De cand sunt mami...

Options De cand sunt mami...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Friday, May 13, 2011 6:32 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Multumesc multhearts Iti doresc sa ti se implineasca visul , iar implinirea lui sa-ti aduca cele mai mari satisfactii!pupici
shirel
Postat: Friday, May 13, 2011 8:20 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
De cand sunt mama si mai ales pentru a treia oara sunt mai calma ,calculata ,mult mai sexy,mai frumoasa si cred ca m-am intors in timp ma simpt asa de tanara de parca sunt prietena lor !Ce mai ma simpt implinita si fericita ,inca un baietel si cred ca voi simti ca plutesc ,ca este raiul pe pamant.....de cate miracole mi se intampla in viatza asta !
ingerash
Postat: Friday, May 13, 2011 8:29 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Shirel,ce frumos spusangel abia astept si eu sa vad al 3 lea copilas topai

De cand sunt mama,am descoperit ca pot iubi mult mai mult,iar iubirea nu are limite!Cu cat daruiesc cu atat sporeste in inima meahearts
mikaela
Postat: Sunday, July 17, 2011 8:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
De cand sunt mami, am dat in mintea copiilor!! alcool Stiu filme de care n-am auzit inainte, citesc carti pe care nu le-am avut niciodata pe lista si am invatat sa fac sarituri in casa...peste jucarii bine-nteleshohot
Si sa mai zic ca am trait/traiesc experiente pe care nu le intelegeam doar citindu-le...
alinus
Postat: Monday, July 18, 2011 9:03 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2008
Postari: 869
Locatia: Italia
De cand sunt mama am inteles ce insemna sacrificiul pt copilul tau. Am inteles ca pt binele lui sunt in stare de orice. De cand sunt mama sunt mai atenta, mai ingaduitoare, mai iubitoare. De cand sunt mama am descoperit ca intr-o zi in care imi merge totul prost e suficient sa ma gandesc la fatuca lui Davy si deja zambesc. De cand sunt mama ma simt mai puternica, mai frumoasa si lista ar putea continua la nesfarsit!
kouki
Postat: Sunday, January 13, 2013 9:22 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/13/2013
Postari: 1
Buna tuturor,

Sunt noua pe-aici, eram in trecere si mi s-a parut atat de frumos felul in care comunicati voi aici... ca am zis sa ma raman putin ras

Sunt mamica de aproape 3 luni, Amelia se numeste sufletica mea si desi sarcina a fost o surpiza si nu ma simteam pregatita... nu regret nici macar o secunda decizia de a deveni mama.

As vrea sa transmit cateva cuvinte fetelor care ajung pe acest forum intrebandu-se cum este sa fi mamica, gandindu-se daca sa pastreze sarcina sau nu ( am fost si eu printre ele speriata fiind): Nu exista nimic mai frumos si mai pur pe lumea asta decat a fii MAMA. Nu se intampla nimic fara un scop, iar sarcina este un dar de care nu toti se bucura. Nici o femeie ne se simte pregatita, puterea si instinctul vin odata cu dezvoltarea minunii in burtica voastra. A avea un copil este o implinire si ocazia de a darui ceva frumos lumii in care traim coeur

Sper canu am exagerat, doar ce am culcat puiul si sunt inca sensibila cand o vad cum motaie.

Va pup, multa sanatate voua si puiutilor vostrii!!
aurishta
Postat: Monday, January 14, 2013 7:33 AM

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Frumosangel angel angel coeur coeur coeur
shirel
Postat: Monday, January 14, 2013 7:56 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
kouki wrote:
Buna tuturor,

Sunt noua pe-aici, eram in trecere si mi s-a parut atat de frumos felul in care comunicati voi aici... ca am zis sa ma raman putin ras

Sunt mamica de aproape 3 luni, Amelia se numeste sufletica mea si desi sarcina a fost o surpiza si nu ma simteam pregatita... nu regret nici macar o secunda decizia de a deveni mama.

As vrea sa transmit cateva cuvinte fetelor care ajung pe acest forum intrebandu-se cum este sa fi mamica, gandindu-se daca sa pastreze sarcina sau nu ( am fost si eu printre ele speriata fiind): Nu exista nimic mai frumos si mai pur pe lumea asta decat a fii MAMA. Nu se intampla nimic fara un scop, iar sarcina este un dar de care nu toti se bucura. Nici o femeie ne se simte pregatita, puterea si instinctul vin odata cu dezvoltarea minunii in burtica voastra. A avea un copil este o implinire si ocazia de a darui ceva frumos lumii in care traim coeur

Sper canu am exagerat, doar ce am culcat puiul si sunt inca sensibila cand o vad cum motaie.

Va pup, multa sanatate voua si puiutilor vostrii!!

Ai perfecta dreptate,bine ai venit si sa-ti traiasca micutza!Esti inca la inceput de drum bucuriile ,satisfactiile si iubirea de abia incep.ras computerlove computerlove
Cris-DL
Postat: Monday, January 14, 2013 9:34 AM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
De cand sunt mami...
...am invatat sa ma misc extrem de rapid (chiar daca in tinerete am facut sport de performanta -acum realizez, era o nimica toata cele doua antrenamente pe zi);
...am invatat sa folosesc baia "in echipa" -inclusiv la wc merg uneori insotita... si eram o pudica;
...am aflat ce este necesar sa contina o geanta -servetele umede, rontzaiciuri, apa... eventual, in functie de marime, jucarii, o jacheta in plus, sosete, etc... rujul, fardul, pudra sunt chestii inutile;
...am ivatat sa fiu cel mai bun bodyguard -chiar daca sunt o fricoasa;
...sunt si mai zapacita... de cand sunt mami am invatat multe... constat ca sunt si uituca!!alcool

Esential este ca, de cand sunt mami, am vazut cum arata un zambet inocent, am aflat cum sa iubesc la maximum si am simtit iubirea puracoeur

camyy
Postat: Tuesday, February 12, 2013 6:15 PM

Intrat: 2/12/2013
Postari: 1
Locatia: bucuresti
Mami de 2 ani si ma pregatesc din nou.hearts
Nanny
Postat: Thursday, February 14, 2013 9:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Felicitari Camyyes yes yes ..treci la gravidutze...pe lista!
Ariel
Postat: Wednesday, March 27, 2013 9:30 PM

Intrat: 3/20/2013
Postari: 28
Locatia: Iasi
De cand sunt mama...

... incerc sa-mi dau seama cum am rezistat atatia ani fara minunea mea;
... simt ca o iau razna, dar cred ca toate mamele trec prin momente mai dificile;
... imi dau seama ca femeile care se laudau cu ce boacana a facut copilul lor nu sunt nebune, decat daca sunt si eu :));
... am puterea sa ma pun cu oricine imi sfideaza autoritatea fata de copila (si eu eram mai moale de fel).

Clar cred ca este ca de cand devenim mame, ne chimbam total, altele sunt prioritatile, altfel esti privit de cei din jur si te simti mai implinita, pana la urmatorul :)
LoredanaC
Postat: Sunday, March 31, 2013 5:28 PM

Intrat: 3/31/2013
Postari: 2
Buna! Sunt studenta in anul 6 la Medicina si fac un studiu pentru lucrarea de licenta legat de stilul de viata al mamicilor cu copii cu varsta pana in 2 anisori. Va rog mult sa ma ajutati si daca vreti sa completati chestionarul urmator. Datele sunt confidentiale, nu am nevoie de nume sau alte date personale. Va rog sa accesati link'ul urmator. Va multumesc anticipat! http://survey.constantcontact.com/survey/a07e79kb19bhevb7i1l/start
Ariel
Postat: Thursday, April 4, 2013 8:33 PM

Intrat: 3/20/2013
Postari: 28
Locatia: Iasi
Buna Loredana, din pacate, micuta mea are peste 2 anisori, dar sunt foarte curioasa despre rezultatele studiului tau pentru licenta. Multa bafta!
Anelise
Postat: Thursday, April 4, 2013 8:39 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Loredana, de ce din totalul de 50 de intrebari, 20 sunt legate de fumat? E doar o curiozitate...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed