Deget de la picior vanat si umflat

Options Deget de la picior vanat si umflat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
CucuBau
Postat: Friday, April 12, 2013 1:41 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/12/2013
Postari: 1
AdrianaC wrote:
Ieri am patit alta dandana, ca in ultima vreme numai de astea am parte.

Era sa dea masina peste mine, din fericire am scapat sic , dar nu oricum. Am calcat stramb cu sabotul pe bordura, m-am dezechilibrat si intr-un final am si picat, m-am julit bine pe un picior, mi-am sucit putin o glezna si ... mi-am rupt / fisurat un deget de la picior.

Cum pot sa stiu daca e rupt sau fisurat sau e doar traumatizat ? ras

Acum s-a invinetit tot, s-a si umflat putin, iar vanataia deja a inceput sa coboare si pe laba piciorului.

Azi merg la medic sa vad despre ce e vorba, pentru ca deja nu mai pot calca cu piciorul respectiv si mai am fix 1 sapt pana plecam.

Daca e sa fie ceva rupt, se pune toata laba piciorului in gips? Nu se poate si fara? Un antiinflamator ar mai rezolva din problema? Dar niste foi de varza ras ?

Cine a mai patit ceva similar sa imi zica si mie ce a facut si ce a luat, daca a luat ceva pupici

Acelasi lucru mi sa intamplat..mai putin partea cu masina...nush ce sa fac...degetul e umflat si vanat.....sper sa nu fie rupt...deja mie dor de forbal.....
cosminxxl24
Postat: Sunday, July 7, 2013 9:51 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/7/2013
Postari: 1
Locatia: baia mare
buna am facut si eu o entorsa , mi sa intors degetul mic de la picior invers si ciontul imi era in sus si de spaima lam impisn la lok si acm au trecut vreo 3 zile mia trecut vanataia nu mai ma doare asa tare pot sa unblu pe picior dar degetul mie tot unflat si cum imi dau jos fasha elastica cu frunza de varza si unblu unpik parca incepe sami amorteasca degetul si sa simt unpik de durere oare ce ar putea fii?? sa numi fie la lok degetul ?? as vrea si eu un raspuns varog
uff
Luisa
Postat: Sunday, July 7, 2013 10:08 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/28/2012
Postari: 230
Locatia: Bucuresti
Baiatul meu a avut degetul mic de la picior umflat si vanat si i-au pus piciorul in ghips pana deasupra gleznei.Au spus ca are osul de la deget fisurat.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed