Creme hidratatante

Options Creme hidratatante
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 18, 2006 3:30 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Ce creme hidratante ati folosit in sarcina? Ati folosit numai din cele speciale pentru maternity, sau creme obisnuite? In prima sarcina am inceput hidratarea inca din prima luna, iar acum trebuie sa imi pregatesc corpul pentru "labartzare", ca nu as vrea nici in sarcina asta sa fac vregeturi (in prima sarcina am scapat, sa vedem acum sic )
Ely
Postat: Thursday, May 18, 2006 5:20 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Eu am folosit crema Mustela speciala pentru sarcina si este recomandata sa o folosesti si o luna dupa ce ai nascut.Eu zic ca a fost buna am ramas cu 5,6 vergeturi care abia se vad undeva in partea de jos a burtii , de multe ori mai uitam sa-mi dau.ras
taki
Postat: Thursday, May 18, 2006 5:28 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Eu am inceput cu Loreal antivergeturi, destul de buna dar cam piperata la pretuff .

Cand au inceput mancarimile, baza a fost uleiul de masline care, cred eu ca mi-a hidratat pielea foarte bine pentru ca nu mi-a aparut nici macar o vergetura yes .

Am mai folosit baby lotion de la Pigeon ( by the way, e brand japonez ) cu care iarasi m-am inteles destul de bine...problema fiind mancarimile.

Maria & Mario
Postat: Thursday, May 18, 2006 5:48 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Postari: 9853
Locatia: Departe-poate prea departe
Eu am toata sarcina creme speciale pentru gravide de la Palmer's. Sunt speciale pentru sarcina si inpartite pe categorii. Pentru burtica si coapse , pentru sani, pentru prevenirea vergeturilor. Pentru atenuarea vergeturilor ! Sunt super. Eu nu am facut absolut nici o vergetura pe burtica , coapse , posterior , solduri. doar pe sani am cate doua dungulitze ( insesizabile laprima vedere ) .
Aici le gasesti la raioanele pentru gravidutze !
sousourel
Postat: Thursday, May 18, 2006 7:20 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Crema hidratanta de la favisan, crema cu coenzima q10 de la favisan si crema impotriva vergeturilor Sanosan. Nu am nici o urma de vergetura, din fericire ras
AdrianaC
Postat: Thursday, May 18, 2006 7:26 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Elancyl - Antivergeturi - pentru perioada sarcinii

Atentie ! Exista si Elancyl - antivergeturi pentru dupa nastere !
Kiki
Postat: Thursday, May 18, 2006 8:19 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu am folosit Lotiune antivergeturi de la Asla Vital...dar mereu uitam sa ma dau. Cand am inceput sa ma dau ca lumea era prea tarziu.
Mai buna decat asta este Crema antivergeturi de la Sanosan.
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 18, 2006 10:27 PM

Kiki wrote:

Mai buna decat asta este Crema antivergeturi de la Sanosan.

Sanosanul este aceeasi fima care produce produsele de bebei?
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 18, 2006 10:29 PM

taki wrote:

Cand au inceput mancarimile, baza a fost uleiul de masline care, cred eu ca mi-a hidratat pielea foarte bine pentru ca nu mi-a aparut nici macar o vergetura yes .

Taki, uleiul de masline am inteles ca este extraordinar de bun, dar cum il aplicai, ca parca nu ma tenteaza sa intru in pat ca o salata, uleioasa si ...urat mirositoarpuker ...faceai cumva un amestec anume?
Miri
Postat: Thursday, May 18, 2006 10:38 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Eu am avut un ulei special pentru gravide,mi l-a adus sotul meu din Germania,nu trebuia sa pui decit putina cantitate,intra foarte bine in piele!Nu mai stiu firma deoarece mi-a mai ramas un sfert si l-am dat prietenei mele cind am aflat ca a ramas gravidasic
Am mai folosit de la Avon ulei de corp.
TatyKS
Postat: Thursday, June 1, 2006 6:49 PM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
[quote=Maria & mami]Eu am toata sarcina creme speciale pentru gravide de la Palmer's. Sunt speciale pentru sarcina si inpartite pe categorii. Pentru burtica si coapse , pentru sani, pentru prevenirea vergeturilor. Pentru atenuarea vergeturilor ! Sunt super. Eu nu am facut absolut nici o vergetura pe burtica , coapse , posterior , solduri. doar pe sani am cate doua dungulitze ( insesizabile laprima vedere ) .
Aici le gasesti la raioanele pentru gravidutze ! [/quote]

Si eu tot creme de la Palmer's am folosit si folosesc si acum.Este pe baza de Cocoa Butter si este cu vitamina E, colagen si elastina. Mie mi-a fost foarte buna, nu am rams pe burtica cu nici un fel de vergetura si nici pe sani, doar ce aveam inainte vrei 2 -3 dungute.( socrul meu este in Anglia si el mi le trimite.)
Si am mai folosit paralel creme de la Mothercare.
taki
Postat: Tuesday, June 20, 2006 6:19 PM

stele_pe_cer wrote:

Taki, uleiul de masline am inteles ca este extraordinar de bun, dar cum il aplicai, ca parca nu ma tenteaza sa intru in pat ca o salata, uleioasa si ...urat mirositoarpuker ...faceai cumva un amestec anume?

Stelutze, scuza-ma dar abia acum am vazut replay-ul tau.

Uleiul de masline mi-l aplicam in strat cat se poate de subtire, dar tot eram uleioasa uff ...ce pot spune este ca dupa aplicare stateam descoperita pentru cateva minute sa-mi intre bine-n piele, dupa care ma imbracam.

Uleioasa nu m-am simtit, dar la mancarimile pe care le-am avut eu, uleiul de masline m-a salvat enorm de mult.

Uite si o poza, imediat dupa ce mi-am aplicat uleiul pe burtica!

taki
Postat: Tuesday, June 20, 2006 6:23 PM

AdrianaC wrote:
Elancyl

Atentie ! Exista si Elancyl - antivergeturi pentru dupa nastere !

Da, exista si este bun. Mai ales pentru fermitatea abdomenului.
Am folosit imediat dupa nastere.
kali
Postat: Tuesday, June 20, 2006 7:36 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14147
Elancyl am folosit si eu, desi uitam cam des sa ma dau; cat despre asta nu am nici o vergeturayes Oricum, mi s-a parut foarte bun.
taki
Postat: Thursday, July 20, 2006 7:02 PM

Skincode Essentials Crema depigmentanta

- Aceasta crema cu textura usoara are efect imediat de albire si hidratare a tenului. Aplicata zilnic, pielea este albita gradat datorita ingredientilor activi care inhiba formarea melanina. Protejeaza pielea impotriva radiatiilor UV si a radicalilor liberi. Rezultatul este o piele curata, luminoasa si cu aspect mat.

Lineance Amincissant Ventre Plat Crema

- Produs conceput special pentru a actiona asupra depunerilor de grasime de pe abdomen. Acest produs este destinat femeilor care doresc sa aiba un abdomen plat si ferm. Contine Cafeina si Coleus cu actiune de subtiere a pielii, derivatul de Siliciu, Vitamina E si Pro-vitamina B5 restructureaza tesuturile conferind tonicitate si fermitate. Se utilizeaza si dupa nastere.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed