cresterea parului o problema

Options cresterea parului o problema
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sfefania_Johansson
Postat: Friday, May 16, 2008 8:28 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
Cristy wrote:
Buna Vasilica si bine ai venit flowers

Tie sau sotului va creste parul repede? De ex mie tot imi creste foarte greu deci se poate sa fie genital....

GENITAL????cyclops cyclops cyclops cyclops hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot
cred ca i vrut sa spui geneticsic sic in orice caz, ai fost o super draguta la faza astapupici pupici pupici
stele_pe_cer
Postat: Monday, May 19, 2008 7:30 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Eu stiu ca raderea in cap nu indeseste parul deloc.
dya
Postat: Monday, May 19, 2008 8:23 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
stele_pe_cer wrote:
Eu stiu ca raderea in cap nu indeseste parul deloc.

Nici eu nu cred ca tunderea la chelie indeseste parul.angel
Eu ziceam de raderea in cap nu pentru indesat parul ci pentru a inlatura puful cu care se nasc bebeii si a oferi posibilitatea cresterii adevaratului parut. Si eu am tuns-o pe Cezara cheliutza alaltaieri pentru ca incepuse pufuletul sa se roada si la spate se scamosa tot , acum sa vedem cum creste. ras
stele_pe_cer
Postat: Monday, May 19, 2008 8:25 AM

Postari: 6678
EU pe Matei nu l-asm ras in cap ca nu am avut masina de tuns cand el era asa mic.In skimb l-am tuns scurt ori de cate ori a fost nevoie, dar pt a-l usca mai usor.

Acum, daca as mai avea un bebe, l-as rade in cap inca din primele luni.Numai cand imi amintesc de caltii lui Matei si ma ia durerea de capplans !
dya
Postat: Monday, May 19, 2008 8:34 AM

Si Cezara incepuse sa faca scame si se prindeau de parutz ca toata ziua eram cu forfecutza in capul eibanghead pina cind am zis GATA , i-am facut cunostinta cu aparatul de tunssic ca sa vedem reactia....nici o treaba nu a avut gagicayes din contra aparatul mergea iar ea vroia sa-l papehohot . Nefiindu-i frica de el nici nu am mai stat pe ginduri. Inca in momentul tunderii a stat pe masinutza ca nu a vrut la mine in brate. Acum ma laud si eu ca am fetita curajoasa.sic
miraa
Postat: Monday, May 19, 2008 9:05 AM

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
dar pt cei care nu prea au par, cum e cazul nostruras nu e necesara tunsoarea cheliuta
noi l-am tuns cu nr 1 si fiind si blond, spuneai ca e ras in capras sic
dc il tundem cat mai scurt(in cazul primei tunsori) parul ajunge cat de cat la aceeasi lungime si da impresia unui par mai despupici
delfinasa
Postat: Monday, May 19, 2008 11:31 AM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Pana pe la 1 an, fii-mea avea 3 carlionti mici in cap...n-am tuns-o nici macar o data pana acum, chiar daca ii creste parul greu, dar nu i s-a incurcat asa rau incat sa trebuiasca sa ii tai smoacele incurcate...si are un par tare frumos si nici prin cap nu-mi trece s-o tund nu.
...nu cred ca daca tunzi copilul la chelie va avea firul mai gros si ii va creste parul mai repede...eu am fost tunsa prima data la 4 ani, nu aveam parul asa lung, dar aveam niste carlionti superbi si dupa tunsoarea aia n-am mai avut parul atat de ondulat si n-a crescut mai repede, iar ai mei au fost tare ofticati ca m-au tuns fool.
Lilly of the valley
Postat: Monday, May 19, 2008 11:35 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
pe Leea am tuns-o cu 1 si rezultatul tot ala e: par de pisi cu n vartejuri. bagajul genetic, in privinta podoabei capilare, e sarac la noi.uff
dya
Postat: Monday, May 19, 2008 12:06 PM

miraa wrote:
dar pt cei care nu prea au par, cum e cazul nostruras nu e necesara tunsoarea cheliuta
noi l-am tuns cu nr 1 si .......

A pai nici Cezara nu este rasa de tot in cap , fiind cu masina nici nu ar avea cum. Si ea este blondutza de aia se si vede ca ar fi ca un bec.hohot
miraa
Postat: Monday, May 19, 2008 12:40 PM

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
asa arata mi, tunsras
urmeaza sa ne frizam din nouyes
dya
Postat: Monday, May 19, 2008 12:43 PM

Mi esti un frumos si tuns si ne-tuns.love pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed