Cu ce ii lasati sa va ajute?

Options Cu ce ii lasati sa va ajute?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
teea09
Postat: Tuesday, January 27, 2009 3:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Cris22Tyna sa iti traiasca comorile. Cred ca esti o mama pe deplin implinita. computerlove computerlove computerlove
Madanuta ai o adevarata gospodina in casa, foarte bine ca ii place o sa ajute mai tarziu aceste lucruri newclap newclap newclap
Fluturas
Postat: Tuesday, January 27, 2009 3:18 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
carla,ce scumpi sunt ei acolo cum te ajuta.e o placere sa stau sa ma uit la pozele astea,cat sunt de mici si cu ce spor lucra

petro,si noi am trecut prin faza asta,si crede-ma ca acum copii nu mai arunca nimic pe jos(afara,in casa nu vad cosul de gunoi).orice au de aruncat,arunca la gunoi sau imi da mie

si noi ajutam la dusul gunoiului,la facut mancare,curatenie,la spalat de geamuri,la sters praful
Cris-DL
Postat: Tuesday, January 27, 2009 3:29 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
teea09 wrote:
Cris22Tyna sa iti traiasca comorile. Cred ca esti o mama pe deplin implinita. computerlove computerlove computerlove

Multumesc frumos -asa este...innori coeur
Teea -iti doresc din suflet sa fie cat mai curand "doua liniute"! computerlove
abiand
Postat: Wednesday, January 28, 2009 8:56 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Bravo pitici harnicutzi!newclap Si piticul meu ma ajuta la pus rufele in masina, scos rufele si imi da carligele(2 cate 2) incet de tot(cateodata ma grabesc si asa incet se misca), si ii place sa dea cu aspiratorul. Jucariile le strange pt ca il pun eu, si niciodata cu drag. Cu mare drag le imprastie prin toata casa.
teea09
Postat: Wednesday, January 28, 2009 10:45 AM

cris22tyna wrote:

Multumesc frumos -asa este...innori coeur
Teea -iti doresc din suflet sa fie cat mai curand "doua liniute"! computerlove

Sa dea Dumnezeu angel Te pup si pup si comorile pupici pupici pupici
ABIAND sa iti traiasca piticutul computerlove , foarte frumos ca te ajuta la intins rufele si la masina de spalat, trebuie sa il intelegi ca e mult mai frumos sa imprastie jucariile decat sa le stranga, pentru ca imprastiate se vad mai bine hohot hohot
koko2008
Postat: Wednesday, January 28, 2009 11:24 AM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
yes yes Eu am o adevarata gospodina: ma ajuta sa strang jucariile(cateodata si singura), cand matur imi aduce farasul(de pe la 1 an stie) hartii,gunoaie ,scame aduna de prin casa si le duce la gunoi, nu lasa sticla cu apa oriunde decat pe masuta eiras ,asezam rufele impreuna,le intindem impreuna(ea imi da carlige 2 cate 2)..si ca orice copil mai are si momente de incapatanare si zice:NU VREAU!!!:003: Deh e si ea doar un copil.pupici pupici
pupici Pooopici la ingerasi!!!Orice ar face sunt asa dragalasi!pupici angel

Teea iti doresc din tot sufletul sa fie 2 liniute dance hearts
teea09
Postat: Wednesday, January 28, 2009 12:34 PM

Koko sa iti traiasca mica minune sa fie fericita si mult iubita computerlove
Multumesc pentru urare si eu sper din inima sa apara cat mai curand cele 2 liniutza pe test bounce
koko2008
Postat: Wednesday, January 28, 2009 2:04 PM

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
teea09 wrote:
Koko sa iti traiasca mica minune sa fie fericita si mult iubita computerlove
Multumesc pentru urare si eu sper din inima sa apara cat mai curand cele 2 liniutza pe test bounce

Multumim Teea..Te pupam si sa fi fericita.
computerlove
abiand
Postat: Thursday, January 29, 2009 7:52 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Multumesc Teea si "La 2 liniute!"
teea09
Postat: Thursday, January 29, 2009 7:53 AM

:018: :018:
geta1982
Postat: Friday, November 5, 2010 9:33 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Alexandru ma ajuta la:facut mizerie ,dusul pempersului ,aduce crema ptr cel mic ,aduce servetelele umede si le probeaza o tura pe el, ca si el trebuie sa miroasa bine si apoi scoate altu ptr Stefan,ii place sa il ude pe burtica la baie si adora sa se unde si el ,deci cand face unul baie e oblihatoriu sa faca si al doilea dupa aia .....
In rest Alexandru spune ca el e cel mare si un pic mic ca sa nu il mai cicalim ca El e cel mare....hainoroc
kali
Postat: Monday, July 4, 2011 1:28 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14297
Ai mei nu au decat responsabilitatea camerelor si lucrurilor lor. Ordine in haine si jucarii, strans masa dupa ce termina de mancat, aranjat patul si atat.
Ericutz e cel mai harnic. In mod regulat il apuca stersul cu servetelul umed (Pampersbanghead) televizorul, peretii si altele prin casa ori cara mopul pana in bucatarie ca a vazut el o bucatica de ceva pe jos.
shirel
Postat: Monday, July 4, 2011 8:31 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11773
Locatia: israel
Eden este foarte ajutatoare si saritoare ,i place sa mature ,sa pregateasca snitele si piftele,sa invarte la diferite creme ,sa aranjeze vesela din masina de spalat vase in dulapurile unde ajunge ea sic ,sa puna rufele la uscat si sa-si aranjeze lucrurile ei dar doar cand are chef ea !sic

Oshry ,aranjeaza si el tacamul in sertar ,apasa pe buton la robotul de bucatarie hohot curatza pe jos cu servetelul umed ,matura si in casa si afara dar va dati seama cum sic totusi este destul de harnicutz ,eu sunt multumita de ei foarte tare.
Darsy
Postat: Friday, April 11, 2014 1:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/11/2014
Postari: 4
Locatia: Timisoara
Eu il las sa duca gunoiul, sa intinda rufele (lenjeria). Uneori spala si vase (chestii simple) si intotdeauna imi amesteca la chiftele. De mentionat ca nu face din proprie initiativa NIMIC, din pacate, dar avem o metoda de cointeresare :)
Adinutza
Postat: Thursday, April 17, 2014 4:14 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/19/2014
Postari: 10
Locatia: bucuresti
Parerea mea este ca ar trebui sa ii invati de mici pe copii vostri sa va ajute la mici chestii prin casa, oricat de semnificative, o sa ii invati sa fie mai responsabili…Personal nu am copii, dar am un frate si vreau sa va zic ca nu prea face mai nimic si e destul de mare, adica nici gunoiul nu vrea sa-l duca sau sa ia o paine acol, face mutre….si ma gandesc ce o sa zica iubita/sotia lui pe viitor, chiar nu e frumos ca o fata sa faca totul si baiatul nimic, ce fetele sunt mai prejos ca baietii? Trebuie sa ii puteti in acelasi timp si pe fete si pe baieti sa va ajute la spalat vasele, la un dat cu aspiratorul cateodata, la un sters de praf dupa mobila, etc…..ii vor ajuta mult pe viitor, eu cel putin asa o sa fac, am experienta cu fratele meu si stiu cum e sa fac doar eu cu mama aproape tot in casa, recunosc ca mancarica nu fac:D, o sa incerc o data?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed