Cum intarim imunitatea copiilor cu ajutorul suplimentelor naturiste?

Options Cum intarim imunitatea copiilor cu ajutorul suplimentelor naturiste?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
misha
Postat: Wednesday, September 7, 2011 11:52 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Da, acela e!
Mela
Postat: Wednesday, September 7, 2011 3:50 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Alexandra,avand in vedere ca nu merge in colectivitate si nici nu are frate/sora care sa aduca acasa tot felul de virusi,nu prea vad rostul siropelelor si vitaminelor...dar,binenteles,tu esti cea care hotareste cel mai bine pentru Sara pupici
Ana
Postat: Wednesday, September 7, 2011 6:23 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Multumesc Kokopupici
alexandrabogdan
Postat: Thursday, September 8, 2011 9:44 AM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
Mela wrote:
Alexandra,avand in vedere ca nu merge in colectivitate si nici nu are frate/sora care sa aduca acasa tot felul de virusi,nu prea vad rostul siropelelor si vitaminelor...dar,binenteles,tu esti cea care hotareste cel mai bine pentru Sara pupici

ma gandeam ca oricum merge la copii in parc, unde are o gasca. de acolo a luat si puiul ala de enterocolita sau ce a fost. oricum acum suntem cu ceva mucisori, ca a prins-o aerul conditionat la nunta
koko2008
Postat: Thursday, September 8, 2011 11:42 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Ana wrote:
Multumesc Kokopupici

computerlove
miriam
Postat: Wednesday, November 16, 2011 8:27 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
La recomandarea doctorei de familie luam si noi Septilin, 2x 5 ml pe zi.
Cred ca multi parinti il dau copiilor, ca a inceput sa fie tot mai greu de gasit....voi cate sticlute le dati copiilor vostri, toata iarna? neintrerupt sau se face pauza intre un flacon si altul?pupici
marmita
Postat: Thursday, November 17, 2011 11:25 AM

Intrat: 9/11/2007
Postari: 1349
miriam wrote:
La recomandarea doctorei de familie luam si noi Septilin, 2x 5 ml pe zi.....voi cate sticlute le dati copiilor vostri, toata iarna? neintrerupt sau se face pauza intre un flacon si altul?pupici

Noua ne-a recomandat 20 zile pe luna timp de 3 luni.
miriam
Postat: Thursday, November 17, 2011 8:24 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
Marmita, multumescpupici multa sanatate!!!
ligia27
Postat: Sunday, January 8, 2012 12:11 PM

Intrat: 3/13/2010
Postari: 1340
Locatia: RO suceava
eu sunt f multumita de siropul de imunitate si de tuse de la firma FAVISAN. a mai incercat cineva. am sunat la ei si mi-au trimis prin e-mail o lista cu mai multe siropuri si capsule pentru imunitate. atata timp cat am avut setul complet fata mea , care e sub tratament cu SINGULAR pentru astm nu a racit prea tare . cum am terminat produsele de la favisan cum a si facut facut pneumonie .
ORICUM SANATATE TUTUROR.
oanamaria
Postat: Sunday, January 8, 2012 4:22 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu ii dau de vreo 2 luni saptamanal in aceeasi zi a saptamannii cate o doza de Oscilococcinum dizolvata in putina apa si o sa-i dau asa pana in aprilie la recomandarea pediatrei .Pana acum nicio raceala sau altceva ,dar a fost si foarte cald afara .Sa vedem ce-o sa fie cand o sa dea gerul.
ligia27
Postat: Sunday, January 8, 2012 5:02 PM

Intrat: 3/13/2010
Postari: 1340
Locatia: RO suceava
oana eu am dat fetitei Oscilococcinum cate 2 doze, una dimineata si una seara timp de 3 zile asta la inceputul bolii si pot spune ca la noi boala nu a mai avansat. eu sunt multumita si le acest medicament.
alexandrabogdan
Postat: Sunday, January 8, 2012 7:13 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
si noi tot cu oscillo . in urma analizelor a reiesit ca sta prost cu imunitatea si luam oscillo pana in aprilie. acum de vreo 2 zile socrela (care sta cu noi in casa) tuseste. vad ca de Saricel nu s-a prins nimik
aprilya
Postat: Sunday, January 8, 2012 8:42 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/8/2012
Postari: 1
Locatia: Cluj
Noi am luat Imunoroyal Junior si Noni de la Medica, timp de 6 saptamani. Acum nu stiu ce sa le mai dau. M-am gandit la Ulei din ficat de cod si Baraka. A mai folosit cineva, sau ce ne recomandati?! Baietii au 3 ani si 4 luni si 1 an si 7 luni. Bem multe ceaiuri, mai ales de la Fares: Imunitate, Vitaminizant cu catina, Macese, Afine, Echinaceea.
colnago
Postat: Monday, January 9, 2012 1:26 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/8/2011
Postari: 3
Aprilya, sucul noni de la Medica ce concentratie de noni are? Vad ca 10ml. costa 15 Ron.
Fetele mele consuma noni de mai bine de patru ani, pe cel original de la firma Tahitian Noni International. Au 10, 13 ani. Suntem multumiti de acest produs, nu au mai avut probleme cu imunitatea. Costa 130 Ron/1L, cu o concentratie de 89% noni si 11% afine si struguri rosii, fara alta adaosuri.
clalina
Postat: Monday, January 9, 2012 11:58 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
sara ia dein octombrie Flu Off pt imunitate este cu vitamina c si lactoferina iar de vreo 8 saptamani ia si Oscilococcinum, vad ca totusi a racit dar merge la cresa iar pana acum a avut numai raceli usoare ( asta ar fii a 2-a oara).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed