Cresa versus bona

Chestionar intrebare: Ce ati alege in situatia intoarcerii la servici?
Alegere Voturi Statistici
bona 29 32%
cresa 59 67%

Options Cresa versus bona
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Postat: Friday, April 13, 2007 11:54 AM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
bravo bravo mami yes Dav, acomodare cat mai placuta

Noi, asteptam listutza, luni sau marti si gata la gradi cu noi yes incepem de luna aceasta sau de la 1 Mai dance
MNiko
Postat: Friday, April 13, 2007 11:58 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ma bucur pentru voi ca ati reusit sa ii inscrieti. Eu inca mai bat pe la usile creselor sa vad daca se gasesc locuri.
Kiki
Postat: Friday, April 13, 2007 11:59 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
cris22tyna wrote:
bravo bravo mami yes Dav, acomodare cat mai placuta

Noi, asteptam listutza, luni sau marti si gata la gradi cu noi yes incepem de luna aceasta sau de la 1 Mai dance

Acomodare placuta si voua! pupici pupici pupici
Kiki
Postat: Friday, April 13, 2007 12:00 PM

cute_baby_of_mine wrote:
Kiki, cat dai pe luna si ce ii asigura? Sunt tare curioasa...

Voi plati 5 milioane pe programul scurt (de la 8 la 12:30) si de cand ma voi intoarce la serviciu il voi da la program lung, adica 8-18:00 si voi plati 8 milioane. Am scris la alt topic ce imi asigura. O sa pun linkul imediat!
Kiki
Postat: Friday, April 13, 2007 12:01 PM

MNiko wrote:
Ma bucur pentru voi ca ati reusit sa ii inscrieti. Eu inca mai bat pe la usile creselor sa vad daca se gasesc locuri.

pupici pupici Mult succes si voua. de asta l-am si inscris de acum pentru ca e devreme si inca nu cauta lumea locuri. De la vara va fi criminal sa gasesti un loc. pale
MNiko
Postat: Friday, April 13, 2007 12:04 PM

Kiki wrote:

pupici pupici Mult succes si voua. de asta l-am si inscris de acum pentru ca e devreme si inca nu cauta lumea locuri. De la vara va fi criminal sa gasesti un loc. pale

Aici e deja CRIMINAL sa gasesti locuri. Te pun pe lista de asteptare pt toamna, adica daca vrei sa duci copilul din toamna. Inclusiv la o cresa care a fost in renovare completa si care se va deschide abia peste o saptamana sau doua.
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, April 13, 2007 12:05 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Mult! 8 milioane e o avere! e drept ca au multe de oferit, dar parca... Sau poate m-am obisnuit eu cu preturile din Piatra. Nepoteii mei merg la gradinita particulara, cu profesor de actorie, curs de dans modern, curs de engleza, spatiu de joaca si in interior si afara, patuturi pentru fiecare in parte, intr-un dormitor super dragut, si toate la 80 Euro, pentru ca ei nu platesc transportul. Daca ar fi cu totul, ar fi 100 Euro. Unde mai pui ca al doilea, beneficiaza de reduceri!
Kiki
Postat: Friday, April 13, 2007 12:11 PM

cute_baby_of_mine wrote:
Mult! 8 milioane e o avere! e drept ca au multe de oferit, dar parca... Sau poate m-am obisnuit eu cu preturile din Piatra. Nepoteii mei merg la gradinita particulara, cu profesor de actorie, curs de dans modern, curs de engleza, spatiu de joaca si in interior si afara, patuturi pentru fiecare in parte, intr-un dormitor super dragut, si toate la 80 Euro, pentru ca ei nu platesc transportul. Daca ar fi cu totul, ar fi 100 Euro. Unde mai pui ca al doilea, beneficiaza de reduceri!

Eh, poate la al doilea voi avea si eu reducere sic Dar sa stii ca 8 mil e putin fata de ce alte scoruri sunt. La alte gradinite costa 9 mil programul scurt pana la 12 - 13...Nu mai zic ca pt programul lung ajungi sa platesti 15-16 milioane. Plus ca iti ia bani si pt serbari si alte activitati ale copiilor...
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, April 13, 2007 12:24 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Am inteles, Kiki! La noi toate astea costa 80 Euro. Cu tot cu rechizite, cu serbari televizate si transmise pe posturile locale de televiziune, cu diferite concursuri interscolare. Nepotelul meu mai mare (adica 5 ani), tocmai a castigat locul II la un concurs de cantecele, la care au participat gradinite din tot judetul.
Gradinita de care iti spun are si cursuri I - XII. In sistemul scolii americane.
Rody
Postat: Friday, April 13, 2007 12:51 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
moaaaaaaaaaaa....aici gadinitele de stat sunt gratis,doar cele particulare sunt cu plata.Noi mergem in Septembrie la gradi yes
MNiko
Postat: Friday, April 13, 2007 1:09 PM

Rody wrote:
moaaaaaaaaaaa....aici gadinitele de stat sunt gratis,doar cele particulare sunt cu plata.Noi mergem in Septembrie la gradi yes

Rody, cred ca e vorba de o cresa particulara cea spre care s-a orientat Kiki. Eu caut una de stat la care se plateste doar meniul zilnic(in jur de 4-5 Ron pe zi). Una particulara nu imi permit pt ca nu e in localitatea in care stau eu.
Kiki
Postat: Friday, April 13, 2007 1:12 PM

Da, Rody, cresa e privata. Dar sa stii ca si cele de stat se platesc la noi alcool
Rody
Postat: Friday, April 13, 2007 1:18 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Aha...aici cele de stat sunt gratuite.Si cresele si gradinitele.Si trebuie sa caut o gradinita pt Elo.dar asta cand plecam din Nantes!
MNiko
Postat: Friday, April 20, 2007 1:54 PM

yes yes yes yes yes yes
Sunt atat de fericita ca nici nu pot sa stau pe scaun de veselie. Incepand de luna viitoare mergem si noi la cresa. Am reusit in sfarsit sa o inscriu. De luni incep sa strang actele nesecare si sa facem analizele.
Abia astept.
Cris-DL
Postat: Friday, April 20, 2007 2:07 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
MNiko wrote:

Sunt atat de fericita ca nici nu pot sa stau pe scaun de veselie.

yes Te cred, pt ca si eu sunt la fel de fericita yes

Am fost la gradi, am facut cerere sa inceapa cat mai repede, s-a aprobat yes am facut analizele ei, mai le avem pe ale noastre si cum avem rezultatul, luni sau marti, mergem la gradi yes yes

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed