De cand sunt mami...

Options De cand sunt mami...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
rosenfeld_claudia
Postat: Tuesday, August 26, 2008 9:55 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/10/2008
Postari: 280
Locatia: gent
t-mihaela wrote:
Mai fetelor eu acuma vad ce porcarie am trantit...ooof.Imi pare rau Claudia ,am fost cam insensibila, am uitat cand era Diana mica si faceam poezii noaptea si boceam de sarea camasa de pe mine fara sa stiu de ce, asa de dragul ei .Hm, promit ca ma schimb sorry1

Nu e nici o problema, Mihaela! flowers
Eu am luat-o ca pe o gluma buna la inceput hohot si apoi doar m-am socat putin. what
Dupa cum spunea Dya o sa te cunosc pe parcurs... deja mi-am dat seama ca esti mai directa si haioasa in acelasi timp. Te apreciez sincer ca faci fata nu la unul, nu la doi ci la trei prunci! Te cred ca nu e usor, eu ma descurc uneori si cu unul greu dat fiind ca sunt singurica in mare parte a timpului . Mama mea se odihneste de 4 ani si 3 luni si soacra sta la 2200 km departare, si de fapt si daca ar sta aproape tot degeaba ar fi.. La primul bebe te cuprinde nostalgia si poezia ca pe mine, iar la la treilea sigur nu-ti mai arde, nu? Poate ca si sufar un pic de baby blue, cine stie?!
ANA MARIA STROE
Postat: Tuesday, March 10, 2009 9:24 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/16/2008
Postari: 531
Locatia: printre voi
N-a mai scris nimeni nimic pe aici de multa vreme,
asa ca sa va spun si eu ca sunt "maa" ,asa ma striga Alex,
de 1 an si jumatates si facem escapade pe unde ne tuna asa cum faceam inainte numai ca acum mai avem un "bagajel".E adevarat
ca as mai face si acum poteci prin cluburi dar chiar nu pot pe nimeni sa las sa-mi culce copilul mai ales ca Alex ma striga pana adoarme.

In rest ii multumesc lui Dzeu ca mi-a dat o minune de copil caruia ii place tare sa calatoreasca.
miki1973
Postat: Monday, April 13, 2009 1:47 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
da...e nebunesc cand avea Alinush al meu...vreo ..2 luni plangea de ma inebuneabanghead ..ii dadeam laptic dupaia...se mai potolea...si adormea..cand se trezea ma duceam in camera si ii vedeam fetisoara aia cu imprimeu de pernayes era asa de dragut si ma jucam cu mainile si piciorusele lui,,topai si odata il apuca nebunia si nu ii mai placea nimicbounce
malta
Postat: Friday, June 5, 2009 6:48 PM

De cand sunt mami nu mai am timp pentru mine, sunt mereu somnoroasa, dar fericita ca am un baietel sanatos, frumos si vesel.
Miri
Postat: Friday, June 5, 2009 7:23 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
malta wrote:
De cand sunt mami nu mai am timp pentru mine, sunt mereu somnoroasa, dar fericita ca am un baietel sanatos, frumos si vesel.

O sa-ti aduci aminte cu nostalgie de vremurile astea....angel
mamademaya
Postat: Sunday, September 20, 2009 2:56 PM

Si eu acum imi aduc aminte de noptile albe, insotite de urletele lu' Maya care avea colici si nu intelegeam cum de nu o poate linistii nimic , eram in stare sa fac orice si tot pe degeaba uff uff .
Imi aduc aminte cand am fost vizitata de o cunostinta si imi spunea ca pe la 3-4 luni se va linistii si nu va mai avea colici, dar pitica mea avea doar 2 saptamani plans plans plans ma gandeam cu groaza la ce va urma : 3-4 luni de nopti albe plans plans , dar nu au fost decat 2 luni , iar acum cand imi aduc aminte nu-mi vine sa cred ce repede au trecut.
Cate nopti am stat langa ea si nu stiam ce sa mai fac sa scada temperatura , era disperata , toate au trecut si nu-mi vine sa cred ca a crescut asa mare comoara noastra, nu-mi vine sa cred ca poate sa faca singura unele lucruri care pana nu demult doar mama le facea pt. ea, imi este ciudat, a crescut prea repede, acum ma pregatescpt. a doua comoara si sper sa pot sa fiu la fel de grijulie cum am fost si cu Maya.

In oricecaz de cand sunt mamica am cea mai mare responsabilitate pe care am avut-o vreodata in viata mea, eu sunt cea care trebuie sa-i ofer totul ingerasului meu : iubire , educatie,papica si muuulte altele.

KRYS85
Postat: Monday, September 21, 2009 10:31 AM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
computerlove computerlove computerlove hearts hearts hearts hearts De cand sunt mami sunt cea mai fericita,nu mi-as da copii pentru nimic in lume nici cu bune nicxi cu rele,sunt copii mei pe care ii iubesc si ii ador foarte mult,cand sunt suparata sunt singurii care ma fac sa zambesc si sa ma gandesc ca viata merge inainte,i iubesc enorm si sunt lumina ochilor mei!!!!computerlove computerlove computerlove iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou Daniel si Andreiiloveyou iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou hearts hearts hearts
Ania
Postat: Tuesday, September 29, 2009 10:35 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
a venit si bebikul meu pe lume pe data de 11 august 2009 - a avut 2,940 la nastere - iar la 5 saptamani avea 4,400 ras - toata ziua e cu biberonul in gura alcool . il cheama Samuel Emanuel .
din fericire in 7 saptamani de la nastere o singura noapte alba am avut.
deja isi tine aproape singur capul ... si acum 3 zile am avut o surpriza imensa - a grangurit pt prima data yes . de zambit a zambit cam la 3 zile de la nastere si a ras cam pe la 10 zile. pupici
in schimb e tare sperios - vrea sa doarma doar cu mine si vine spre mine ca sa simta mai aproape , si tresare mereu in somn - nici nu stiu ce sa fac cu speriatul asta .
Ana
Postat: Tuesday, September 29, 2009 12:46 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
De cand sunt mami de doi bebei grasuneiangel ...ma simt cea mai implinita...coeur
Rik e cumincior a inceput sa priceapa mai de toate...si ma si asculta ca daca nu ia na na......Flavio papa si face nani...noaptea mai ales abia il simthearts hearts ....deci sunt o mamica fericita si implinita si deloc obosita!!!ras ras

Multumesc lui Dumnezeu pentru comorile ce mi le-a dariut!!!
Abia astept si fetitaras ras ,atunci voi striga in gura mare ca sunt binecuvantata!!!!!angel angel angel
giulia_mamik
Postat: Saturday, March 27, 2010 11:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Anabella felicitari mami pt curajulde a face inca un bebelove thumright si asa esti o mamica implinita cu puiutii tai .
Eu nu stiu nu prea am curajul sa fac inc aun bebe cel putin acum alcool ,Pe o parte ma gandesc ca va fi difernta prea mare de ani...pe de alta ma gandesc ca acum oricum e imposibil ca sunt singura iar sotul imi este plecat la munca in strainatate.
Dar ca mamica ma simt implinita cu puiuta mea chiar de uneori scoate neamtul din mine cum s-ar zice.nici n-am simtit cum s-au scrus cei 4 ani .De noptile albe,de moementele mai putin placute din viata micutei.Daca as da timpul inapoi as schimba totusi ceva.Nu as lasa--o sa creasca cu mama mea de la doi anicry .Chair de am fost zilnic langa ea mi se pare ca am pierdut o graoaza de timp,clipe importante...Acum recuperam dar tot putin timp stam ca e la gradinita mai nou...
Ana
Postat: Sunday, March 28, 2010 10:04 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Giuia multumesc mult !!!hearts hearts computerlove
ellya
Postat: Saturday, June 26, 2010 3:12 PM

Ce simt de cand sint mamica?O bucurie imensa,o iubire pentru ea fara margini si teama ca daca doamne fereste ar pati ceva as muri pur si simplu.Acum are trei ani si este mult mai bine dar imi amintesc si de perioada de inceput cand nu stiam de ce plange,de ce nu ia in greutate si ce sa-i fac sa doarma.Acum toate au ramas o amintire si ma minunez in fiecare zi cat de mult creste,cand vorbeste minute in sir si zice toate minunatiile si de tot ce face la varsta asta.
noelia
Postat: Thursday, May 5, 2011 11:44 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/16/2009
Postari: 60
Locatia: SPANIA
de cand sunt mamica sunt implinita, fericita.....e minunat sa sti ca a crescut in pantecul tau o fiinta....apoi o aduci pe lume si te schimba radical.ma simt implinita, e tot ce mi-am dorit . e un sentiment deosebit
aurishta
Postat: Wednesday, May 11, 2011 6:57 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Am 18 ani de cand sunt mami . Mi-am dorit enorm copii si, desi aveam probleme de fertilitate serioase, la un moment dat ele au disparut iar Dumnezeu mi-a dat un pretios dar, cel de a fi o femeie sanatoasa, capabila sa aiba copii ,asa cum visam sa fiu. Astazi sunt o mamica "veterana", am cinci copii preaiubiti si fiecare dintre ei este o minune pentru mine. Niciodata nu am regretat aceasta si, daca ar fi s-o iau de la capat, nu as alege alta viata!
giulia_mamik
Postat: Friday, May 13, 2011 1:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Eii aurishta,tot am mai citit pe aici ca ai 5 copii dar am prins momentul sa te felicityes dance .Sa iti traiasca si sa te bucure in fiecare clipafirstprize .Si eu visez sa am 3 copii in viata asta.Poate la a doua sarcina vin 2 o dataangel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed