Cresa versus bona

Chestionar intrebare: Ce ati alege in situatia intoarcerii la servici?
Alegere Voturi Statistici
bona 29 32%
cresa 59 67%

Options Cresa versus bona
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MNiko
Postat: Friday, April 20, 2007 4:57 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
cris22tyna wrote:

yes Te cred, pt ca si eu sunt la fel de fericita yes

Am fost la gradi, am facut cerere sa inceapa cat mai repede, s-a aprobat yes am facut analizele ei, mai le avem pe ale noastre si cum avem rezultatul, luni sau marti, mergem la gradi yes yes

Felicitari Cris. Mie nici acum nu prea imi vine sa cred ca am reusit pt ca nu ma asteptam sa gasesc loc. Eram cam a 40-a pe lista de asteptare.
Kiki
Postat: Friday, April 20, 2007 6:02 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
cris22tyna wrote:

yes Te cred, pt ca si eu sunt la fel de fericita yes

Am fost la gradi, am facut cerere sa inceapa cat mai repede, s-a aprobat yes am facut analizele ei, mai le avem pe ale noastre si cum avem rezultatul, luni sau marti, mergem la gradi yes yes

felicitari! Are mama fata de gradinita! yes
Cris-DL
Postat: Friday, April 20, 2007 6:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
yes pupici pupici MNiko, kiki .... deabia astept sa vad daca o sa-i placa uff sper sa se acomodeze repede !
Kiki
Postat: Friday, April 20, 2007 6:15 PM

cris22tyna wrote:
yes pupici pupici MNiko, kiki .... deabia astept sa vad daca o sa-i placa uff sper sa se acomodeze repede !

Eu cred ca se va acomoda. ras
monique
Postat: Friday, April 20, 2007 7:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Cu cat timp inainte se face cererea pt inscriere (mai exact pt obtinerea unui loc)?

Bravooo!!! Deea, dragalaso, sa ne povestesti si noua cum este, ca de-acum ne pregatim si noi... macar sufleteste pana pe la 3 anisori...
MNiko
Postat: Friday, April 20, 2007 8:44 PM

monique wrote:
Cu cat timp inainte se face cererea pt inscriere (mai exact pt obtinerea unui loc)?

Bravooo!!! Deea, dragalaso, sa ne povestesti si noua cum este, ca de-acum ne pregatim si noi... macar sufleteste pana pe la 3 anisori...

Monique, la noi la Brasov nu s-au facut cereri de inscriere pana acum, doar te duceai sa vorbesti si te trecea eventual pe o lista de asteptare. Unele crese nici nu fac liste de asteptare. Eu am fost prima data prin februarie si le-am spus ca vreau cat mai curand posibil. Aveau lista separata pt cei care vroiau din toamna. Intre timp tu trebuie sa treci sa vezi ce mai e nou, sau macar sa suni. Eu azi am sunat sa vad daca s-a mai eliberat vreun loc si am aflat ca se fac inscrieri la o cresa care a fost inchisa pana acum pt renovare. La asta o sa mergem din momentul in care se deschide(inceputul lui mai).
Miri
Postat: Friday, April 20, 2007 9:17 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Felicitari, Cris!Sper ca DEEI sa-i placa la gradi!angel
Cris-DL
Postat: Wednesday, May 2, 2007 10:45 AM

Monique, Miri pupici pupici

Nu stiu ce sa zic de cererea de inscriere, cred ca depinde de fiecare oras, de fiecare gradinitza, noi (cum am mai spus am avut "cunostintze" ) am facut cererea cu 1-2 saptamani inainte.

Gata ! noi suntem la gradi la aceasta ora, am dus-o dimineatza la ora 8, am schimbat-o si am dus-o la masa, a "miorlait" putzin, am stat langa ea la masutza ca asa a vrut, pe scaunele alea minuscule alcool , a papat tot, a stat de vorba cu fetitzele de la masa ei, i-a spus domnei cum o cheama si a cerut sa faca pipi. Doamna a luat toate fetitze si le-a dus la wc, impreuna cu Deea, iar noi am ne-am ascuns si am fugit (la ora 8.30) ras Am vazut-o cu gramada cand a intrat in sala de joaca si era ok, adik nu plangea dance

La ora 12-13 se duce tati s-o spioneze prin geam, ca sunt la parter chitara Sper, si ma rog sa-i placa si sa fie bine uff

Kiki
Postat: Wednesday, May 2, 2007 10:59 AM

Pupam bubulina care a inceput gradi! pupici love

O sa fie bine, mami, o sa vezi! ca Deea e fetita prietenoasa si se va acomoda repede cu copiii!pupici
Maria & Mario
Postat: Wednesday, May 2, 2007 11:08 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Bravo, Deea ! bravo Sa fii happy la gradi printre copii, sa inveti poezii si cantecele, sa o uimesti pe mami. Tu oricum esti fetita mare , deci mami sa nu isi faca probleme si griji ! pupici
Ema
Postat: Wednesday, May 2, 2007 11:21 AM

Cris22tyna va tin pumnii ca sa fie bine!
Sigur Deea o sa se obisnuiasca bine la gradinita!
Asteptam vesti!

flowers flowers flowers
MNiko
Postat: Wednesday, May 2, 2007 11:36 AM

Bravo Deea. Astaptam sa ne povestesti cum a fost in prima zi de "serviciu".sic
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 2, 2007 7:27 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Pupici noii gradinarite. Sa invete multe poezii si cantecele!flowers
Cris-DL
Postat: Thursday, May 3, 2007 10:42 AM

kiki, Oana, Ema, Miha, mariuta pupici pupici va multumim mult de tot pt incurajari.

Ieri a fost cum a mai fost, a plans vreo ora si a uitat, la pranz a papat ciorbita si pilaf, aproape tot si a facut nani fara probleme. Tati a fost si a spionat si i-a facut poze cu telefonul cand dormea, o sa va arat cum erau aliniati in patucuri.

In schimb, azi dimineata de la trezire a inceput circul plans din start a spus ca nu mai merge si a inceput sa planga. Eu am plecat la serviciu, iar Dragos cu ea la gradi plangand, a plimbat-o cu masina putzin si intr-un final au intrat in gradinitza uralnd. plans Dragos impreuna cu educatoarele, au incercat s-o calmeze, c`o fi c`o patzi, nimik....nu a vrut si pace, tzipa dupa mine. A uract-o iar in masina si a adus-o la mine la serviciu, m-am invoit si iar la gradi banghead Am stat cu ea la masa, am intrat in sala de joaca, cam vreo 2 ore, mai plangea, mai se agatza de gatul meu si "nu ma lasa mami aici" plans banghead La un moment dat s-a luat cu joaca si am fugit, fara sa ma vada, in momentul cand am iesit din gradinitza am si auzit-o cum urla plans dar m-a luat taica-su si am plecat, trebuia sa ajung la serviciu si eu si el, nu aveam ce face.

Am luat nr de telefon al educatoarei si am sunat-o pe la 11, sa vad ce mai face....mi-a spus ca s-a mai linistit, a stat mult timp pe geam si spunea "acuma vine mami, acuma" plans

In concluzie, cand am ajuns la serviciu am plans si eu 30 min, am sunat-o pe mama de la bucuresti sa vina iar la noi sa o duca ea dimineatza la gradi, ca eu nu mai rezist, mi se rupe sufletul cand o vad plangand asa si mai ales cand imi spune "nu ma lasa mami, nu ma lasa" .... acum inca am un gol in stomac si sunt "varza" pale fool nu ma pot concentra la nimik
MNiko
Postat: Thursday, May 3, 2007 11:11 AM

Imi pare rau pt ceea ce se intampla, dar trebuie sa fii tare. Din cate am citit eu despre primele zile la cresa/gradi, copii reactioneaza asa pt ca se simt abandonati si nu au siguranta ca o sa te intorci dupa ei.
Va urez succes cu acomodarea.

PS: Mi se strange inima numai cand citesc despre reactia ei de azi dimineata, dar sa o si aud....cry cry .Asta o sa ma astepte si pe mine oare?scratch
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed