February 4, 2013 3:24 PM

Cris-DL wrote:
hohot hohot Maine merg la stomatolog...maseluta

Asta mi-a adus aminte de sotia medicului meu, care purta aparat dentar pentru ca avea un dinte stramb si i se parea si cool... sa-i spun ca acum se poarta cei strambi?!:018:
Oricum stramb a ramas si ala, ca nu se mai indreapta ei la peste 35 de ani...

Ea e norocoasa conform modei japoneze, e stramb natural hohot Eu am inteles ca doamnele din Japonia isi fac lucrare sau cimenteaza pe exterior dintele pt a arata stramb ca al unui adolescent, cica pt arata si ele tinere, le dau o nota adolescentina angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed