Curatenie in camera copilului

Options Curatenie in camera copilului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, February 8, 2007 9:13 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Cum faceti cu curatenia in camera copilului? Ii faceti voi curat, sau il puneti pe el sa isi faca?

Eu la Alice o pun pe ea sa isi faca ordine, iar eu ii bag aspiratorul si ii sterg pe jos.
bereea
Postat: Tuesday, April 8, 2008 8:52 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Curatenia in camera ei o fac cu ajutorul ei.Eu aspir cu aspiratorul meu, ea cu al ei.Ma ajuta la spalat pe jos, la sters praful, eu o ajut cateodata la stransul jucariilor sau la aranjatul cartilor in biblioteca ei.Din acte am observat ii place destul de mult sa dea o mana de ajutor.
raly
Postat: Monday, May 5, 2008 1:46 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Cosmin isi face curatenie in fiecare zi,iar sambata facem impreuna si verific toate coltisoarele sa vedem daca e bine!Si in dulapuri si patul tot el singur si-l face!E harnic copilu!yes yes
TeosOf
Postat: Monday, May 5, 2008 2:17 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Cum a spus si Adriana. Ordine face Isabelle, eu sterg praful, pe jos si aspir.
Mela
Postat: Monday, May 5, 2008 2:25 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Larisa isi strange 2-3 jucarii si apoi se plange ca e obositaras
termin eu si apoi ii pun aspiratorul in mana,uneori nici nu trebuie sa mai dau dupa ea,atat e de constiincioasa.
la fel cu hainele...nu are 3 ani dar ii place sa le aranjeze in dulap,le impatura asa frumos ca nu mai am de lucru dupa ce termina ea flowers
Fluturas
Postat: Monday, May 5, 2008 2:31 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
sami wrote:
Larisa isi strange 2-3 jucarii si apoi se plange ca e obositaras
termin eu si apoi ii pun aspiratorul in mana,uneori nici nu trebuie sa mai dau dupa ea,atat e de constiincioasa.
la fel cu hainele...nu are 3 ani dar ii place sa le aranjeze in dulap,le impatura asa frumos ca nu mai am de lucru dupa ce termina ea flowers

cu jucariile asa face si darius
bravo larisa pentru impaturatul hainelor
Mela
Postat: Monday, May 5, 2008 2:35 PM

butterfly wrote:

cu jucariile asa face si darius
bravo larisa pentru impaturatul hainelor

multumimflowers
am uitat sa spun ca le impatura si pe ale lui Mihai,dar alea trebuie sa le pun eu in dulap,ea nu ajunge pana la raftul unde sunt hainutele fratioruluiras
Rody
Postat: Monday, May 5, 2008 2:43 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
O puns a-ti aranjeze singura jucariile,cartiile care le inprstiate pe jos.De spalat pe jos, sters prapf,dat cu aspirator ma ocup doar eu.
sousourel
Postat: Monday, May 5, 2008 7:26 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Si Victor sterge prafulras ...daca nu primeste o carpa, gaseste el ceva, o batista, o bluza...ce mai conteazacyclops
MNiko
Postat: Monday, May 5, 2008 8:20 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
sousourel wrote:
Si Victor sterge prafulras ...daca nu primeste o carpa, gaseste el ceva, o batista, o bluza...ce mai conteazacyclops

Asa face si Cristina.
mamiemi
Postat: Monday, May 5, 2008 8:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/3/2008
Postari: 1467
Locatia: Craiova
PE mine ma cam atinge subiectul
greu de tot cu curatenia in ceea ce o priveste pe Teo. Filo insa e gata oricand sa ma ajute. Cred ca Teo are insa nevoie de intimitate. Ea nu are o camera a ei.cry POate cand o va avea va fi altfel.
kali
Postat: Monday, May 5, 2008 8:27 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Datoria Alexiei e de a-si strange jucariile; de asemenea aspira cu maxima placere ceea ce ma scuteste de batai de cap cel putin juma' de ora cand am treburi "sensibile" (a se citi umblatul cu diferite chestii pt. curatat) si vreau sa-i gasesc ceva treaba pentru a nu-mi mai sari cu atata constiinciozitate in ajutor.
ingerash
Postat: Monday, May 5, 2008 8:32 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Mi se intampla sa traga copii de mine sa facem curathohot hohot hohot ,ori deranjeaza ca sa facem curat.Cred ca li se pare amuzantuff
Jucariile le strang ei ,restul fac eu.
Kiki
Postat: Monday, May 5, 2008 8:51 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Ce tari sunt ai vostri. Fi-miu mai degraba despatureste decat impatureste haine, dar strange hainele pe care le considera murdare si le baga direct in masina de spalat sau in cosul de rufe murdare de la baie.
Umbla cu fas-fas-ul de geamuri si sterge tot ce prinde, la fel si cu mopul...nu conteaza gresie, parchet, faianta, perete, pe toate le curata banghead banghead banghead
Mela
Postat: Monday, May 5, 2008 9:02 PM

Larisa tocmai si-a incheiat treaba cu buretele de vase:a sters praful pe unde a apucat,a sters peretii,m-a sters inclusiv pe mine,era gata sa ma spele si pe fata cu elhohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed