De cati bani avem nevoie lunar pentru bebelus?

Options De cati bani avem nevoie lunar pentru bebelus?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Wednesday, July 22, 2009 12:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
De cand sunt in UK am redus cu 50% cheltuielile pentru hainute,mancare,sampoane....sunt multe reduceri la carti,haine,mancare si de la cardurile de cumparaturi din magazine primesc lunar acasa bonuri pe care le strang pana la Craciun si putem sa ne asiguram mancarea de sarbatori.De ce nu este si-n Romania asa!closedtopic
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, July 22, 2009 12:14 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
suntem oricum off-topic, nu mai avem bebelusi.
cand cresc, ce dadeai pe scutece, lapte praf ... pleaca la jucarii, carti. hainele sunt mai scumpe, iar daca fetitzele mai au si fitzemaseluta da` nah, fiecare se intinde cat ii e plapuma.
petro
Postat: Wednesday, July 22, 2009 1:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
mda... bebelusul meu e deja mare asa ca ce cheltuiam pe scutece si lapte acum cheltui pe toate jucarelele care canta, danseaza, se invart pana ne ametesc de cap, biciclete, hainite si incaltaminte. Lunar triez hucariile, si paraca se inmultesc peste noapte. Avem cutii de jucarii (cu care nu se mai joaca) in pivnita si la Blaj, saci de haine si incaltaminte ca tot creste si raman mici. Mereu ma plang ca n-am bani sa-mi iau nush ce pantofi sic, si lunar dau hainite la prietene care au copii mai mici. Asta e cat sunt bebelusi se duc banii pe unele si cand cresc pe altele. Noi sa fim sanatosi!
AdrianaC
Postat: Saturday, April 20, 2013 1:52 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17476
Locatia: Bucuresti
Iata ca au trecut aproape 4 ani de la ultima postare in acest topic. Sunt foarte curioasa pentru cine are copii mici, cat te mai costa in ziua de azi...

Deci... cine se incumeta sa faca o listuta in mare si apoi sa traga linie? S-ar putea sa ne speriem de diferenta dintre costurile de acum si cele de acum 4 ani alcool
shirel
Postat: Saturday, April 20, 2013 3:11 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11726
Locatia: israel
Depinde cred ca in mare si asta nu conteaza in ce tara iti cresti copii cati copii ai si ce diferentze de varsta au intre ei.ras Nu ma refer binenteles cat ar costa cresterea lor impreuna fiindca cu inaintarea in varsta cresc din ce in ce mai mult si cheltuielile.In general cred ca cei mai multi bani merg la pampers si laptele formula(ptr cine nu alapteaza)si produse igienice :servetzele umede,sampon,sapun etc.Nu spun si hainele si jucariile ocupa un loc important si costa dar asta hai mai primim ,mai avem posibilitati de cumparat la reduceri deci mai putin.
Chiar si eu sunt curioasa cat costa astazi ptr primul copil bebelus toate cheltuiele la ce suma se ajunge.alcool ras si ma astept sa fie maaare.ras
Trandafiru-rosu
Postat: Saturday, April 20, 2013 6:48 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/15/2011
Postari: 70
Locatia: Borsec
spala mami de fetita mami de fetita boy AICI DEPINDE SI CATI BEBEI AI IN CRESTERE,EU NICI NU AM CURAJUL SA FAC O SOCOTEALA,LA TREI MITITEI ODATA...Wow
oanamaria
Postat: Saturday, April 20, 2013 6:53 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20812
Locatia: Pitesti
Eiii!Eu am facut in mare un calcul cat cheltuiesc cu Giuli excluzand laptele ca alaptez inca si hainele -pana acum la 10luni nu i-am cumparat decat vreo 4perechi de sosetele in rest am avut hainute si inca mai am deci nu le cumpar-cumpar mancare la borcanele ,cereale ,pampers,iaurtele de bebe si cam atat si ajung cam la 800lei pe luna .
bereea
Postat: Saturday, April 20, 2013 8:25 PM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22535
Adica cat un salariu mediu,nu?
ingerash
Postat: Saturday, April 20, 2013 8:51 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Numai cu Davidutzu cheltuim £ 300 lunar,fructe,legume fresh,cereale,lapte praf,pampers,servetele,sampon,spumant,creme,medicamente uzuale....etc uneori se reduc cheltuielile datorita ofertelor de reduceri de pret,voucere,cupoane in magazine,oferte promotionale.
oanamaria
Postat: Saturday, April 20, 2013 8:51 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20812
Locatia: Pitesti
Sau exact indemnizatia pentru cresterea copilului +alocatia care este 800lei pe luna.
Dar daca luam si hainute si lapte praf suma era mult mai mare .
Bine in suma de 800lei nu am pus jucariile ca i-am luat fel de fel de jucarii ,dar nu lunar si nu le-am inclus niciodata in cheltuieli ci sunt extra .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed