Cum crestem putin imunitatea bebelusilor?

Chestionar intrebare: Ati administrat Immuno Baby?
Alegere Voturi Statistici
Da 7 25%
Nu 15 53%
Nu am auzit de el 6 21%

Options Cum crestem putin imunitatea bebelusilor?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Postat: Thursday, November 2, 2006 1:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Maria & mami wrote:

Of, rasuflu usurata cand vad ca si alte mamici il administreaza.

offff si eu la fel ... ca eram in dubii rau, deabia incepusem sa-i dau si nu stiam daca sa fac pauza sau nu .... eu ii dau tot cum scrie pe instructiuni
Maria & Mario
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:10 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9880
Locatia: Departe-poate prea departe
De pe 1 ianuarie am inceput administrarea de Ferrum de la Hausmann progresiv picaturi si multan cu Vi-sol calciu. Mananca mult mai bine Maria , ma asteptam la constipatie dar papam struguri si mar toata ziua. Eu sunt foarte happy pana acum. Sper sa continuam asa !!!!! yes
AdrianaC
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:25 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17666
Locatia: Bucuresti
Maria & mami wrote:
De pe 1 ianuarie am inceput administrarea de Ferrum de la Hausmann progresiv picaturi si multan cu Vi-sol calciu. Mananca mult mai bine Maria , ma asteptam la constipatie dar papam struguri si mar toata ziua. Eu sunt foarte happy pana acum. Sper sa continuam asa !!!!! yes

Mami, ce bine ca ai scris tu ! Si eu o sa incep cu Andrei o cura de 30 de zile in 3 combinatii diferite:

10 zile calciu gluconic + vigantol
10 zile osteocezyne (parca) + vigantol
10 zile vi-sol + ferrun hausmann

Chiar stateam in dubii ca nu stiam ce si cum, dar daca si voi le luati si va merge bine, atunci o sa ne bagam si noi thumright
Andi&Mariuca
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:33 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
eu nu i-am dat nimic lui Andrei pt imunitate pana acum. dar zilnic bea suculet de portocale proaspat, facut de mine.
o prietena de-a mea in schimb i-a dat copilului ei (are 11 luni si cateva zile) Septilin. este un produs pt stimularea imunitatii si am inteles ca este si pentru adulti.

iata si prospectul. se pare ca este f bun.

Septilin

INDICATII:
ƒÞ Prevenirea si combaterea gripei si altor viroze
ƒÞ Adjuvant in tratamentul infectiilor acute de cai respiratorii superioare
ƒÞ Infectii cronice recidivante (faringita, amigdalita)
ƒÞ Afectiuni dentare (gigivite, stomatite, paradontopati)
ƒÞ Infectii ale pielii
ƒÞ Afectiuni alergice (rinite alergice, astm bronsic, urticarie cronica)

ADMINISTRARE:
Adulti: 2 tablete de 3-4 ori pe zi
Copii: 1-2 tablete pe zi

PREZENTARE:
100 tablete
Continut:
Pudre:
„h Commiphora wightii (Purificata) 0.324g
„h Shankh bhashma 64mg
ƒÞ Extracte:
„h Maharasnadi quath 130mg
„h Tinospora cordifolia 98mg
„h Rubia cordifolia 64mg
„h Emblica officinalis 32mg
„h Moringa pterygosperma 32mg
Actiune:
Stimuleaza cresterea imunitatii protejand organismul de infectii Completeaza si scurteaza tratamentele cu antibiotice in cazul bolilor recidivante Are efect antialergic in administrarea de lunga durata Reduce riscul contactarii gripei atat la adulti cat si la varstnici si copii

Contraindicatii:
Nu prezinta contraindicatii si nici efecte secundare.

Producator:
Himalaya

Pret cu TVA: 17.35 lei
danab
Postat: Wednesday, January 3, 2007 9:48 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Vi sol i-am dat si eu Mirunei, pe la 3 luni, pentru pofta de mancare, dar n-am rezolvat mare lucru pe tema asta.
Maria & Mario
Postat: Wednesday, January 3, 2007 11:08 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9880
Locatia: Departe-poate prea departe
danab wrote:
Vi sol i-am dat si eu Mirunei, pe la 3 luni, pentru pofta de mancare, dar n-am rezolvat mare lucru pe tema asta.

oare La noi se pare ca in combinatie cu Ferrum face minuni. Sper sa tina !!!!!! cool
TatyKS
Postat: Wednesday, January 3, 2007 11:19 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Maine o sa merg sa intreb si eu Dr ce pot sa ii dau ...As vrea sa ii dau si Calciu si Vitamine ...nu stiu ceva sa pape mai bine. E bine de stiut de la voi cam ce as putea sa ii dau pupici pupici
danamaria
Postat: Monday, November 26, 2007 12:26 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/4/2007
Postari: 3495
Locatia: Braila
vad ca nu s-a mai abordat de mult acest subiect,si indraznesc eu sa-l "reactualizez" cu ultima mea descoperire
am vreo doua luni de cind ii fac andreei ceai cu multa lamaie (suc) si va pot spune ca e prima data cind andreea a facut gripa si s-a manifestat super bine. nu a facut mai mult de 37,9 temperatura, nu a tusit, nu rosu in git doar ceva mucisori care au trecut in doua zile. i-a dat gripa si tatalui ei, insa la el e ceva mai rau tocmai pentru ca e "certat cu lamaia (spun eu).
asa ca n-ar fi rau sa incercati si voi. eu am trecut la lamaie dupa ce am citit cit de grozava e vitamina C si cite probleme rezolva.
Alyna
Postat: Wednesday, January 23, 2008 4:23 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Am inceput si noi sa luam cate ceva pentru imunitate(in conditiile in care intr-un singur an Matei a luat de 5 ori antibioticplans -si nu degeaba..a facut viroze urate de tot+2 infectii urinare).
Luam astfel
-sirop de catina
-sirop de Echinaceea+propolis
-calciu+vit D
-Fe
-un complex de vitamine.
Sper sa-si mai revina,mai ales ca va merge cat de curand la cresa si nu vreau sa se imbolnaveasca saptamanaluff ...
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, January 23, 2008 4:32 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Siropul de echinaceea nu trebuie administrat mai mult de 15 zile, cica ae avea efectul opus.
Efectul acestor stimulente au efect cam dupa 2 luni de administrare.
Sanatate multa Mateias!pupici flowers
koko2008
Postat: Sunday, January 11, 2009 6:36 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Buna fetelor .Noi fetele(eu Corina si fetitza mea de 2 ani si 1 luna)suntem incepatoare pe aici.As vrea sa va zic de fetitza mea.I am dat oscilococinum 9 doze(3 zile cate una si apoi 6 doze una pe saptamana) si nimik .De craciun mi a facut o gripa de toata frumusetea de a trebuit dupa lungi asteptari sa i dau antibiotic(dupa consultat medic).Oricum am trecut cu bine de asta.De 5 zile ii dau Vit C Natural (picaturi) si ulei natural de peste Omega 3(Lysi) Vit c zilnic si uleiul 10 zile pe luna. Despre ulaiul de peste am citit pe net ca ar fi foarte bun pt imunitate , oase, inima,si creier. SPER CA NU V AM PLICTISIT SI ASTEPT PARERILE VOASTRE.:018: :018:
oanalaurisa
Postat: Sunday, January 11, 2009 8:07 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
koko2008 wrote:
Buna fetelor .Noi fetele(eu Corina si fetitza mea de 2 ani si 1 luna)suntem incepatoare pe aici.As vrea sa va zic de fetitza mea.I am dat oscilococinum 9 doze(3 zile cate una si apoi 6 doze una pe saptamana) si nimik .De craciun mi a facut o gripa de toata frumusetea de a trebuit dupa lungi asteptari sa i dau antibiotic(dupa consultat medic).Oricum am trecut cu bine de asta.De 5 zile ii dau Vit C Natural (picaturi) si ulei natural de peste Omega 3(Lysi) Vit c zilnic si uleiul 10 zile pe luna. Despre ulaiul de peste am citit pe net ca ar fi foarte bun pt imunitate , oase, inima,si creier. SPER CA NU V AM PLICTISIT SI ASTEPT PARERILE VOASTRE.:018: :018:

Da-i Bronchovaxom plicuri,10 zile pe luna,3 luni la rand.
Oscillococcinum merge pentru imunitate,insa virusurile gripale sunt mai puternice uneori,insa nu se trateaza cu antibiotic...probabil n-o fi fost gripa,ci bronsita sau altceva.
Multa sanatate!
koko2008
Postat: Wednesday, January 14, 2009 1:06 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Acum am inceput cu uleiul de peste care cred ca e bun (din ce am citit pe net).Dr mea zice ca tot ce inseamna ulei(de catina de peste sau orice altceva) e f bun pt cei mici si chiar pt cei mari.topai I am luat si ulei de lavanda(de la plafar 8.5 ron) ii pun 2 pic pe perna ca sa respire bine cand e racita.E bun si pentru mine.
despre uleiul de peste astept sa vad rezultate.Deocamdata vad ca i a crescut pofta de mancare. Va pup.pupici pupici
ninetem
Postat: Wednesday, January 14, 2009 1:29 PM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Noi, si anul acesta ca si anul trecut luam vaccin antigripal homeopat si nu avem probleme deocamdata. Anul trecut nu am racit niciunul. Vom vedea anul acesta.
ValiIonescu
Postat: Monday, February 20, 2012 3:28 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/20/2012
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Maria & Mario wrote:
Da ! De aproape 2 saptamani , si ii multumesc unei mamici pentru .... pont. pupici Maria mananca de rupe de cand il dau. ( nu stiu sa va spun daca intradevar e coincidenta sau e din cauza lui medicam. ) E supliment alimentar pe baza de plante. Si e vioaie si nici nasuc curgator nu mai avem de atunci ! Pacat ca aici nu se gaseste !

Astept sa vedem si alte mamici ce zic ! angel

Eu stiu ca medicii pediatri afirma ca hidratarea e esentiala pt cei mici deoarece sunt mult mai sensibili. M-am interesat de niste produse de ingrijire-naturale-care sa-mi mentina bebele perfect hidratat, iar o farmacista mi-a recomandat gama de produse pe baza de galbenele, si hidrateaza si protejeaza foarte bine. Iar problemele se tin departe. Folosesc de la sampon, la lotiune pt spalare cu galbenele, apoi un masaj cu ulei de galbenele face minuni cu baietelul meu.topai Si ca sa nu se mai irite, folosesc crema cu galbenele pt zona scutecului.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed