DE CE SA OPTAM PENTRU DERMATOCOSMETICE?

Options DE CE SA OPTAM PENTRU DERMATOCOSMETICE?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, November 4, 2007 3:29 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
multumesc Oana de precizaripupici , asa voi face chiar daca cele 12 fiole nu au un pret tocmai mic. sper ca macar acest tratament sa dea rezultate la mine. sotul meu foloseste de 3 ani, fara intrerupere numai samponul Dercos de la Vichy si este cel care l-a salvat de matreata si scalp iritat.cool

crezi ca as putea face si acum, in intrarea in iarna acel tratament cu fiole? o fi bine sau nu? sa astept pana la primavara? sau imi va cadea tot parul pana atunci?ras

inca o intrebare: ai idee ce fond de ten bun as putea cumpara? am ten mixt si caut un fond de ten care sa acopere cosurile si micile imperfectiuni, sa se intinda bine si sa nu dea aspect de coaja de portocala fetei.scratch
S.ELENA
Postat: Sunday, November 4, 2007 6:36 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
sousourel wrote:

Stick de la Aloe forever....fara aluminiu si mai stiu eu cethumright

Am folosit si eu, dar la mine nu a dat rezultate!!!!Nu inteleg de ce, caci, in general, produsele de la Forever sunt foarte bune?!?!?!?!oare oare scratch scratch
oanalaurisa
Postat: Sunday, November 4, 2007 8:50 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Andismom wrote:
multumesc Oana de precizaripupici , asa voi face chiar daca cele 12 fiole nu au un pret tocmai mic. sper ca macar acest tratament sa dea rezultate la mine. sotul meu foloseste de 3 ani, fara intrerupere numai samponul Dercos de la Vichy si este cel care l-a salvat de matreata si scalp iritat.cool

crezi ca as putea face si acum, in intrarea in iarna acel tratament cu fiole? o fi bine sau nu? sa astept pana la primavara? sau imi va cadea tot parul pana atunci?ras

inca o intrebare: ai idee ce fond de ten bun as putea cumpara? am ten mixt si caut un fond de ten care sa acopere cosurile si micile imperfectiuni, sa se intinda bine si sa nu dea aspect de coaja de portocala fetei.scratch

Pai gama Dercos de la Vichy are mai multe produse,inclusiv aceste fiole care exista in doua formule:
una pentru femei,una pentru barbati.
Poti incepe si acuma ca nu se intampla nimic si se poate asocia cu samponul adiacent,acestea sunt gama cu AMINEXIL,care e substanta anti-cadere a parului.
Samponul adiacent e tot cu aminexil,insa iti recomand sa nu te bazezi doar pe sampon,ca samponul il clatesti,pe cand tratamentul se lasa mai mult pe par.

A aparut de la Vichy fond de ten, am incercat si eu o mostra si e chiar ok,doar ca trebuie sa iti selectezi culoarea in functie de culoarea tenului tau.

oanalaurisa
Postat: Sunday, November 4, 2007 8:50 PM

S.ELENA wrote:

Am folosit si eu, dar la mine nu a dat rezultate!!!!Nu inteleg de ce, caci, in general, produsele de la Forever sunt foarte bune?!?!?!?!oare oare scratch scratch

Poate nu se potriveste cu pielea ta.
sousourel
Postat: Sunday, November 4, 2007 9:39 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
S.ELENA wrote:

Nu prea inteleg ce vrei sa spuioare ... poate ca apare mirosul de transpiratie? Eu nu am avut probleme decat in cazuri exceptionale cand am facut efort fizic foarte intens...si nah, era de asteptat, altfelthumright (plus ca au disparut niste semne din zona axilei, provocate de stick-urile folosite anterior).
oanalaurisa
Postat: Sunday, November 4, 2007 10:33 PM

sousourel wrote:

Nu prea inteleg ce vrei sa spuioare ... poate ca apare mirosul de transpiratie? Eu nu am avut probleme decat in cazuri exceptionale cand am facut efort fizic foarte intens...si nah, era de asteptat, altfelthumright (plus ca au disparut niste semne din zona axilei, provocate de stick-urile folosite anterior).

Stii,chestia e ca si cel mai scump produs de pe piata daca nu se potriveste cu pielea persoanei respective,la ea nu are efect;depinde si de pH si alte minuni de astea.
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 30, 2007 7:26 AM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Oana, ce sampon bun pentru par normal se gaseste in farmacii din gama dermatocosmeticelor? Eu tot ma schimb de pe Panten pe Dove, de pe Gliss pe Head&sholders, dupa 3-4 spalari ma mananca capuluff Sunt momente in care am in baie si 4 sampoane sa le folosesc prin rotatie.. vreau si eu unul bunplans
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 11:13 AM

g_nicoleta2000 wrote:
Oana, ce sampon bun pentru par normal se gaseste in farmacii din gama dermatocosmeticelor? Eu tot ma schimb de pe Panten pe Dove, de pe Gliss pe Head&sholders, dupa 3-4 spalari ma mananca capuluff Sunt momente in care am in baie si 4 sampoane sa le folosesc prin rotatie.. vreau si eu unul bunplans

Am deschis aseara un topic nou , Gama Ducray pentru par, acolo gasesti raspunsul la intrebarea ta.
g_nicoleta2000
Postat: Sunday, December 2, 2007 7:45 AM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
oanalaurisa wrote:

Am deschis aseara un topic nou , Gama Ducray pentru par, acolo gasesti raspunsul la intrebarea ta.

Multumesc mult, dau o fuga imediat pana acolopupici
oanalaurisa
Postat: Sunday, December 2, 2007 9:47 AM

g_nicoleta2000 wrote:

Multumesc mult, dau o fuga imediat pana acolopupici

pupici pupici pupici
Lilly of the valley
Postat: Friday, February 1, 2008 7:38 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Sotului i-a fost recomandat de dermatolog in loc de after shave, sprayul cu apa termala ivatherm - herculane. Lui ii "merge" foarte bine acum, nu se mai plange de iritatiile dupa barbierit. In farmacii am vazut ca e destul de larga gama de produse. Si ca un plus e prima gama de produse dermatocosmetice Made in Romaniayes
alina_nicoleta
Postat: Wednesday, May 14, 2008 5:14 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Buna Oana am si eu o problema legata de ten si sper sa ma poti ajuta am tenul uscat si din cand in cand imi apar si pete rosii,ce crema as putea folosi?
Este recomandat sa folosesc fond de ten daca am tenul uscat?
oanalaurisa
Postat: Wednesday, May 14, 2008 8:15 PM

alina_nicoleta wrote:
Buna Oana am si eu o problema legata de ten si sper sa ma poti ajuta am tenul uscat si din cand in cand imi apar si pete rosii,ce crema as putea folosi?
Este recomandat sa folosesc fond de ten daca am tenul uscat?

Petele rosii sunt in zona pometilor? Cum arata? Ca si cum ar fi iritat tenul sau suspectezi ca ar fi vorba de o fragilitate a vaselor capilare ? Exista creme pentru roseata,insa eu cred ca ai un ten uscat si sensibil,motiv pentru care trebuie sa mergi pe o gama speciala pentru ten sensibil si uscat,iar in acest sens poti folosi de la Vichy,gama Nutrilogie,care are 2 tipuri de creme: Nutrilogie 1 - pentru ten uscat si Nutrilogie 2 - pentru ten foarte uscat. Daca folosesti si fond de ten special pentru ten uscat,nu e nici o problema. Si gama Vichy are fond de ten,tot pe tipuri de ten,asa ca problema e rezolvata.
alina_nicoleta
Postat: Thursday, May 15, 2008 6:31 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/9/2008
Postari: 229
Locatia: romania
Ms am sa incerc sa vad cum ma impac cu ele.Petele rosii imi apar pe toata fata nu numai in zona pometilor,asa cred si eu ca ar fi vb de un ten sensibil.
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 15, 2008 8:47 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Fetele, de ce mediatizati asa mult gama Vichy? Nu contest calitatea gamei, dar mai exista si alte game dermatocosmetice foarte bune.Important este sa vedeti care brand si care produs in parte se potriveste nevoilor tenului. Se poate ca un anumit produs sa va priasca, dar un altul din cadrul aceleasi firme sa nu fie asa grozav.

De ex.in privinta cremelor de oki, nu am intalnit decat una singura pe care o clasific drept nemaipomenita.Nu ca ar fi estompat vreun rid, dar mi-a oferit exact hiratarea necesara zonei okilor.Partea proasta e ca nu o gasesc la noi.Cremutza este de la Olay, Regenerist Eye Lifting Serum. Cea de la Vichy nu mi s-a parut nici spectaculoasa, nici mai deosebita decat o cremutza ieftina.

Eu de mult timp ma impac foarte bine cu gamele Bioderma si Ducray. Am ten mixt spre gras, deshidratat si cu tendinta acneica daca nu sunt extrem de atenta ce folosesc.Numai ca in gamele astea nu am gasit crema de oki adecvata.

Inca o gama care mie mi-a facut bine - Skincode.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed