Cum sa spui ca esti insarcinata?

Options Cum sa spui ca esti insarcinata?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Allisa
Postat: Wednesday, May 30, 2012 10:14 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/5/2012
Postari: 10
Caut idei pentru a-i spune sotului ca sunt insarcinata.

La ce m-am gandit pana acum :

-Sa las testul de sarcina undeva la vedere sa-l gaseasca
-Sa-i pregatesc o mancare de bebelusi (un piure de morcovi eventual) si sa-l las sa ghiceasca
-Sa-i las pe laptop o cutie cu bomboane de ciocolata cu un postit : "Deoarece eu o sa incep sa ma ingras, poti sa te ingrasi si tu"

Voi cum ati procedat ?
CasandraE
Postat: Wednesday, May 30, 2012 10:58 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
Poti sa incerci si cu o sticla de Giusto hohot hohot hohot

TatyKS
Postat: Wednesday, May 30, 2012 12:53 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Allisa wrote:
Caut idei pentru a-i spune sotului ca sunt insarcinata.

La ce m-am gandit pana acum :

-Sa las testul de sarcina undeva la vedere sa-l gaseasca
-Sa-i pregatesc o mancare de bebelusi (un piure de morcovi eventual) si sa-l las sa ghiceasca
-Sa-i las pe laptop o cutie cu bomboane de ciocolata cu un postit : "Deoarece eu o sa incep sa ma ingras, poti sa te ingrasi si tu"

Voi cum ati procedat ?

Ideea cu bomboanele este excelenta ras , dar apoi dupa ce nasti sa nu te superi ca nu poate tine o dieta ca tineras .

Noi am stiut ca vrem un bebe si n-am avut neaparata nevoie de test, pentru ca la ambele sarcini mi-a fost rau, am avut greturile specificepupici ... dar le-am facut ca sa fim siguri.
La prima sarcina mi-am asteptat sotul acasa, cu testul in mana si plangandras iar acum l-a cumparat eltopai .
bereea
Postat: Wednesday, May 30, 2012 2:02 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22578
Sau poti sa-i cumperi o pereche de papucei de bebe si sa-i faci cadou
t-mihaela
Postat: Wednesday, May 30, 2012 4:23 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5128
Ce subiect emotionantangel
Pentru ca e primul copil eu as face ceva in care sa pun cuvantul "tatic" ,e socant si emotionant pentru prima data sa te vezi taticangel
ingerash
Postat: Wednesday, May 30, 2012 5:52 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27673
Locatia: u.k.
Eu i-am lasat mesaj in Facebookras hohot
koko2008
Postat: Wednesday, May 30, 2012 7:19 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5441
Locatia: romania
Am facut un test si am tipat atat de tare incat s a prins sic A doua oara am fost mai calma .

Lasa testul la vedere ras
bulinutza
Postat: Wednesday, May 30, 2012 10:19 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Apropos de ce zicea Mihaela poti printa la un magazin specializat, ceva de genul: In ianuarie vei fi tatic...sau peste 37 saptamani vei fi tatic..Poti printa pe o cana, un mousepad, un tricou...sau si mai tare: pe un puzzle!!!

In Arad exista firma Gall Print. Nu stiu daca este asa ceva in orasul tau, dar ei printeaza pe puzzle-uri. Ii spui ca ai o surpriza pt el, dar trebuie sa o descopere singur...hohot Mi se pare foarte misto ideea...alcool

SAU, printezi/cumperi un tricou pt tine cu "bebe la bord"...sau mai simplu cumperi doar un semn din acelea care se lipeste pe masina si il lipesti pe un tricou de al tau si...astepti reactii...sic

Sa ne spui ce ai facut...chiar sunt curioasa! Asta da SURPRIZA!!!majoreta

victoria1
Postat: Thursday, May 31, 2012 6:19 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Eu una nu am putut nici macar o ora sa tin secret ca sunt insarcinatasic ,dupa ce am asteptat aproape trei ani cu sufletul la gura si cu muuuuuuuuuuuulte boceteplans plans vestea si pentru mine a fost o imensa surpriza.
De ce nu iai spus atunci cand ai aflat ca sa va bucurati impreuna?hainoroc
bulibuli
Postat: Thursday, May 31, 2012 12:08 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
eu i-am spus atunci cand am aflat.. l-am trezit cu testul in mana ras pfff ce emotionant, parca mai ieri a fost..
gabyta
Postat: Thursday, May 31, 2012 12:54 PM

Intrat: 1/20/2011
Postari: 3242
Locatia: spania (Ro -Sebes AB)
bulibuli wrote:
eu i-am spus atunci cand am aflat.. l-am trezit cu testul in mana ras pfff ce emotionant, parca mai ieri a fost..

si eu la fel,,,dimineata la 6 m-am furisat din pat (nu mai puteam de nerabdare )si am mers la farmacia de garda dupa un test ,m-am intors acasa am facut testul si dupa cate va sarituri prin baie de bucurie m.am intors in pat si atata m-am foit pana s-a trezit si cand a deschis ochii i-am pus testul in fata ,,a sarit ca ars dar de bucurie hohot hohot ,parca era un copil mic asa se bucura.hearts
roxinthya
Postat: Thursday, May 31, 2012 1:28 PM

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7196
Locatia: Bucuresti
gabyta wrote:

si eu la fel,,,dimineata la 6 m-am furisat din pat (nu mai puteam de nerabdare )si am mers la farmacia de garda dupa un test ,m-am intors acasa am facut testul si dupa cate va sarituri prin baie de bucurie m.am intors in pat si atata m-am foit pana s-a trezit si cand a deschis ochii i-am pus testul in fata ,,a sarit ca ars dar de bucurie hohot hohot ,parca era un copil mic asa se bucura.hearts

exact asa a fost si la noi la Mariaangel
Allisa
Postat: Wednesday, June 6, 2012 12:32 PM

Intrat: 4/5/2012
Postari: 10
Multumesc pentru raspunsuri. Din pacate cand am aflat vestea, sotul meu deja plecase la serviciu, si nu vroiam sa-i dau vestea prin telefon. Pana la urma am cumparat un biberon de pastic in care am bagat testul de sarcina si l-am pus in frigider, la vedere. A fost bucurie mare dupa ce s-a desmeticit. Bine a trebuit sa-i explic ce inseamna liniutele, dar intelesese mesajul oricum.
Nanny
Postat: Thursday, June 7, 2012 8:08 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Allisa, felicitari pentru sarcina! Sa dea Dzeu sa fie totul bine si sa fiti amandoi sanatosi!
Desi prima mea incercare nu a fost una fericita, totusi atunci cand am aflat, m-am gandit la cea mai originala metoda de a face cunosta vestea sotului meu! Poate ca va inspira si pe alte viitoare mamici!
Iata mica poveste:
Atunci cand m-a cerut de "nevasta" ( intre 4 ochi) el mi-a oferit un inel format din 2 inele paralele( unul simplu si unul cu pietricele)si pe ambele 2 pietre mai mari. Mi-a spus asa: ca inelul subtire si simplu este el, iar cel cu pietricele sunt eu, iar cle 2 pietre mai mari care "stralucesc" suntem noi! Asa ca i-am scris o scrisorica ( asa ca de moda vechesic ) si i-am legat inelul de hartia respectiva. Prin acea epistola il anuntam ca nu mai pot purta acel inel pt ca nu ma mai reprezinta si sa imi cumpere altul cu inca o piatra sau mai multe pietricele, pt ca nici noi nu mai eram 2 la momentul respectiv si deci nu mai era de actualitate. Am bagat scrisorica intr-un plic, am scris destinatarul, iar la expeditor am scris Numele lui de alint, urmat de J.r.( junior)!!ras I-am lasat scrisoarea pe pat in dormitor si l-am lasat singur sa o citeasca. A citit-o si a venit la mine in cealalta camera, vizibil emotionat si nestiind cum sa reactioneze " ranjea" ras cu gura pana la urechi intrebandu-ma ce fel de prostioare am scris acolo, apoi i-am elucidat misterul ( desi se prinsese pt ca ii scrisesem destul de clar)si ne-am pupat!!!!!!!!newclap
si...GATA!
Cu acest subiect acum stau si ma gandesc cum va fi la incercarea nr 2!! Poate o fi de Craciun si ii voi da cadou niste botosei..cine stie??
Elektrikdul
Postat: Tuesday, December 9, 2014 11:20 PM

Intrat: 12/9/2014
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Avand in vedere ca sotul meu este marinar, a trebuit sa astept o luna pentru a-i da marea veste...dar cum credeti ca am facut-o? Stiam ca mai arep utin si ajunge acasa asa ca i-am trimis un mail pe site-ul lui de business unde am scris ceva destul de formal, haios si cu subinteles, iar cand a intrat pe usa l-am asteptat cu 2 teste pozitive in mana. A fost extraordinar de fericit, i-au dat lacrimile...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed