De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?

Options De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, April 3, 2007 7:27 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
asteptam vesti de la tine. rabdare si totul va fi binepupici pupici
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, June 28, 2007 10:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
din pacate vestile mele cu problema cu sanul nu sunt bune!plans

am fost azi la o noua ecografie, la cel mai bun medic din brasov in asa ceva si diagnosticul nu e tocmai roz: am doi noduli la sanul drept si unul este destul de mare...cam 1 cm... investigam in continuare. maine sun si ginecologul sa vedem ce e de facut.uff
Kiki
Postat: Thursday, June 28, 2007 10:52 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Anca, multa sanatate! Ai credinta in Dumnezeu ca va fi bine! Pupici! Astept vesti bune. pupici pupici
mommy
Postat: Thursday, June 28, 2007 10:53 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Of, Anca, imi pare rau! uff Dar nu trebuie sa te panichezi. Tin pumnii! pupici
MNiko
Postat: Thursday, June 28, 2007 10:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:

am fost azi la o noua ecografie, la cel mai bun medic din brasov in asa ceva si diagnosticul nu e tocmai roz: am doi noduli la sanul drept si unul este destul de mare...cam 1 cm... investigam in continuare. maine sun si ginecologul sa vedem ce e de facut.uff

Anca, iti tinem pumnii sa fie totul ok. Sa ne tii la curent.pupici
Miri
Postat: Thursday, June 28, 2007 11:01 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Anca, sunt convinsa ca problemele se vor rezolva!Ai incredere in Dumnezeu, si totul va fi bine!
Pupici de la noi, cu drag!pupici
Lilly of the valley
Postat: Thursday, June 28, 2007 11:05 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Anca iti tin pumnii. Sanatate multa!flowers
AdrianaC
Postat: Thursday, June 28, 2007 11:17 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Andismom wrote:

Gandeste pozitiv si totul va fi bine !

PS> Din cate stiu eu si mi s-a spus la un moment dat, o sarcina regleaza totul, asa ca poate bebe 2 te va scapa si de aceste neplaceri.pupici Iti tin pumnii !
Andi&Mariuca
Postat: Friday, June 29, 2007 9:22 AM

multumesc mult fetelor! pupici incurajarile voastre imi ridica moralul insa un ghimpe ma intzeapa incet si sigur in inima. acum trei luni, la prima eco mamara nu era nimic acolo sau, poate, dr respectiva nu a vazut. ma ingrijoreaza ca au evoluat atat de mult in nici 3 luni.pale poate ca nu e nimic si poate ca vor pleca asa cum au venit insa nu pot neglija problema si nici griji nu pot sa nu imi fac.

stiu si eu ca o sarcina ar rezolva situatia lor. am auzit de multe cazuri in acest sens. o sa ma duc la ginecolog si in curand si la un endocrinolog sa vedem ce se poate face mai departe.
leut
Postat: Friday, June 29, 2007 9:47 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Anca, asa cum au spus fetele...moralul ridicat! Sunt absolut convinsa ca nu e nimic...se mai intampla sa apara noduli si cu un micut tratament hormonal se rezolva! pupici
Andi&Mariuca
Postat: Friday, June 29, 2007 10:11 AM

multumesc pupici ! stii tu cum se zice, speranta moare ultima!pupici
oana_nicole
Postat: Friday, June 29, 2007 10:55 AM

Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Anca, mai degraba la endocrinolog sa mergi cat mai curand. E clar ca e vorba de o dereglare hormonala. Si asta presupune investigatii destul de minutioase si un tratament corespunzator. In primul rand trebuie aflata natura acestor noduli, dupa care discuti si cu ginecologul posibilitatea "tratamentului" printr-o noua sarcina. Iti doresc multa sanatate, draga mea, si sa se spulbere cat mai curand toate temerile in privinta asta. Daca mai ai nevoie de sfaturi, putem vorbi pe PM, din "nefericire" mai stiu cate ceva, pentru ca mama mea a trecut printr-o trista experienta acum cativa ani.
Andi&Mariuca
Postat: Friday, June 29, 2007 3:36 PM

oana_nicole wrote:
Anca, mai degraba la endocrinolog sa mergi cat mai curand. E clar ca e vorba de o dereglare hormonala. Si asta presupune investigatii destul de minutioase si un tratament corespunzator. In primul rand trebuie aflata natura acestor noduli, dupa care discuti si cu ginecologul posibilitatea "tratamentului" printr-o noua sarcina. Iti doresc multa sanatate, draga mea, si sa se spulbere cat mai curand toate temerile in privinta asta. Daca mai ai nevoie de sfaturi, putem vorbi pe PM, din "nefericire" mai stiu cate ceva, pentru ca mama mea a trecut printr-o trista experienta acum cativa ani.

multumesc Oana de urari si de ganduri!pupici daca ar fi numai hormonal, ar fi ok ca asta stiu ca se rezolva. pe mine ma sperie posibilitatea de a fi ceva ...altceva... uff pale sper sa fiu numai paranoica si atat!banghead
S.ELENA
Postat: Friday, June 29, 2007 10:22 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Anca multa credinta in Dumnezeu si totul va fi ok! pupici pupici pupici flowers flowers flowers
Miri
Postat: Friday, June 29, 2007 10:24 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Anca, la un alt topic deschis de tine, tot aici pe forum, iti recomandam sa apelezi la un endocrinolog...poate e cazul sa o faci acum!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed