De cand nu ati mai construit un om de zapada?

Options De cand nu ati mai construit un om de zapada?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, December 10, 2006 9:04 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17764
Locatia: Bucuresti
A trecut doar 1 iarna sau mai multe de cand nu ati mai construit un om de zapada?

Va bateti iarna cu zapada? Iubiti zapada sau ... mai bine sa stea la distanta/

kali
Postat: Sunday, December 10, 2006 9:11 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Imi place zapada dar sa nu stea mult... doar asa... cat sa ma bucur de ea si gata. ras Insa nu trebuie sa lipseasca de sarbatori.
Ma bat cu zapada, fac om, ma dau cu sania (sau cu foliasic) fac aceleasi nebunii ca atunci cand eram mica si de-abia o astept anul astayes!
Tinand cont ca am nascut in dec. anul trecut, au trecut 2 ani de cand nu mi-am facut de cap.bounce
cristal.rose
Postat: Sunday, December 10, 2006 9:56 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
zapada e buna pt joacayes abia astept sa ninga mult , sa se depuna intr-un strat cat mai gros , si sa iesim cu saniuta cu copiii. si anul trecut m-am jucat cu copii prin zapada , am facut si om de zapada , am tras la tinta cu bulgari intr-un perete pe care desenasem un cerc , m-am inhamat la saniuta , si apoi a venit si randul meu sa fiu plimbata cu saniuta (ca doar barbatii conduc cel mai bine ,nu-i asa?)
of , si singura chestie care nu imi place , e ca nu mai rezist sa fac cu mainile goale om de zapada , si simt ca mi-au inghetat picioarele dupa un timp , cand eram mica , puteam sa stau si o zi intreaga la joaca , in zapada.
Kiki
Postat: Sunday, December 10, 2006 10:35 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ohoooo! Cred ca sunt pe putin 10-15 ani...Ultimul om de zapada...cred ca eram prin scoala generala atunci...eram la bunici in vacanta de iarna, impreuna cu fratele meu si cu verisorii mei...
Pe vremea aceea imi placea mai mult zapada. Acum, doar imi place sa ninga, sa o simt scartaind sub ghete...si cam atat! Sa vedem, poate mi-o reveni dragul de ea anul asta (daca va fi cumva zapada)!
Roxanel
Postat: Sunday, December 10, 2006 12:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Pai acum vreo 2 ani l-am facut pe ultimul. Aici nu prea ninge dar am profitat intr-o seara cand se pusese un pic pe masini, am adunat-o si am facut unul mic, mic de tot. Dar l-am facut.ras
danab
Postat: Sunday, December 10, 2006 12:50 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Cam 10 ani, dar va trebui sa reluam traditia pentru Miru. Mie imi place zapada, sunt nascuta in luna de iarna sarbatoare Pacat ca nu mai sunt ierni ca acum 15 - 16 ani, cu zapada multamos
fdianamaria
Postat: Sunday, December 10, 2006 1:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
de.....anul trecut....sau sa fie chiar de anu asta pe la inceput??? pupici
sousourel
Postat: Sunday, December 10, 2006 3:00 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Cand ninge pe aici este zapada si de exportras Asa ca om de zapada am facut chiar si iarna trecuta. Imi place si mie zapada si sania, dar si mai mult imi place caldura din casa si hainele uscate dupa aia ras
Maria & Mario
Postat: Thursday, January 4, 2007 11:58 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Iarna e anotimpul meu preferat. ( sunt si nascuta pe nameti ) .Iubesc zapada. Iubesc sporturile care implica aer curat si zapada. Dar.... e a treia iarna fara zapada. E pustiu. Nu e sentimentul de sarbatoare. Nu e bucuria sa vezi bradul nins, cu cetina atarnand de greutatea nametilor. Offfff. As vrea sa ii pot oferi Mariei bucuria saniutzei, a omului de zapada, a gerului ce inroseste nasucul. Asa..... o vede doar la Tv si nu intelege nimik, scumpi !

Om de zapada, pai tot sa fie vreo 4 ierni.

Poate la anu'..... uff
MNiko
Postat: Friday, January 5, 2007 7:02 AM
Nivel: Guest

Postari: 5
DE vreo 3-4 zile. Inainte sa inceapa ninsoarea asta abundenta am fost cu Cristina undeva pe langa Poiana Marului si am facut un fel de omulet de zapada pt ea, dar cum mi-au inghetat mainile iar ea nu era deloc interesata nu l-am mai terminat. Sa mai creasca sa inteleaga ce si cum e cu zapada asta. Cand am scos-o prima data afara pe zapada, a ramas incremenita vreo 5 munute in fata blocului cand a vazut troienele astea cat ea de mari.
delfinasa
Postat: Sunday, January 7, 2007 5:30 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Anul trecut am facut in curte impreuna cu Dan un om de zapada imens, la care Karina se uita din cosulet cu niste ochi mari, sa nu scape nici un detaliu love...ne-am si pozat cu el...anul asta, ioc zapada pana acum, zilele trecute au fost 17 grade, iar azi au fost 19...vine, vine primavara flowers banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed