Curatenie in camera copilului

Options Curatenie in camera copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alina
Postat: Monday, May 5, 2008 9:21 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Kiki, sa nu te mai plangi, te rog. Vezi cine face toata treaba?hohot hohot hohot
Kiki
Postat: Monday, May 5, 2008 9:27 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Alina wrote:
Kiki, sa nu te mai plangi, te rog. Vezi cine face toata treaba?hohot hohot hohot

Si eu care credeam ca nu se observa hohot hohot hohot hohot
leut
Postat: Monday, May 5, 2008 9:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
sousourel wrote:
Si Victor sterge prafulras ...daca nu primeste o carpa, gaseste el ceva, o batista, o bluza...ce mai conteazacyclops

SI noi amandoua cu Pronto pamatuf. Eu unul, ea unul. Isi strange jucariile si le pune in sac si-i arat de fiecare data cum se face patul. II place, si mai mult, toate lucrurile trebuie sa stea la locurile pe care le stie deja. E ordonata de mica. Uneori ma enerva dar acum apreciez efortul!
g_nicoleta2000
Postat: Tuesday, May 6, 2008 8:05 AM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Da ce mari ne-am facut de am ajuns sa scriem si la un asa topicyes si cate gospodine micutze prin preajma dance

Noi avem si poze pentru asa topic, de fapt le-am facut inainte de Paste cand ii decorasem camera ca sa miroase a primavararas dar cum nu le-am postat nicaieri o sa o fac aici.

Va invitam in dormitorul Alexandrei yes , la intrare asteapta Minnie ce am primit-o in dar de la o persoana deosebita, pupici Shirel. Graficul este pus ca nu cumva musafirii sa nu stie cat de mari au crescut, oricum toata lumea il jumuleste, este al 4-lea grafic in 18 luni deci viata grea la intrare in camera. Mami sterge usa cu Pronto iar daca a fost desenata de Alex atunci sarcina ii revine ei cu servetele umede.

Pe patut stau cuminti jucariile, mami a pus floricele pe ursuletul Chicco si chiar o mica pasarica. Eu nu am pus-o inca sa-si faca patul, mi se pare prea mica dar daca Alex de Leut poate atunci o sa incercam si noi.

Tablitza de scris tot mami are sarcina de a schimba hartiile, Alex trebuie doar sa aiba grija sa nu scrie pe perete sau pe fotoliu. Gandacelul de pe tabla a avut viata scurta, fiind din ciocolata l-a inceput de la picioare ca sa nu fuga.

Pe calorifer avem voie sa desenem, la inceput ne place la nebunie dar dupa ce mami nu a mai protestat nici Alex nu a mai vazut farmecul pictatului. Fata stregea cu servetele umede urmele de carioca.

Masutza Alexandrei este de obicei curatata de ea, mami nu are voie sa se atinga de gentutza cu forme pentru ca numai Alex stie cum sa le puna la loc. Am pus si fatza de masa cu iepurasi, gandacel de mai si gargaritza tot de cioco.

Mami se mai ocupa de selectarea jucariilor care trebuie sa plece la tara ca sa nu ne dea afara din dormitor.

Eu insist ca fata sa stranga jucariile de pe jos, daca nu mami aduce o punga, le pune pe toate acolo si le da la alti copii care le pretuiesc mai mult. De fiecare data le strange bocind si am fost acuzata de o prietena ca-mi innebunesc copilul cu curatenia disputa . Acum fiecare isi educa copilul dupa propriile valori dar a isi pune la loc lucrurile nu mi se pare un capat de lume.
Kiki
Postat: Tuesday, May 6, 2008 10:39 AM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Frumoasa camera ai, Alex! firstprize
ingerash
Postat: Tuesday, May 6, 2008 11:54 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Kiki wrote:
Frumoasa camera ai, Alex! firstprize

Subscriufirstprize firstprize firstprize pupici
TeosOf
Postat: Tuesday, May 6, 2008 2:24 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Da, Alex, ai o camera foarte frumoasa!
katy_lumika
Postat: Tuesday, May 6, 2008 4:12 PM

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Foarte frumoasa camera ta, Alex!cool flowers

Luana isi face singura curat pe birou, rufele murdare si le duce la spalat, isi schimba mai nou lenjeria de pe pat, cu gura pe ea strange jucariileras in general e ordonataflowers
Cristy
Postat: Tuesday, May 6, 2008 7:03 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Noi nu stam bine la acest capitol....banghead banghead banghead

Shachar strange un lucrusor si ...gata..este obosita....iar Eden trebuie impinsa din spate tot timpul... de cel putin 3-4 ori pana sa faca ceva....nervi rambo maseluta
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, May 7, 2008 7:52 AM

Nivel: Avansat

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Kiki, Inger, Teo, Katy pupici , ne straduim.

De Luana nu ai voie sub nici o forma sa te plangi, eu am ramas foarte impresionata de ea, ptiu, ptiu, deosebit copil. Asa ca are si ea voie sa aiba scapariflowers
sousourel
Postat: Friday, May 9, 2008 7:29 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Harnicutelor, furnicutelorpupici bravo
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed