De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?

Options De la ce varsta trebuie facuta Mamografia ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Friday, March 9, 2007 2:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Sanatate, Anca! pupici Cand ma gandesc la dna doctor a mea, parca-mi vine sa dau fuga la Brasovras
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 9, 2007 2:58 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
multumesc de urari fetelor!

pai haideti mai la el daca tot veniti la Predeal! vb cu el din timp si pt sambata ii rezerv toata ziu doar pt forumul 7 pitici! si mergem si cu copiii toate, poate innebuneste asta instant!hohot hohot hohot fool
MNiko
Postat: Friday, March 9, 2007 3:01 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Andismom wrote:
multumesc de urari fetelor!

pai haideti mai la el daca tot veniti la Predeal! vb cu el din timp si pt sambata ii rezerv toata ziu doar pt forumul 7 pitici! si mergem si cu copiii toate, poate innebuneste asta instant!hohot hohot hohot fool

Anca nu stiu daca mai ajungeti la Predeal dupa ce o sa-l vada....hohot hohot hohot
Andi&Mariuca
Postat: Friday, March 9, 2007 3:06 PM

MNiko wrote:

Anca nu stiu daca mai ajungeti la Predeal dupa ce o sa-l vada....hohot hohot hohot

hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot dance hainoroc alcool TOATE SANSELE SA FIE ASA!!!! dar nu cred ca face fatza la atatea muieri "dezlantuite" cum suntem noi hohot hohot hohot

dar poate il luam cu noi la Predeal, mai stii???ras
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, March 14, 2007 6:23 PM

fetelor voi stiti cumva daca medicii ginecologi au competenta sa faca si eco mamara?

este un ecograf "special" cu care se face asa ceva?
delfinasa
Postat: Wednesday, March 14, 2007 6:35 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Anca, din cate stiu, ginecologul face aici si eco mamara si nu stiu daca e un ecograf special, s-ar putea sa foloseasca acelasi ecograf ca si pentru sarcina.
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:32 PM

Miha mersi de precizari, asa credeam si eu dar uite ca al meu doctoras nu face - cred ca pt simplul fapt ca nu are la indemana nu ecograf performant. nu de alta dar cand am vb cu el azi a insistat sa merg undeva unde sa aibe un eco f bun ca sa se vada bine ce e de vazut...

anyway, am niste dureri groaznice la san de 2 zile si maine m-am programat in cea mai mare graba si viteza la un ecografist pe pb de san si sa vad ce e ... nasoala treaba oricum.
am luat legatura si cu dr meu ginecolog si el ma asteapta cu un rezultat de la eco sa vedem ce poate fi pt ca nu e in regula. am citit pe net si poate fi cam orice... de la o simpla dereglare hormonala pana la ... nici nu vreau sa ma gandesc la asta! oricum mi-au trecut prin capsorul meu cel dereglat ras o mie de ipoteze care mai de care mai sumbre...

sper sa ma luminez maine si sa fac si ceva analize la sange pt ca eu banuiesc ca ar putea fi hormonala toata treaba... de la stres si... poate chiar de la mega-steriletul meu minunat... desi sper ca nu pt ca am dat o avere pe el!uff

merg maine la eco si va tin la curent!
Kiki
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:45 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Anca, mult succes maine la ecograf! Doamne ajuta sa fie bine.

Iar tu, bataita! de ce te gandesti la toate tampeniile? boxing
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:51 PM

pai ... sincer... stii ce ma binedispune pe mine? o bratara roz, frumoasa si draguta...hohot

stii ca azi mi-ai inveselit ziua nu? poate daca ma mai vezi tot asa de suparata, imi mai faci cate un cadou, nu? hohot hohot hohot hai mai ca glumesc! acum urmeaza sa te bucuri tu de ce ti-am pregatit eu... in curand, in curand...
oricum iti multumesc mult ca esti alaturi de mine, inseamna enorm!pupici love
Kiki
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:52 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Andismom wrote:
pai ... sincer... stii ce ma binedispune pe mine? o bratara roz, frumoasa si draguta...hohot

stii ca azi mi-ai inveselit ziua nu? poate daca ma mai vezi tot asa de suparata, imi mai faci cate un cadou, nu? hohot hohot hohot hai mai ca glumesc! acum urmeaza sa te bucuri tu de ce ti-am pregatit eu... in curand, in curand...
oricum iti multumesc mult ca esti alaturi de mine, inseamna enorm!pupici love

Ma bucur. Stii unde sunt ori de cate ori ai nevoie, da? pupici
MNiko
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:53 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Bafta multa mai Anca. Sa fie totul bine maine. Chiar ma ingrijorasem ca nu te mai vazusem de mult pe aici. Vroiam sa te sun in seara asta, dar cu problemele mele cu Cristina am uitat de toate. Inca o data bafta maine.
Miri
Postat: Thursday, March 15, 2007 9:54 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Anca, sunt convinsa ca totul va fi bine!angel
Nasul meu nu se inseala!ras
Cris-DL
Postat: Thursday, March 15, 2007 10:01 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
acum am vazut subiectul asta banghead

Anca, multa bafta maine ! .... si sa stai linistita, nu-ti mai fa atatea ganduri negre.... si eu am facut o mamografie acum cativa ani, la 24 de ani (ehe e ceva de atunci, ar trebui sa mai merg, dar acum imi este bine) ..... aveam dureri groaznice, nu ma puteam culca pe burta, ma durea cand ma imbracam si ridicam mainile sus plans mi-au trecut si mie prin cap o gramada de chasti urate, la fel ca tine .... dar sa sti ca a fost mult mai simplu, te doare f putin, ca iti strage sanii in niste aparate, le-a presat, nu stiu cum sa explic, dar totul a fost bine la mine si sper ca si la tine pupici am avut o dereglare hormonala si aveam noduli la ambii sani, la dreptul chiar mari what mi-a dat tratament si am scapat yes o sa vezi ca o sa fi bine pupici
sousourel
Postat: Thursday, March 15, 2007 10:01 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Hai, capul sus, totul ESTE bine, si tu vei fi lamurita de asta maine flowers
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, March 15, 2007 10:08 PM

Kiki wrote:

Ma bucur. Stii unde sunt ori de cate ori ai nevoie, da? pupici

da, din fericire stiu! pupici love

fetelor, multumesc mult de suport! daca ati sti ce frica imi e nu de interventia in sine, va fi de fapt eco mamara nu mamografie, ci de rezultat...nervi sper sa fie totusi bine!
va multumesc ca imi sunteti alaturi! va pup cu drag si revin maine cu vesti! sper ca bune!pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed