Cum alegeti jucariile copilului?

Options Cum alegeti jucariile copilului?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, May 4, 2012 9:31 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Cum alegeti jucariile in functie de varsta copilului? Va ghidati dupa firma, pret, review-uri pe internet, etc, etc...?
alimami
Postat: Saturday, May 5, 2012 11:32 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1844
Locatia: Romanica
Nu aleg jucariile ei dupa net pt ca nu cumpar jucarii de pe net.Prefer sa merg in magazin,sa vad jucaria,s-o iau in mana. In general, la varsta asta ii iau ceea ce stiu ca o intereseaza(puzzle,cuburi,litere magnetice..). Degeaba scrie careva pe net ca vai ce desteapta si frumoasa e papusa aia si asa i-a placut copilului sau, pt ca ganganiei mele nu-i plac papusile(desi a primit destule)..
CasandraE
Postat: Saturday, May 5, 2012 12:13 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
Si eu prefer sa merg si sa aleg jucariile la "fata locului". Asta pentru ca pana la un an, jucariile trebuie sa fie foarte rezistente (sa nu se rupa parti mici din ele, sa nu poate taia, sa nu aiba vopsea toxica etc). In schimb, atunci cand cumpar jucarii pentru copiii cunostintelor care sunt peste un an, folosesc de multe ori magazinele online.
sweet angel
Postat: Sunday, May 6, 2012 7:24 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
eu le vad in magazin si depinde daca costa mai putin pe interet le cumpar de acolo, doar e acelasi produs aceiasi firma.
nicoymika
Postat: Sunday, October 28, 2012 12:42 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 9/29/2012
Postari: 129
Locatia: Spania
Prefer sa le iau in functie de varsta,de preferinte,bineinteles ca si pretul e important.Le iau din magazin,pe net niciodata nu am comandat jucarii.
OANCEA
Postat: Sunday, January 1, 2017 6:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/31/2016
Postari: 1
Eu sunt de parere ca pe net se gasesc mai multe modele de jucarii decât la magazine, un singur magazin mai de calitate ?i care se respecta poate avea de la 500 la 5.000 de produse, avem de unde alege, iar pre?ul este de multe ori mai mic.
giovanna
Postat: Tuesday, January 10, 2017 8:43 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/13/2015
Postari: 18
Locatia: Constanta
Eu le iau de pe net, pentru ca intr-adevar am o plaja de optiuni mult mai larga, iar daca ia noroc sa dai de un site unde sunt si review0uri ale celor care au mai cumparat este super..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed