De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?

Options De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Thursday, March 15, 2007 10:19 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Anca, hai ca o sa fie bine. Te sun sambata seara ca nu pot intra pe net in week-endul asta.pupici
delfinasa
Postat: Thursday, March 15, 2007 11:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Anca, abia astept sa te linistesti, sa-ti confirme ecograful ca esti ok.pupici
dya
Postat: Friday, March 16, 2007 7:51 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Anca curaj si ai sa vezi ca o sa fie totul OK. Abia astept sa ne confirmi ca esti Ok dupa echo.pupici pupici pupici
mommy
Postat: Friday, March 16, 2007 8:47 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Anca, curaj! Sunt convinsa ca va fi bine! Eu am facut o mamografie in urma cu multi ani si stiu cum e incertitudinea. Mamografia e putin neplacuta, dar ecografia cred ca e si mai putin. Tin pumnii! pupici
Ema
Postat: Friday, March 16, 2007 10:07 AM

Anca, asteptam vesti bune!pupici pupici

Iti doresc sa fie totul ok!flowers flowers
kali
Postat: Friday, March 16, 2007 11:11 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Anca, meriti pusa la coltbataus
Acum mai multi ani (eram in facultate) am avut si eu niste dureri groaznice la sanul stang, timp de mai multe luni de zile: nu puteam dormi pe burta, efectiv nu puteam uita de durere pentru ca nu ceda-eram si in somn constienta de ea. Am fost la un eco performant si nu a iesit absolut nimic neinregula; am luat niste anticonceptionale si m-am dat cu o crema (nu mai tin minte cum se numea, dar stiu ca pata foarte tare si nu se mai ducea de pe haine) si a trecut.
Asa ca poate sa nu fie nimic grav. Oricum, iti tin pumnii si astept vesti BUNE!!!
Alina
Postat: Friday, March 16, 2007 1:29 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Anca, asteptam numai vesti bune. pupici
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 16, 2007 3:24 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
multumesc dragele mele de ganduri si incurajari! pupici flowers
intr-adevar am vesti bune!yes yes yes
am fost azi la ecografie mamara si se pare ca nu exista absolut nimic in neregula cu sanii mei! poate doar la cap, noroc ca dr era f draguta si nu a zis asta! sic alcool oricum mai bine ca am fost ca putea fi ceva rau!

nu s-a putut pronunta asupra originii durerii sau a investigatiilor viitoare, cu precizarea ca mai departe ginecologul va stabili tratamentul si analizele care trebuie facute. asadar nu stiu decat ca nu apare nimic in neregula si ca mai trebuie investigat. a emis si ea ipoteza ca este o pb hormonala de fapt si ca ramane de stabilit ulterior prin analize.

am vb si cu ginecologul, ramane sa merg la el chiar pe 25 - dupa ce vin de la Predeal, evident ras -si sa vedem acolo ce se poate face. intre timp - cred ca frica unui raspuns nefavorabil - nu ma mai doare nici sanul! doar putin de tot, asa cat sa nu uit ca e acolo!hohot
mommy
Postat: Friday, March 16, 2007 3:28 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Anca, acum ca totul e bine, te asteptam la Predeal cu un zambet larg pe fata. ras
Vezi ca ti-am dat un PM pt nr. de telefon.
Cris-DL
Postat: Friday, March 16, 2007 3:46 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
yes yes Bravo, Anca ma bucur tare pentru tine dance ..... ca stiu cate ganduri negre se plimba prin capsor .... poti sa-ti dai pe sani cu Mastroprofen si Vitamina A, E ... chiar daca nu ti-a prescris medicul rau nu are de ce sa-ti faca pupici
Ema
Postat: Friday, March 16, 2007 4:35 PM

flowers flowers Ma bucur ca te-ai intors cu vesti bune si ca te-ai linistit! flowers flowers

Maria & Mario
Postat: Friday, March 16, 2007 4:49 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Ma bucur ca ai vesti bune. Te-ai linistit acum ? love pupici
Vesna
Postat: Friday, March 16, 2007 5:25 PM

Intrat: 2/27/2006
Postari: 1307
Locatia: Bucuresti
Anca, ce usurare! Sa dea Domnul sa nu mai fie nevoie sa-ti faci vreodata ganduri negre! pupici
danab
Postat: Friday, March 16, 2007 5:50 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
cris22tyna wrote:
yes yes Bravo, Anca ma bucur tare pentru tine dance ..... ca stiu cate ganduri negre se plimba prin capsor .... poti sa-ti dai pe sani cu Mastroprofen si Vitamina A, E ... chiar daca nu ti-a prescris medicul rau nu are de ce sa-ti faca pupici

Cu Mastroprofen am dat si eu in facultate, ca tot asa ma dureau sanii si nu stiam de ce. Era de la stresul primei sesiuni.
Sanatate Anca!
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 16, 2007 6:55 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
mutlumesc fetelor ca imi sunteti alaturi!pupici pupici pupici
m-am mai linistit in sensul ca am o confirmare ca nu este chestie structurala modificata la san, nu e cancer sau ceva de genul.

insa ma ingrijoreaza ca nu stiu ce e totusi... inca ma mai doare si nu cred ca vrea sa plece durerea... sper sa putem identifica repede care este cauza si ce tratament este mai bun...

pana atunci ma gandesc cu drag la Predeal si la...momentul in care voi discuta cu dr meu ginecolog despre aceasta pb. sper ca el sa imi poata da mai multe raspunsuri. si sper sa imi treaca, e ca un vis urat!uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed