Cu uniforma sau fara?

Options Cu uniforma sau fara?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alyna
Postat: Friday, September 18, 2009 11:19 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Am fost si eu eleva si studenta...tot tacamul...si sunt PRO uniforma.ma doare capul si acum cand trebuie sa ma hotarasc cu ce trebuie sa ma imbrac cand ies din casa.Din fericire,in spital,imbrac costumul specific(verde)si...gatatopai yes Mi-am luat de-o grija...Nu-mi place sa stau f mult sa caut prin garderoba ceva potrivit..si asta zi de zi,daca as fi eleva.In plus,daca ma imbrac asa extravagant la scoala,in afara programului ce mai port??????Hainele roase pe bancile scolii,murdare de pix si cerneala????NUuuuuuuuu,frate!!!UNIFORMA.cand ies in oras pot face lejer parada modei.
Cris-DL
Postat: Friday, September 18, 2009 11:30 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
Pro uniforma !
Am purtat cu placere uniforma si tare as vrea sa poarte si copiii mei tot uniforma... scoala nu este podium de prezentare de moda angry
Vorba Alynei, pot face parada modei, dupa ore !
snowdrop
Postat: Friday, September 18, 2009 1:42 PM

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Si eu sunt Pro uniforma! Argumentele ... sunt de prisos!
o fericita
Postat: Saturday, September 19, 2009 12:51 AM

Nivel: Membru

Intrat: 9/18/2009
Postari: 82
Locatia: turnu severin
Cand am purtat uniforma imi era groaza dar mai groaza imi este acum cand vad tinuta elevilor mai bine cu uniforma ca mine decat asa dezbracate si adesea nu stii care e profesoara si care eleva pe unele le mai da de gol cate un pirsing pus prin locuri ca sa devina fata cooltunete
oanamaria
Postat: Saturday, September 19, 2009 12:59 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Si eu sunt pro uniforma ,iar scolile care se respecta impun asta elevilor .Sunt asa de frumosi imbracati toti la fel.
Si acum o intamplare haioasa acum referitor la uniforma.Se intampla in prima zi de clasa a9a cand eu o fata sfioasa de la tara m -am prezentat la deschiderea anului cu uniforma -sarafan ,cu camasa alba si tot tacamul si toata lumea se uita la mine ca la felu paispehohot eram singura de acolo in uniforma(in anul 1994).M -am simtit rusinata si in clasa o colega mi-a spus sa nu mai vin asa ca nu se mai poarta uniforma si de asta se uitau asa amuzati la mine.Si m -am conformat ce era sa fac.Pana in clasa 12 ma mai tachinau colegii<<Mai tii minte cand ai venit imbracata in uniforma?>>sic sic
raly
Postat: Saturday, September 19, 2009 9:10 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Oanacool cool
snowdrop
Postat: Sunday, September 20, 2009 12:23 AM

Intrat: 3/26/2007
Postari: 1462
Locatia: Ro. Bzzzz
Oana, hohot esti o scumpa, stiai, da?!
oanamaria
Postat: Sunday, September 20, 2009 2:21 PM

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
andru wrote:
Oana, hohot esti o scumpa, stiai, da?!

Andru computerlove
Fluturas
Postat: Sunday, September 20, 2009 3:11 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
si eu sunt pro uniforma,dar(ca doar exista)costumul la clasele 1-4 nu imi place.ma refer la baieti.cred ca ar fi trebuit sa inventeze altceva,nu tocmai costum.aici au un tricou vara,un pulovar cand e mai rece,au si geci uniformele,mi se pare mai comod pentru un copil de 8-10 ani
bereea
Postat: Sunday, September 20, 2009 7:44 PM

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22724
Pro uniforma si eu.Pana in clasa a cincea copiii poarte uniforma in Italia, adica un fel de halat peste haine .
carla
Postat: Sunday, September 20, 2009 8:29 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Si la noi e obligatorie uniforma,asa ca vin copii cu ea la scoala,in ghiozdanhohot
o fericita
Postat: Sunday, September 20, 2009 8:33 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/18/2009
Postari: 82
Locatia: turnu severin
carla wrote:
Si la noi e obligatorie uniforma,asa ca vin copii cu ea la scoala,in ghiozdanhohot

Pai si unde se mandresc cu ea?Numai in fata profesorilor?
abiand
Postat: Monday, September 21, 2009 8:17 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
butterfly wrote:
si eu sunt pro uniforma,dar(ca doar exista)costumul la clasele 1-4 nu imi place.ma refer la baieti.cred ca ar fi trebuit sa inventeze altceva,nu tocmai costum.aici au un tricou vara,un pulovar cand e mai rece,au si geci uniformele,mi se pare mai comod pentru un copil de 8-10 ani

Pro uniforma si eu dar la clasele 1-4 e incomod sa poarte copilul sacoul pe sub geaca, iar fetele arata aiurea maseluta cu pantalon pe sub fuste. Deocamdata mai avem anul asta de gradi sper ca la scoala unde vrem sa mearga se va putea discuta cu Doamna invatatoare. La mine in oras cam asa se practica, scoala are un gen de uniforma (de aceeasi culoare) iar ca si model se discuta la nivel de clasa. Cand incep clasa intai hotarasc toti parintii impreuna cu invatatoarea ce model de uniforma aleg.

Ca si fluturas, si eu as alege pt iarna pulover si geaca, iar pt fetite pantalon nu sarafanul alapale .
Laura&Alfonso
Postat: Monday, September 21, 2009 4:39 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 1856
Locatia: Spania
eu sunt pro uniforma e mult mai comod, nu stai sa it storci creerii ce ii pui copilului in fiecare dimineata, nu plange copilul ca vrea si el aceleasi haine de firma cum le are un coleg , e mai estetic, .eu pt Alfi am ales special o scoala cu uniforma, uniforma fiind formata din: tricou de maneca scurta sau lunga alb cu emblema scolii ( e un model de tricou care il gasesti in multe magazine asa ca poti alege din ce material il vrei si ii pui tu emblema scolii), pantalon din stofa gri (la fel alegi tu materialul) pulover bleomarin cu emblema scolii, pantofi negri sau bleomarin, geaca de primavara sau iarna bleomarin, Babi( un halat care e doar pt gratinita si primul an de scoala(primaria))si treiningul scolii
S.ELENA
Postat: Tuesday, September 22, 2009 12:10 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
Fara discutie: PRO UNIFORMA!!!!!!!!majoreta majoreta majoreta majoreta

La Robert la scoala uniforma este formata din pantalon negru, camasa alba si vesta neagra, care are la buzunare si la spate o dunga rosie, iar nasturii tot rosii sunt; la gat au cate un snurulet rosu.
Fetele pot opta, pe langa pantaloni sa-si faca si fusta sau sarafan (care are la fel ca vesta, nasturii si dungile rosii la spate si buzunare).

Uniformele sunt facute de niste croitori care se pare ca sunt aceeasi de cativa ani si care vin inainte de inceperea scolii sa ia masuri pentru cei care au nevoie, dar vin si pe parcursul intregului an scolar.

Din cate am inteles de la directoarea scolii la sedinta cu parintii de la deschiderea acestui an scolar, ministerul i-ar fi obligat ca de la anul sa imprime pe uniforma emblema scolii ( portretul lui Stefan cel Mare).

Eu am un mic regret in suflet ca de la anul Robert nu va mai frecventa aceasta scoala.cry uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed