dati-mi un sfat

Options dati-mi un sfat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ellya
Postat: Wednesday, December 15, 2010 9:01 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna.De cand a inceput gradinita fetita mea este mai mult bolnava decat sanatoasa.Cand merg cu ea la medic si cel de familie si pediatru,imediat ii dau antibiotice,a luat pana acum 5 feluri cu mici pauze intre ele.Daca pana acum boala i se manifesta prin durere in gat si lipsa poftei de mancare acum le are pe toate,febra,tuse,nas si bineinteles nici nu mananca.Stiu ca asa e primul an,dar ma intreb atat de multe antibiotice cat bine ii fac?Nu as mai merge la medic,stiu ce ii da,voi ce sfat imi dati?Ultimul tratament,cu unasyn, la terminat miercurea trecuta,a mers la gradi si acum este parca mai rau.
raly
Postat: Wednesday, December 15, 2010 10:57 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
ellya wrote:
,dar ma intreb atat de multe antibiotice cat bine ii fac?Nu as mai merge la medic,stiu ce ii da,voi ce sfat imi dati?.

Bine?ras ras Cat de bine poate sa faca?De ce nu incerci sa-i dai ceva de imunitate ca-i va face cu muuult mai bine!Incearca in vacantza asta un tratament de imunitate si o sa vezi ca atunci cand incepe gradi o sa fie cu mult mai bine!
ellya
Postat: Wednesday, December 15, 2010 12:26 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
ce imi recomanzi?Doctorul pediatru mi-a zis sa ii fac un vaccin pneumologic.I l-as face daca as sti ca are efect,dar nu stiu cat de bun este.
raly
Postat: Wednesday, December 15, 2010 1:01 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Uite aici gasesti un topic despre imunuzare

http://forum.7p.ro/Imunizarea-copiilor-care-merg-in-colectivitate.aspx?g=posts&t=12065
cristinaflorina
Postat: Wednesday, December 15, 2010 7:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Si Edi a fost bolnavior cu pungi de puroi in gi a luat antiiotic nu si-a facut efectul a facut febra 40,1 si l-a bagat pe injectabil. Gentamicina cu Dexametazoa. Si acum e ok. I-a facut mama la 8 ore
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed