Cum intarim imunitatea copiilor cu ajutorul suplimentelor naturiste?

Options Cum intarim imunitatea copiilor cu ajutorul suplimentelor naturiste?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Postat: Tuesday, January 17, 2012 2:51 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
Clalina, de ce nu inscrii tu fetita la o piscina (si tu pe langa ea) si sa vezi ce rezistenta dezvolta dupa 1-2 ani
clalina
Postat: Tuesday, January 17, 2012 11:52 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
ma bate gandul am sa ma interesez. voi la ce varsta ati inceput?
ligia27
Postat: Wednesday, January 18, 2012 5:41 AM

Intrat: 3/13/2010
Postari: 1340
Locatia: RO suceava
clalina wrote:

eu am baiatul inscris la inot si sa stii ca asta e a 2 iarna si nu mi-a racit DIN CAUZA CA A FOST LA INOT. ADICA DUPA INOT SA RACEASCA. la noi copii sub 4 ani vin cu unul din parinti iar peste 4 ani pot sta cu instructorul singuri in apa. asta daca nu le este frica de apa.
bereea
Postat: Wednesday, January 18, 2012 8:18 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
clalina wrote:

noi am inceput la 3 ani si jumatate, dar nu greseam daca o dadeam mai repede la baby-inot
giulia_mamik
Postat: Saturday, March 3, 2012 12:57 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Fetelor,noi am facut in februarie 10 zile de bronhovaxom la sfatul medicului de familie.Dupa 10 zile de la tratament a racit!Am mers la un pediatru si m a rugat insistent sa nu i mai dau bronhovaxom fiindca este o mare prostie!SUA a renuntat de mult la acest medicament si cica il exporta la noi,gunoiera Europei se pare!Mi a spus sa i dau timp de 30 de zile cate 2 ursuleti Tuti pe zi.Acesti ursuleti au in compozitie propolis,miere,vita c,echinacee si inca ceva.Incepem de luni .Sper sa racim mai rar!
Si eu astept primavara sa o inscriu pe Daria la inot!dance
Kmy
Postat: Saturday, March 3, 2012 2:12 PM

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Si noi am luat bronhovaxom ( de fapt varianta italiana bronhomunal per bambini ) 3 luni, cate 10 zile pe luna si tot a racit, avem 3 saptamani de cand ia Acerola cu vit C (nu zic firma sa nu fie considerat reclama )si e ok, in sticla sunt 60 capsule, deci in teorie nu trebuie sa mai raceasca 2 luni, ma intorc si va mai povestesc peste cateva sapt. Pana acum o saptamana mergea la gradi, una statea acasa. Sper ca am gasit vitamina miraculoasaalcool
Kmy
Postat: Wednesday, March 28, 2012 9:55 AM

Intrat: 9/13/2006
Postari: 1653
Locatia: SV
Am promis ca revin... Puiutului ii merge bine, nu a mai racit deloc, anul asta in 3 luni doar o raceala mica- fara antibiotic... Nu stiu daca e de la Acerola ...
Poate totusi am gasit medicamentul miracolalcool Sau s-a imunizat micutul ...ras
raly
Postat: Friday, September 13, 2013 10:13 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Fetele incep gradinitzele si scolile e timpul sa lucrati deja pe imunitatea copilui!Un siropel pe baza de plante sigur v-ar ajuta asa ca nu ezitati:Imunice,Immunal,Imunogrip,Pro-Imunity,Buona Defensa sunt cateva dintre siropelele recomandate!Sanatate multa puiutilor!hearts
MirelaZ
Postat: Tuesday, August 4, 2015 12:31 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna tuturor,
Pentru copiii de la 4 ani in sus care nu iubesc pastilele :), aruncati o privire pe Google la produsul ABC de la Agel
O zi grozava !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed