Cum rezistati psihic atunci cand bebe se pune pe plans ?

Options Cum rezistati psihic atunci cand bebe se pune pe plans ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Saturday, February 21, 2009 2:25 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ahla, chiar daca vei mai avea episoade, cu rabdarea pe care o ai, le vei depasi, rand pe rand. pupici

Carla, treaba cu plansul e la mare "folosire". Secretul e urmatorul: daca te-ai hotarat sa-l lasi sa planga, lasa-l! Pentru nimic in lume nu reveni asupra deciziei, pt ca va intelege doar ca trebuie sa planga mai mult pentru a obtine ceea ce vrea. Oricum, deja mai poate pricepe cate ceva, asa ca, chiar daca nu crezi ca te intelege tu tot spune-i, citeste-i, canta-i, dar nu-l lua in brate, asta fiind scopul tau. Succes!pupici
shirel
Postat: Saturday, February 21, 2009 4:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11795
Locatia: israel
carla wrote:
Shireliloveyou m-am gandit la tine si am rezistat eroic.Sotul a cedat de vreo doua ori apoi m-a ascultat.Si nu are 10 kg.,are peste 13!pupicipupici

hohot hohot chiar pe urma m-am gandit ca vroiam sa scriu 20 de kg ce-ai sa faci cu el cum il mai tii
in brate.Te pup si ma gandesc si eu la tine ca sa ai mai mare putere!
cristinaflorina
Postat: Saturday, February 21, 2009 4:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Si Edy adooarme doar leganat, nu mult e suficient sa il legan 10 min in brate sau pe genunchi si gata. Nici nu pot sa il las in patut sa tipe ca nu adoarme.Offffff
carla
Postat: Saturday, February 21, 2009 6:58 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Fetelor va multumesc din suflet ca existati,noi de doua zile suntem pe calea cea buna,daca nu erati voi nu puteam sa-l las sa planga,acum am doi copii care adorm aproape singuri,mai avem bataie de cap dar in mare problema e rezolvata(eu eram problema)iloveyou iloveyou iloveyou
Cristina,asa am inceput si eu,si a ajuns Bogdan sa urle deja cand simtea ca ma apropiu de pat.Invata-l sa adoarma singur ca tot va adormi cand nu va mai putea de somn.
cristinaflorina
Postat: Saturday, February 21, 2009 8:00 PM

carla wrote:
Fetelor va multumesc din suflet ca existati,noi de doua zile suntem pe calea cea buna,daca nu erati voi nu puteam sa-l las sa planga,acum am doi copii care adorm aproape singuri,mai avem bataie de cap dar in mare problema e rezolvata(eu eram problema)iloveyou iloveyou iloveyou
Cristina,asa am inceput si eu,si a ajuns Bogdan sa urle deja cand simtea ca ma apropiu de pat.Invata-l sa adoarma singur ca tot va adormi cand nu va mai putea de somn.

Asta insemna sa il las sa urle pina nu mai poate, of ce mi-ar placea sa adoarma singur.
vanina
Postat: Saturday, February 21, 2009 8:13 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
La varsta lui poti incerca si cu muzica. Baietelul meu, cand era mai mic a adormit singur de cateva ori cum muzica Budha Bar(nu cred ca am scris corect), chiar si seara a adormit singur de cateva ori cand puneam mana pe sani(ca sa nu suga) si inchideam ochii... adormea si el repede ras dar acum nu mai e asa e mai mofturos cand vine vorba de somn si face mare scandal, cred ca o sa aplic si eu tehnica plansului, si imi pare rau ca nu l-am invatat de atunciplans
Fluturas
Postat: Saturday, February 21, 2009 11:44 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
ahla,ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun

carla,vai ce ma bucur pentru voi,pentru bogdanel.ai vazut ca se poate??succes in continuare

shirel,eu una nu te consider dura,din contra,in privinta asta,asa sunt si eu,asa am facut si eu cu karina,o pun in pat,plange sa ma pun langa ea,eu ii spun nu ca eu dorm cu tati in cealalta camera.se linisteste,pe urma iar plange,se da jos din pat,de multe ori fara nici un cuvant o pun in pat,mai nou trebuie sa faca pipi(o scuza de a iesi din camera).odata am pus-o pe wc si nu vroia sa faca.atunci i-am zis ca nu o dau jos pana nu face si i-am spus ca pe mine nu ma minte cu chestii din astea.de atunci de fiecare data face cand cere.de multe ori eu singura ma consider dura,dar stiu ca e nevoie de asta
katy_lumika
Postat: Saturday, February 21, 2009 11:52 PM

Intrat: 1/14/2008
Postari: 5944
Locatia: Constanta
Pana acum doua luni Mayuc dormea singura fara vreun tratament special, erau doar giugiulelile inainte de nani si gata. Acum vrea leganata pe perna, a vazut o poza cu Nuna cand era mititica si ce...sa fie blonduta mamii mai prejos? Dar adoarme repede iar mie mi-e draga cum isi cara perna mare si perna mica, paturica si vine la mine sa o adormcoeur Stiu ca e doar o faza si nu-i rezist. Cateodata seara ma gaseste cu ea pe picioare, cu Nuna cuibarita pe umarul meu drept si dupa ce sporovaim ma apuc si citesc un pic pana adorm. Cand am musafiri e mai greu vor si ele motz cocotzclosedtopic
shirel
Postat: Sunday, February 22, 2009 7:45 AM

katy_lumika wrote:
Pana acum doua luni Mayuc dormea singura fara vreun tratament special, erau doar giugiulelile inainte de nani si gata. Acum vrea leganata pe perna, a vazut o poza cu Nuna cand era mititica si ce...sa fie blonduta mamii mai prejos? Dar adoarme repede iar mie mi-e draga cum isi cara perna mare si perna mica, paturica si vine la mine sa o adormcoeur Stiu ca e doar o faza si nu-i rezist. Cateodata seara ma gaseste cu ea pe picioare, cu Nuna cuibarita pe umarul meu drept si dupa ce sporovaim ma apuc si citesc un pic pana adorm. Cand am musafiri e mai greu vor si ele motz cocotzclosedtopic

Daca nu devine obisnuintza atunci placerea este de amandoua partile.
si eu tot timpul sambata imi place dimineatza sa-mi las copii sa vina la noi in pat nimic nu este mai frumos ca un sfarsit de saptamana toti patru impreuna ,mai tragic va fi cand vom fi 6 .hohot hohot alcool
Este minunata senzatia pe care o simti cu ele alaturi de tine,caldura lor ce mai nici nu se poate descrie in cuvinte!coeur coeur
vanina
Postat: Sunday, February 22, 2009 9:39 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Am incercat si eu aseara sa il pun sa doarma in patutul lui, dar a fost un esec. Nu am rezistat sa il aud cum plange, si l-am luat si i-am dat sa suga. Eu il adorm pe picioare si la san cateodata. Astazi in schimb l-am lasat sa se oboseasca si cand a vazut perna avea asa o bucurie combinata cu disperare, l-am pus pe perna fara sa il legan si a inceput sa maraie, dupa care am inceput sa il legan foarte foarte usurel, abia miscam degetele de la picioare... si a adormit repede; am sa incerc incet, incet sa il dezobisnuiesc de leganat, si poate va adormi singurel si in patutras
sousourel
Postat: Sunday, February 22, 2009 11:25 AM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Carlabravo

"Fazele" astea sunt cu doua taisuriras Pe mine aproape ca ma fentase o vreme (dupa ce cu greu l-am invatat singur in camera lui si in patul lui) sa dorm cu el.
ingerash
Postat: Sunday, February 22, 2009 8:32 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
shirel wrote:

Daca nu devine obisnuintza atunci placerea este de amandoua partile.
si eu tot timpul sambata imi place dimineatza sa-mi las copii sa vina la noi in pat nimic nu este mai frumos ca un sfarsit de saptamana toti patru impreuna ,mai tragic va fi cand vom fi 6 .hohot hohot alcool
Este minunata senzatia pe care o simti cu ele alaturi de tine,caldura lor ce mai nici nu se poate descrie in cuvinte!coeur coeur

Va cumparati un pat pe masura:018: Despre senzatie sant de acord cu tineangel coeur coeur coeur

cristinaflorina
Postat: Sunday, February 22, 2009 8:51 PM

Fetelor e a doua seara cind adoarme singur neleganat yes yes yes
shirel
Postat: Sunday, February 22, 2009 9:29 PM

[quote=cristinaflorina]Fetelor e a doua seara cind adoarme singur neleganat yes yes yes [/q

Ce ma bucur continua tot asa!computerlove computerlove newclap newclap
AlexandraL
Postat: Sunday, February 22, 2009 9:59 PM

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Subiect fierbinte si la noi. Cand era mai mic, adormea doar in brate, leganat, pupat, cantat, tot tacamul. Apoi am obosit si eu, el s-a marit, asa ca am apelat la scaunul-balansoar: il infasuram in patura si ne leganam amandoi pana adormea(m) sic De un timp insa, ziua l-am lasat sa adoarma singurel in patut si...surpriza mare...a reusit! Noaptea e mai greu, se foieste, se suceste, se ridica si sta in picioare in patut, scapa suzeta si incepe sa urle...dar cu muuulta rabdare-adica daca de fiecare data cand scapa suzeta ma duc, i-o dau, il asez in patut cu paturica peste si plec- reuseste sa adoarma. In seara asta a durat o jumatate de ora circul, dar a meritat yes

Problema noastra este suzeta, care, ce sa-i faci, cade...si baiatul e prea comod sa si-o caute in patut (sau, daca aterizeaza pe jos...nu are cum sa si-o ia). Poate scapam si de suzeta...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed