Cresa versus bona

Chestionar intrebare: Ce ati alege in situatia intoarcerii la servici?
Alegere Voturi Statistici
bona 29 32%
cresa 59 67%

Options Cresa versus bona
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Wednesday, May 23, 2007 7:08 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Kiki wrote:
Bravo, Cristinica! firstprize

Merci Cris.
Maria & Mario
Postat: Wednesday, May 23, 2007 7:09 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Oau, bravo Cristinuca ! Suuuuper ! Da Doamne sa fie la fel si la noi !!!!!! angel angel angel

Ma bucur mult ca toate sunt super pentru voi ! bravo cool
MNiko
Postat: Wednesday, May 23, 2007 7:11 PM

Maria & mami wrote:
Oau, bravo Cristinuca ! Suuuuper ! Da Doamne sa fie la fel si la noi !!!!!! angel angel angel

Ma bucur mult ca toate sunt super pentru voi ! bravo cool

Multumim oana. Succes si voua cand va fi cazul
delfinasa
Postat: Wednesday, May 23, 2007 8:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Deea, sa te faci bine, pui, sa te intorci la gradi la copii pupici Sanatate si lui mami, sa-i treaca si ei repede raceala pupici

Cristinica, bravobravo bravo bravo, ne bucuram ca-ti place la cresa si ca te-ai acomodat asa de rapid pupici
Miri
Postat: Wednesday, May 23, 2007 8:56 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mihaela, ce succes!bravo Uite mami, ca fetitza ta vrea la cresa!Bravo, pui mic!Pupic de la noi pentru tine!pupici
MNiko
Postat: Wednesday, May 23, 2007 9:22 PM

Miha, Miripupici
Nici nu-mi vine sa cred ca a fost asa cuminte mai ales la somn.
Am pus cateva poze de la cresa aici http://www.totsites.com/tot/kitty/journal
MNiko
Postat: Thursday, May 24, 2007 9:02 AM

Azi dimineata cand am ajuns la cresa Cristina a recunoscut imediat atat locul cat si educatoarele. S-a grabit sa urce scarile si cat pe ce s-o scap in clasa inainte s-o schimb.
Sunt foarte mandra ca mi-au laudat-o si educatoarele din schimbul de dimineata si mi-au spus ca " e foarte inteligenta si cuminte". Si ca mananca tot.
Kiki
Postat: Thursday, May 24, 2007 9:14 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
MNiko wrote:
Azi dimineata cand am ajuns la cresa Cristina a recunoscut imediat atat locul cat si educatoarele. S-a grabit sa urce scarile si cat pe ce s-o scap in clasa inainte s-o schimb.
Sunt foarte mandra ca mi-au laudat-o si educatoarele din schimbul de dimineata si mi-au spus ca " e foarte inteligenta si cuminte". Si ca mananca tot.

Bravo, mai Cristinica! Uite ce mandra e mami de tine! Tine-o tot asa! firstprize firstprize
crista
Postat: Thursday, May 24, 2007 9:38 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Felicitari Cristinica pentru prima zi de cresa, am vazut ca ti-a placut, ai fost cuminte si chiar ai papat tot bravo M-am uitat la poze si sunt super. Pupici si de de la David pupici pupici
Andi&Mariuca
Postat: Thursday, May 24, 2007 4:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
Mihaela, primiti si sincerele noastre felicitari! pupici m-am uitat la poze, totul este f frumos, nou, superb! ce sa mai zic! iar Cristina m-a impresionat f placut cu cat de cuminte a fost si cat de "matura" este pt varsta ei. de fapt, am vrut sa iti spun de mai demult, de cand ne-am cunoscut, ca fetita ta pare mai matura si cred si este decat varsta ei.

nici nu stii ce mult ma bucur ca e cuminte si ca se simte bine acolo si ca s-a "lipit" de colegi si de educatoare. sunt extrem de curioasa sa vedem cum ii va merge mai departe si cred ca o sa ma mai gandesc si eu la varianta asta. abia astept sa ne vedem curand sa povestim "live" experienta voastra cu cresa. oricum, eu simt in acest moment, ca ar fi cazul sa facem ceva: ori o bona care sa ma ajute cu el, macar de 2-3 ori pe saptamana, ori o cresa f buna unde sa il mai duc din cand in cand ca sa mai iau si eu o gura de aer. sa vedem.oare
kali
Postat: Thursday, May 24, 2007 5:03 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Felicitari pentru un copil asa de cuminte! Sincer, nu credeam ca un copilas poate reactiona atat de bine in legatura cu mersul la cresa... mi-as dori si eu asa o bucuriebravo
MNiko
Postat: Thursday, May 24, 2007 10:21 PM

Multumesc fetelor. Adevarul e ca am avut si "antrenamentul" de cand o lasam cu bona, dar totusi m-a uimit mult cat de bine se simte acolo.
Acasa a inceput sa ceara deja si olita si sa vorbeasca mult pe limba ei.
mommy
Postat: Thursday, May 24, 2007 11:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Bravo, Cristinica! bravo
Mihaela, cred ca toate ne dorim asa copil sociabil si adaptabil ca al tau! cool
MNiko
Postat: Thursday, May 24, 2007 11:27 PM

Miru wrote:
Bravo, Cristinica! bravo
Mihaela, cred ca toate ne dorim asa copil sociabil si adaptabil ca al tau! cool

Multumesc Miru.pupici pupici pupici
Succes si voua si piticutilor vostrii in a-i integra usor in colectivitate, indiferent de momentulpe care il alegeti sa faceti asta.

Va dau un sfat: Cautati cu mult timp inainte cresa/gradinita la care vreti sa il duceti. Dupa ce sunteti sigura de institutia aleasa si ca sunteti primiti acolo, urmariti programul cresei/gradinitei (ore de masa, meniu, program de joaca, somn, etc...) si incercati sa va obisnuit piticul din timp cu acest program pt ca astfel schimbarea nu va mai fi asa de mare pentru el. Nu va mai lupta decat cu ideea ca ramane acolo nu si cu faptul ca programul lui cu care se simtea atat de bine este dat peste cap. Intr-un fel se comporta un copil care trebuia sa i-a pranzul la 15 si altfel unul care trebuia sa ia pranzul la 12, cand la cresa ora mesei este 11.30.
Lilly of the valley
Postat: Friday, May 25, 2007 5:14 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Felicitari Cristinica!
O fetita pe cat de frumoasa pe atat de isteata! Stie ea unde e mai bine si unde are cu cine se juca. De acum o sa inceapa sa si vorbeasca. In felul ei iti povesteste ce a facut pe la gradi.
Cresa arata foarte bine, e un plus pentru ea ca mananca singura, de cele mai multe ori se intampla ca cei ce nu mananca singuri sa fie hraniti cu aceeasi lingurita.
Ma bucur ca ii place, iar tu esti linistita din punctul acesta de vedere.

Lilly of the valley attached the following image(s):
hugs.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed