creme solare

Options creme solare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Thursday, June 9, 2011 8:35 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Pentru ca in zilele noastre Soarele nu mai e ce era odata ,devine din ce in ce mai periculos ,de ozon, poluarea ,stiti deja.
Deci sa trec la subiect ,trebuie sa-mi fac provizia de creme solare pentru vara asta si ma intreb daca aplic in fiecare zi cate o lingura-doua de crema dinasta cu ce ma aleg...protectie impotriva soarelui da cu siguranta dar ficatul meu bombardat cu chimicale cine-l protejeaza?cry
Asa ca am inceput sa gogalesc dupa retete naturale de facut creme solare.Una am gasit , e simpla ceara de albine se topeste in ulei de masline si se adauga oxid de zinc praf.
Va invit sa cautam cat mai multe retete si sa le facem cu mana noastra in bucatarie grup
ingerash
Postat: Thursday, June 9, 2011 8:43 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Si eu as fi interesata sa fac asa ceva.majoreta
t-mihaela
Postat: Thursday, June 9, 2011 10:59 PM

Poate fetele care fac sapunuri pe Breslo sa faca si asa ceva...mai caut
delfinasa
Postat: Thursday, June 9, 2011 11:10 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Poate la voi se gasesc usor si sunt ieftine materiile prime...pentru mine e durere la capitolul produse naturistemaseluta...pe net as gasi, ca gasesti orice, dar la ce pret ajung alcool...mai usor e sa iau un spray de pe raft...vara asta ne dam tot cu Neutrogena wet skin kids thumright -are indicele de protectie mare, se aplica in 2 timpi si 3 miscari, intra foarte repede in piele, ti-o lasa catifelata si miroase si a lamaie.
oanamaria
Postat: Friday, June 10, 2011 8:19 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu sunt reticenta la cremele facute in casa .
Folosesc din comert Nivea si Vichi -sunt testate dermatologic si sigure.
Maria & Mario
Postat: Friday, June 10, 2011 8:20 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Aveti timp, rabdare si curaj ...... Eu nu ...... si nici nu risc!

Clinique , Nivea invisible , Hawaiian Tropic, Piz Buin ..... 50+ copii , 20 noi .... si gata !!!

Dar va urmaresc cu interes ! topai
shirel
Postat: Friday, June 10, 2011 4:23 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
La puterea soarelui de aici nici o crema naturala de protectie nu va ajuta la noi ,mai ales la copii de aceea nici eu nu le folosesc cu toate ca sunt o mamica bio in multe altele.
t-mihaela
Postat: Friday, June 10, 2011 7:33 PM

Deci astea naturale nu au protectie buna?de fapt ce da protectia...zincul sau cera ...Delfinasa, o sa incerc si eu crema ta, pare tentanta.Eu am una tot waterproof dar e uleioasa . Nu e usor de gasit ceara de albine,adica e usor dar e asa de scumpa plans
giulia_mamik
Postat: Saturday, June 11, 2011 4:54 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Hmmmmm m-au apucat putin nervii citind titlul topiculuihohot hohot sic .Anul trecut imi vine mandrul fecior acasa cu o crema de la Bioderma kid+50FP pe care daduse o gramada de bani.Si normal ca mi-a sarit mustarul,atatia bani pt o crema solara.Si ce e mai grav e ca nici la mare nu am mai ajuns banghead toanerele .Nu ca iti vine sa iti ei campii si sa fugi unde vezi cu ochii?!Am noroc ca are termen de valabilitate pana in 2013.Poate pana atunci da Dumnezeu si ajung si eu pe la mare ori undeva sa imi expun pielea mea albinoasamaseluta ...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed