Cum ati petrecut prima zi de Paste?

Options Cum ati petrecut prima zi de Paste?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, April 23, 2006 7:13 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17764
Locatia: Bucuresti
Ce ati facut, unde ati fost, cum a fost vremea, etc.

Noi am fost la curte la socrii si a fost super frumos, vreme buna, 4 generatii la masa ...

Pe la 16:00 a tras o ploicica, dar a fost OK.

PS> Ouale mele au iesit ele dragutze la aspect, dar continutul ... cand a ciocnit Alice cu Filip, a sarit continutul pe el hohot . Nu se pot manca pentru ca ... nu sunt fierte bine plans

Am pus acuma sa le fierb din nou si cum nu mai aveam vopsea le-am vopsit cu ... carioca. Le-am pictat, de fapt ras . Au iesit oribile plans !

AdrianaC attached the following image(s):
hpim4703m.jpg hpim4713m.jpg hpim4727m.jpg hpim4758m.jpg

Elia
Postat: Monday, April 24, 2006 2:34 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Noi am mers tot familionul la slujba la Ambasada Rusiei, unde se adunasera ortodocsi de toate natiile, majoritatea rusi, dar si romani, americani, francezi, greci, englezi (asta am vazut io, or mai fi fost si alte nationalitati), si a fost foarte frumos. A fost soare, peste 20 de grade, multi copii, John a alergat, s-a jucat, si-a facut prieteni, Jodie KAte a fost cuminte, a plans numai cateva minute cand am ajuns, ca mancase in taxi si cred ca inghitise cu multe cocoloase hohot din cauza traficului si a facut ceva colicei, dar in cateva minute i-au trecut, asa ca toata lumea s-a simtit bine. Ne-am impartasit cu totii si apoi ne-am plimbat un pic prin oras, apoi am mers acasa si am mancat bunatati, iar seara am iesit la un restaurant brazilian cu niste prieteni si copiii lor. Dupa cina, i-am invitat la noi si copiii s-au jucat asa frumos ca mi-a parut rau ca trebuia sa plece si din pacate stau in alt oras la 5 ore de aici si nu vin in Shanghai decat la cateva luni o data. A fost o zi minunata, m-am simti aproape ca acasa de Paste, nu ma asteptam sa fie atatia ortodocsi in Shanghai.
dianhana
Postat: Monday, April 24, 2006 2:56 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/24/2006
Postari: 103
Locatia: Galati, Romania
HRISTOS A INVIAT!
La noi Hanuta a racit un pikut; mi-a fost teama sa plec cu ea de acasa, desi planurile erau de mers la munte. Asa ca, sotul meu a fost gospodinul si a pregatit bucate minunate (e pericol, cat de priceput e!), iar eu am fost dupa...iepuras....asta sambata, cand magazinele inca erau deschise. La 23, am fost cu prietenele la biserica; Nicu a ramas acasa cu Hana sa pregateasca masa impreuna. Tare am fi vrut sa mergem toti la ''lumina'', insa daca bubulina a fost racita, am schimbat planul. Ce a urmat? Lumanarici, cioc-cioc si multe multe calorii!! plans
Ieri am sarbatorit cativa Gheorgi si Geanine..foarte frumooos...s-a lasat cu valsuri si tango. Azi ne pregatim sa iesim afara...e tare frumoasa vremea! PUPI
Am uitat sa va spun ca Hana a mancat pentru prima oara cozonac de la buni-buni.sic :albino:

dianhana attached the following image(s):
hana.jpg

Ely
Postat: Monday, April 24, 2006 10:00 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Ne-am uitat la televizor la TVRI si am ascultat putin slujba invierii,avem si noi biserica ortodoxa ,dar este in Lisabona .In ziua de Paste am mancat,ne-am uitat la televizor putin,am fost sa vizitam niste prieteni,apoi ne-am plimbat prin parc si pe faleza,a fost o z icu soare si putin vant.pupici
Kiki
Postat: Tuesday, April 25, 2006 6:37 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Noi, in prima zi de Paste am fost la padurela Baneasa...Ne-am trezit destul de devreme (ne-a facut David programul), am papat ceva, am ciocnit oua, am mancat drob si salata de boeuf si am plecat la padure. Nu am facut gratar sau ceva ca nu prea putem cu David, dar ne-am plimbat o gramada, noi (noi doi si parintii mei si fratele meu) pe jos, David in carut, am fost la o terasa unde am mancat mici si frigarui, am baut cate o bericioaica (unii cu alcool, unii fara), am cumparat niste abtibilduri de perete pentru David si apoi am plecat acasa. Cum am intrat in casa a inceput potopul afara...Tunete si o ploaie din aia cu galeata...
A doua zi, am fost cu ai mei si cu bebe in parc, in IOR, am dat o tura de parc (cine stie parcul ma intelege de ce ma dureau picioarele hohot ) ai apoi am stat la o terasa, am mancat chipsuri si floricele si am baut ceva, asa ca sa ne facem pofta de masa....
Nu va mai zic ca David a acaparat pe toata lumea de sarbatori, nu?

PS: o sa pun si poze, dar ceva mai tarziu ca e aparatul in camera unde doarme David.
delfinasa
Postat: Tuesday, April 25, 2006 6:44 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Am fost la Inviere cu totii...multi romani, ca de obicei...am inconjurat biserica o singura data, ca nu am avut cum s-o inconjuram de 3 ori ca era o coada imensa de lume si doar cei din spatele preotului au apucat s-o inconjoare k lumea...am cantat "Hristos a-nviat", am luat lumina si Paste si am plecat acasa...in ziua de Paste am stat acasa, am pus masa in curte la aer, au venit cativa prieteni la noi si am petrecut cu ei pana pe la 11 seara...Karina s-a manzolit la gura de vopsea de la oua, a mancat si ea putin galbenus, putin drob, o sarma de curcan pasata cu niste cartofi natur si a fost tare fericita cand dadea cioc cu ouale de masa ras.
Kiki
Postat: Tuesday, April 25, 2006 7:30 AM

Am revenit cu poze:

AdrianaC
Postat: Tuesday, April 25, 2006 8:36 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17764
Locatia: Bucuresti
Kiki, e un scump David si seamana leit, leit cu tine !

Pupicei din partea noastra !
Kiki
Postat: Tuesday, April 25, 2006 8:45 AM

AdrianaC wrote:
Kiki, e un scump David si seamana leit, leit cu tine !

Pupicei din partea noastra !

Sar-na mult. si noi va pupam. pupici Dar eu? seman cu mama? Ce ziceti?
solomon gabriela
Postat: Wednesday, April 26, 2006 10:47 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/12/2006
Postari: 971
Locatia: galati
Noi am inceput prin a merge la biserica din satul parintilor mei bineinteles cu Roxi.Acolo toate batranele se mirau(ce cauta un bebe in toiul noptii la biserica)si tot intrebau cate luni are.Am luat lumina si repejor inapoi acasa Roxi a stat treaza pana pe la 3 dimineata.Duminica gratarele ,bericele si multa voie buna.Multi pupici pentru voi de la Roxi.

solomon gabriela attached the following image(s):
img_0707.jpg img_0710.jpg img_0733.jpg

miraa
Postat: Monday, May 1, 2006 9:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
eu cu milan m-am urcat in tren si tup acasa la ai meiras drumul a fost tare obositor(2 h) dar tare cald...am ajuns acasa la ai mei si de pe drum si pana la ai mei era milan intors cu curu-n sus...pt el era ceva strain si a reactionat normalplans mi-a plans cu lacrimi si suspine de nu stiam cum sa-l linistesc...am iesit afara,nimic...dupa vreo 3 ore de chin incontinuu imi adormise,dupa ce papase binesic si desi pat strain mi-a dormit toata noapte neintors...dimineata s-a trezit zambitor...parca nu el plansese cu o zi-n urma...si am incercat sa ma odihnesc...sunt prea dependenta de el...ai mei si surorile i-au facut toate mofturile..dar tot eu vroiam sa-l plimb,sa am grija de el..si nu m-am odihnit...dar a fost tare frumos de Pasti...sora mea mai mica s-a dus dupa lumina...am asteptat-o si apoi am stat si am papat si am baut,mai ales ca implinise si 18 aniflower
adynanemona
Postat: Wednesday, January 31, 2007 11:05 AM

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
de Paste anul trecut eram in spital, am nascut in ziua de inviere. a adus iepurasul un cadou ffff frumos in famile, eram cea mai fericita din lume
TatyKS
Postat: Wednesday, January 31, 2007 12:31 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Ce cadou frumos, gras si sanatos v-a adus Iepurasul...sa va traiasca printesa. pupici
adynanemona
Postat: Wednesday, January 31, 2007 6:57 PM

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
multumim frumos

adynanemona attached the following image(s):
img_0231_resize.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed