Cum ne hotaram asupra unui nume?

Options Cum ne hotaram asupra unui nume?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mommy
Postat: Tuesday, December 16, 2008 11:29 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Mihaita duce mai departe numele lui ta-su... deh mandrie masculina... am acceptat pt ca tati este strigat de fapt pe al doilea nume al sau si asa nu se creeaza confuzii. Alexandru, al doilea nume mi-a placut mie mult.

Andrada este aproape singurul nume care ne-a placut si mie si lui tati, eu il adoram din copilarie, de pe vremea cand vedeam filmele cu dacii si romanii. Elena, al doilea nume al Andradei, este numele bunicii mele pe care am adorat-o.
Kiki
Postat: Tuesday, December 16, 2008 11:35 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
danamaria wrote:
anca, scuze daca mi-a scapat, dar ce nume ai ales pina la urma?pupici

Andrei Florian daca nu ma insel pupici
danamaria
Postat: Tuesday, December 16, 2008 2:17 PM

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
kiki pupici pupici
Anca
Postat: Tuesday, December 16, 2008 3:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Kikisor, ce memorie de elafantel ai! newclap
E Andi Florian piticutul meu, si tot timpul ma amuza asemanarea si coincidentele cu Anca - Andi's mom (pe care o salut si o pup si as vrea sa o vad mai des pe aici flowers).
Kiki
Postat: Tuesday, December 16, 2008 5:24 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Anca wrote:
Kikisor, ce memorie de elafantel ai! newclap
E Andi Florian piticutul meu, si tot timpul ma amuza asemanarea si coincidentele cu Anca - Andi's mom (pe care o salut si o pup si as vrea sa o vad mai des pe aici flowers).

pupici pupici pupici
Stiam eu...Stiam de Andi Florian, dar am banuit ca Andi vine de la Andrei, nu?
Anca
Postat: Wednesday, December 17, 2008 12:39 AM

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Da Kiki, Andi provine de la Andrei, Andreas mai exact. Asa e trecut in acte, Andi, simplu, cum aveam de gand sa-l cheme si sa-l strigam. Stam intr-o zona cu influente germane, localitatea e fosta comuna de svabi si numele Andreas era destul de cunoscut si de aici deriva numele pe care l-am ales noi.
bulinutza
Postat: Thursday, July 9, 2009 3:23 PM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Pentru cei mai putin hotarati asupra numelui, am gasit un site foarte dragutz care va poate ajuta. In afara de faptul ca au peste 20.000 de nume in baza lor de date, puteti introduce numele vostru si al sotilor si se generaza automat un nume care sa se potriveasca cu numele voastre...

Noua ne-a iesit nume de baiat Daniel si de fetita Tatianahohot

Incercati si voi...

http://www.babynamescountry.com/babynamesadvisor.html

edit: Fluturas, hai vezi ce iese...newclap
Fluturas
Postat: Thursday, July 9, 2009 3:30 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
bulinutza wrote:
Pentru cei mai putin hotarati asupra numelui, am gasit un site foarte dragutz care va poate ajuta. In afara de faptul ca au peste 20.000 de nume in baza lor de date, puteti introduce numele vostru si al sotilor si se generaza automat un nume care sa se potriveasca cu numele voastre...

Incercati si voi...

hai ca am incercat si eu si ne-a iesit derrick.imi place numele,dar parca totusi nu e de noi...ma duc sa mai caut
teea09
Postat: Thursday, July 9, 2009 4:27 PM

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
bulinutza wrote:

Incercati si voi...

edit: Fluturas, hai vezi ce iese...newclap

Putea sa lipseasca martea din post ??? am incercat si eu si a iesit ceva tare ciudat KAMAKAMI hohot hohot hohot daca e baiat si ANA daca e sa fie fetita.
Poate daca acum i-am cautat si nume o venii la noi bebelu mult dorit????angel
Fluturas
Postat: Thursday, July 9, 2009 5:01 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
teea09 wrote:

KAMAKAMI hohot hohot hohot daca e baiat
Poate daca acum i-am cautat si nume o venii la noi bebelu mult dorit????angel

poate daca promiti ca ii pui numele asta daca va fi baiathohot hohot hohot hohot
Ely
Postat: Thursday, July 9, 2009 5:42 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Ce tare este site-ul.La fetita mi- a iesit unul din numele alese care-mi plac mult.Mellisa,hearts iar la baiat Dennis pupici
Sharamir
Postat: Thursday, July 9, 2009 11:33 PM

Intrat: 5/10/2009
Postari: 457
Locatia: hai-hui
Waw,si mie mi-au iesit nume frumoasedance dance Adellaide si pt baiat Alvin,poate mai fac vreo doi....hohot hohot

Si totusi Sharon a primit numele pt ca visam sa traiesc in America(inca mai visez)hohot hohot si Amir are cele 4 initiale de la numele parintilor mei si parintilor sotuluidance dance
fdianamaria
Postat: Friday, July 10, 2009 5:45 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Mie mi-au iesit Milles si Celeste, destul de ciudata, mai ales pentru cetatenia romana ras
Dar daca incerc cu alt nume la mine si la tata ??? sic (ca pe mine ma mai cheama si Maria, iar pe sot si Robert, asa ar iesi: Nathan si Susan fool )
PrincessLilou
Postat: Thursday, November 5, 2009 1:03 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/4/2009
Postari: 979
Locatia: Australia
vai, mie mi-au iesit Andre (baiat) si Gabrielle (fata) dar Gabrielle nu-mi place deloc. noi nu stim inca ce o sa avem: fetita sau baiat dar la baiat m-am gandit la Robert Alexandru. Robert de la bunicul meu la care am tinut mult si Alexandru de la numele unui var cu care mi-ar placea baietelul meu sa semene. asta nu inseamna ca o sa se si intample sic ...la fetita nu m-am gandit inca. Poate Mary Anne sau Serena. Cam asta imi vine in minte acum, dar nu ma prea omor. Aici ii va fi usor sa fie strigata Mary Anne dar in ro o sa o strige Maria....si nu-mi place numele asta. scuze Mariilor.
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, November 5, 2009 2:44 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
PrincessLilou, ai sa vezi ca cu cat sarcina va avansa cu atat ai sa fii mai hotarata asupra unui anumit nume. O sa le spui si ai sa te gandesti la ele luni bune de acum inainte si dntr-o data ai sa fii 100% hotarata ca ai gasit numele perfect.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed