Cu ce ii lasati sa va ajute?

Options Cu ce ii lasati sa va ajute?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Fluturas
Postat: Friday, August 1, 2008 8:52 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
dya wrote:
Fluturas o sa fie foarte incintata nora ta cind va constata ca Darius stie sa gateasca...sic angel pupici Stiu ca si eu am fost incintata de Marius ca stia sa faca mai mult decit niste oua prajite sau cartofi prajiti.ras

sa stii ca eu nu sunt incantata ca sotul meu stie sa gateasca...uite asa isi mai baga nasul cateodata pe acolo,dar in acelasi timp ma bucur daca darius va invata...nu se stie ce il asteapta pe viitor
pupici pupici

laura seamana cu tatal lui si sper si eu sa ramana asa
bulibuli
Postat: Sunday, August 10, 2008 6:37 PM

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
Am dat peste topicul asta si nu ma pot abtine sa va povestesc ce ajutor de incredere mi-a fost nepotelul meu Andu, intr-o zi.. era mai mic atunci cred ca avea vreo 2 ani si ceva, numai bine ajungea sa traga tot de pe masa... eu eram la soacra mea in bucatarie, faceam o prajitura iar el, desigur ma ajuta, ca fara el ce m-as fi facut.... eu aproape terminasem prajitura si baiatul s-a apucat sa stranga toate ambalajele ramase pe masa sa le arunce la gunoi.. desigur pe un colt imi pusesem verigheta si inelul de logodna, ca mi le scot cand framant sau fac alte treburi, si, cand nu eram eu atenta baiatul a curatat de pe masa tot si a aruncat la gunoi....
vaaaai de capul meu cat le-am cautat, am mutat mobila, frigider, tot prin bucatarie si nimic, o zi intreaga am cautat toata familia inelele alea... intr-un final mi-a venit mie ideea sa ma uit in cosul de gunoi... si iata-le acolo, peste punga de la nuca de cocos alcool norocul meu ca nu apucase nimeni sa duca gunoiul...
Kiki
Postat: Sunday, August 10, 2008 8:48 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Bulibuli, super faza! hohot Mai nasol era daca ducea cineva gunoiul... Mie mi-a aruncat Dav un ceas la gunoi... cat l-am mai cautat! Nu era cine stie ce ceas, era unul bleu, care imi era tare drag! pale
sousourel
Postat: Sunday, August 10, 2008 11:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Pupam harnicelul Dariuspupici

Interesanta faza cu aruncatul la gunoi...nici eu nu-mi gasesc un cutitas de vreo saptamana si ceva....scratch , dar oricum e tardiv.
raly
Postat: Monday, August 11, 2008 7:09 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25881
Locatia: M e d i a s
Bulibuli,tare faza si Raul mi-a aruncat telecomanda de la tv la gunoi,se pare ca micutii nostrii sunt obsedati in ale curatenieihohot hohot
Fluturas
Postat: Monday, August 11, 2008 10:54 AM

raly wrote:
se pare ca micutii nostrii sunt obsedati in ale curatenieihohot hohot

eu apreciez asta la darius,care in continuare e super harnic.daca nu ii lasam,se invata puturosi si prefer sa ma ajute la ciorba decat sa il vad ca leneveste la calculator
sa ii vezi cum de multe ori si de pe strada aduna hartiile si le duce la gunoi

bulibuli
,saracul nu stia ca mai ai nevoie de inelehohot hohot
shirel
Postat: Monday, August 11, 2008 11:08 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11773
Locatia: israel
Eden este si ea obsedata de curatenie dar si de ordine,orice lucru care il vede aruncat sau imprastiat incepe sa strige
"la loc",La loc".Deja sunt satula dar nu am incotro ma pune ea la treaba automat.
Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.Dealtfel nu arunca nimic doar pampersul ei si striga la gunoi ,la gunoi cind vede ceva rupt!
Durere cu ea,si sa vedeti ce m-a asteapta
cind va fi mai mare!
Asa face peste tot ,a fost la soacra mea si ea nu este cine stie ce de ordonata vai ce gura a deschis acolo Eden s-a apucat soacrela la facut curat rapid!hohot hohot
Asta ne pune pe toate la punct!
S.ELENA
Postat: Monday, August 11, 2008 10:51 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7308
Locatia: Printre probleme......
butterfly wrote:

...
sa ii vezi cum de multe ori si de pe strada aduna hartiile si le duce la gunoi

...

Offff si Denis m-a disperat cu adunatul tuturor gunoaielor de pe strada si pusul lor in tomberoane/pubele/cosuri (care de cele mai multe ori nu prea exista, sau este doar capacul de la cosrambo guns )hohot hohot
bulibuli
Postat: Monday, August 11, 2008 11:11 PM

shirel wrote:
Eden este si ea obsedata de curatenie dar si de ordine,orice lucru care il vede aruncat sau imprastiat incepe sa strige
"la loc",La loc".Deja sunt satula dar nu am incotro ma pune ea la treaba automat.
Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.Dealtfel nu arunca nimic doar pampersul ei si striga la gunoi ,la gunoi cind vede ceva rupt!
Durere cu ea,si sa vedeti ce m-a asteapta
cind va fi mai mare!
Asa face peste tot ,a fost la soacra mea si ea nu este cine stie ce de ordonata vai ce gura a deschis acolo Eden s-a apucat soacrela la facut curat rapid!hohot hohot
Asta ne pune pe toate la punct!

hohot hohot hohot hohot e nemaipomenita Eden!!
bulibuli
Postat: Monday, August 11, 2008 11:13 PM

butterfly wrote:

bulibuli[/b],saracul nu stia ca mai ai nevoie de inelehohot hohot

pai da, copilul a gandit corect... nu le pun in prajitura deci nu mai am nevoie de ele, sunt bune de aruncat...
offfffff, adultii astia, cu gandirea lor incalcitascratch
sousourel
Postat: Thursday, August 14, 2008 3:54 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
shirel wrote:
Verigheta mea fiindca am mainile umflate am pus-o si eu undeva dar nu unde -iera locul ei ,Eden repede mi-a luat-o si mi-a dus-o la caseta.

hohot hohot hohot imi amintesc de o faza superhaioasa, cand mama, fiind la noi in vizita, si-a lasat peste noapte bijuteriile pe noptiera, iar dimineata, nu le gasea nicaieri. Ne-a intrebat pe noi,le-a cautat..nimic! Ce bine ca i-a venit ideea sa-l intrebe pe Victor...care le adunase, le pusese in caseta mea...si stia exact despre ce era vorbadance
bulibuli
Postat: Thursday, August 14, 2008 7:08 PM

sousourel wrote:

hohot hohot hohot imi amintesc de o faza superhaioasa, cand mama, fiind la noi in vizita, si-a lasat peste noapte bijuteriile pe noptiera, iar dimineata, nu le gasea nicaieri. Ne-a intrebat pe noi,le-a cautat..nimic! Ce bine ca i-a venit ideea sa-l intrebe pe Victor...care le adunase, le pusese in caseta mea...si stia exact despre ce era vorbadance

Si tocmai in situatii din astea pe copil nu-l baga nimeni in seama, nu-l intreaba.. ca deh e copil, ce stie el? Si iaca, el stie mai bine ca toti hohot
Roxanel
Postat: Saturday, August 16, 2008 8:24 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Ma ajuta sa pun rufele la uscat, ma ajuta sa curat in bucatarie, in general lucruri de sters, sa strangem jucariile, ma ajuta cu caratul pachetelelor cand venim de la piata, sa rup buruienile din gradina si cam atat. Poate or mai fii dar nu-mi vin acum in minte.
carla
Postat: Saturday, August 16, 2008 1:45 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Astazi l-am lasat pe Cristian sa ma ajute la prajitura.La inceput n-am vrut ca ma incurca ,normal,apoi mi-am amintit cum nu ma lasa mama sa fac nimic,pe acelasi motiv,ca nu stiu si o incetinesc ,si eu n-am mai avut curajul sa invat nimic de la ea...Drept urmare am facut prajitura impreuna-sa nu va mai povestesc cum arata bucataria meabanghead
Dar el a fost atat de fericit ca ma ajutatopai
Fluturas
Postat: Saturday, August 16, 2008 4:04 PM

saptamana trecuta m-au ajutat la spalat vase
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed