De cand sunt mami...

Options De cand sunt mami...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Postat: Friday, April 5, 2013 11:08 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
A facut cineva chestionarul?

E un studiu despre stilul de viata si mediul in care traieste mamica inainte de sarcina , in timpul sarcinii si dupa ... cum o afecteaza pe ea/pe fat/ pe viitorul bb - fumatul/ fumatul pasiv ...

Cred ca e pentru o campanie anti fumat Boredom ...
shirel
Postat: Friday, April 5, 2013 12:42 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
Anelise wrote:
Loredana, de ce din totalul de 50 de intrebari, 20 sunt legate de fumat? E doar o curiozitate...

Este o lucrare ptr facultatea de medicina tipa fiind studenta in anul sase.Eu nu am completat nu vreau sa stric chestionarul ,nu sunt un exemplu bun.sic cu toate ca in sarcina asta deabia daca am fumat 4 tigari.
Anelise
Postat: Friday, April 5, 2013 1:00 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Shirel, nici eu nu am completat formularul. Am citit doar intrebarile si eram curioasa pentru ca asa cum spune si Taty, imi suna mai degraba a campanie anti-fumat sau ma rog, ceva legat de fumat... oare Eu am reusit sa nu fumez deloc in timpul sarcinii, dar am fumat inaintea ei... Nici eu nu sunt un exemplu bun...
monica irimia
Postat: Friday, April 5, 2013 2:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Anelise wrote:
Eu am reusit sa nu fumez deloc in timpul sarcinii, dar am fumat inaintea ei... Nici eu nu sunt un exemplu bun...

Eu cred ca esti un pic cam dura cu tine.angel Ai intrerupt fumatul in perioada cea mai importanta, sarcina.
Cele care-si parasesc copiii, ce fel de exemple sunt daca tu nu te consideri un exemplu bun?
De cand sunt mami sufar si plang mai mult. Asta mi se potriveste acum ca o manusa. Cray
TatyKS
Postat: Saturday, April 6, 2013 9:58 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
De cand sunt mami :
- sunt mai fericita ;
- am alte prioritati, constientizez lucruri la care inainte de a avea un bebe nici macar nu ma gandeam;
- am devenit mai responsabila, mai putin egoista si dispusa la orice sacrificiu ;
- am aflat ca pupicii mei au puteri vindecatoare magice ..."pupa mami sa treaca sic " ... chiar si acum la 7 ani ...
- am aflat cum este sa iubesti maxim si cum este sa fii iubita maxim ( asta ca sa fim in trend )sic " pana la luna si inapoi,, pana la soare si inapoi, de la cer la pamant si inapoi " ;
- inima imi sare din piept la fiecare vaitatura de burtica, etc ... la fiecare temperatura trecuta de 37 Hands ;
- am aflat ca geanta nu imi este niciodata incapatoare ...
- citesc mai mult , stiu toate desenele si filmele ;
- am aflat ca sunt cea mai frumoasa din lume , ca stiu sa fac orice , ca sunt cea mai buna mami din lume, ca mancarea mea este cea mai buna ras ;

- etc ... etc ...

Lista mea ar putea continua , dar ma opresc aici ca nu vreau sa plictisesc pupici !
Shu
Postat: Tuesday, April 22, 2014 2:26 PM

Nivel: Membru

Intrat: 3/25/2014
Postari: 6
Locatia: Ploiesti
Chiar daca ati citit toate cartile si ati ascultat toate sfaturile tuturor prietenilor, exista multe lucruri neinsemnate care va vor surprinde in legatura cu micutul dumneavoastra aducator de bucurie. Iata sase lucruri care ar putea nu numai sa va surprinda, dar sa va si preocupe. Intelegerea lor va va aduce liniste in ganduri.

mesaj editat de moderator
aurishta
Postat: Tuesday, October 13, 2015 6:37 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
AM citit astazi niste randuri minunate, scrise de o mamica pe care o admir...nu m-am putut opri de la a le impartasi cu voi! coeur coeur https://andreeastanciu.wordpress.com/2015/10/12/drag-suflet-de-mama-mie-si-celorlalte-mame-care-trec-pe-aici/
dia27
Postat: Sunday, October 25, 2015 11:39 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/24/2014
Postari: 404
Aurishta - emotionante randuri scrise de acea mamica, nu trebuie insa sa ducem la extrem - asta e parerea mea..plus ca in ziua de azi mamele se intorc la munca de nevoie, majoritatea, nu neaparat sa isi cladeasca o cariera pe spatele instrainarii de familie. Este doar opinia mea. Pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed